Domáce triky proti celulitíde: Čo na ňu skutočne zaberá?

Domáce triky proti celulitíde: Čo na ňu skutočne zaberá?
  • 22.08.2013
  • Aďa Knies

Najčastejšie otázky medzi ženami sú zaiste tie, ktoré sa týkajú chudnutia a zbavenia sa tuku. Tukové vankúšiky máme, bohužiaľ, aj na nohách. Presne preto nie každá žena je majiteľkou krásne vypracovaných nôh. S tukom na nohách sa pracuje naozaj ťažko. A my ženy máme to nešťastie, že sa nám tuk ukladá hlavne v oblasti stehien a zadku. Budete potrebovať božskú trpezlivosť na to, aby ste dosiahli ukážkové nohy.

Dosiahnuť atraktívne a štíhle nohy však nie je nemožné. Pravidelná starostlivosť, fyzická aktivita, správna strava a masáž. Toto sú základné predpoklady na dosiahnutie tohto cieľa. Chcete opäť nosiť svoje úzke džínsy? Zmeňte svoj jedálniček. Prvým krokom k vytvarovaniu krásnych nôh spočíva v zmene jedálnička. Čo všetko má vplyv?

Voda

Voda je najdôležitejším predpokladom pre dokonalé nohy. Nie vždy má na ne vplyv len zlá strava. Tukové bunky vytvárajú pascu na prebytočnú vodu. To spôsobuje opuchy a celulitídu. Ak nepijete dostatok vody, vaše telo sa pomaly dehydruje a má tendenciu zadržiavať vodu. Minimálne 1,5 litra zaistí dokonale hydratované telo.

Odporúčame: Úžasné detské narodeninové torty: Škoda sa do nich zahryznúť!

zelenina

Zdroj: Shutterstock®

Dajte prednosť zelenine a ovociu

Najlepším spôsobom, ako stratiť tuk je znížiť príjem potravín s vysokým obsahom tuku. Znížiť príjem jedál z fastfoodov, vyprážaných pokrmov a tukov. Naopak, množstvo zeleniny a ovocia treba zvýšiť. Sú bohaté na vitamíny a minerály, ktoré naše telo tak veľmi potrebuje.

zdravá strava

Zdroj: Shutterstock®

Viac proteínov a menej škrobu

Potraviny obsahujúce škrob, ako sú cestoviny, chlieb a zemiaky sú plné sacharidov. Preto by sme sa mali vyvarovať ich konzumácii vo večerných hodinách. Potraviny bohaté na bielkoviny, ako sú vajcia, hydina a ryby, nám dopomôžu budovať svalovú hmotu a odstrániť nežiadúci tuk.

Odporúčame: Jednoduchý recept na apple pie: Tento jablkový múčnik budeš milovať!

studená sprcha

Zdroj: Shutterstock®

Studená sprcha

Ako sa zbaviť celulitídy? Táto otázka trápi nejednu z nás. Najlepšie začnete za pomoci studenej sprchy. Ak si na nej viete nastavovať prúd vody, potom neváhajte a využite túto možnosť. Zakaždým, keď skončíte svoj kúpeľ, mali by ste striedať teplý a studený prúd po dobu troch minút.

pohyb

Zdroj: Shutterstock®

Pohyb

Priateľsky a starostlivo sa vieme k svojim nohám správať aj počas všedného dňa. Rýchla chôdza každý deň, po dobu 30 minút. Nezabudnite na drepy a cviky, ktoré posilňujú nohy. Odporúčaný čas strávený tréningom je minimálne 45 minút. Aj v posilňovni nájdete stroje, ktoré vám k tomu dopomôžu. Švihadlo, rotoped, steper alebo bežecký pás. Pre ktorý z nich ste sa rozhodli?

Odporúčame: Prečo by sme mali obdivovať Kylie Jenner? Toto jej nikto neuprie!


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

3 komentáre

Kristína Sekeráková 01.05.20 06:36

KS
karma
133.00

A ešte kávový peeling je super na celulitídu :-)

  • 0
Odpovedať

QlqzzNwr QlqzzNwr 04.08.23 08:56

QQ
karma
-1.00

1

  • 0
Odpovedať

QlqzzNwr QlqzzNwr 04.08.23 08:56

QQ
karma
-1.00

1

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní