Toto je TOP zelenina s vysokým obsahom vody: Máte ju rady?

Toto je TOP zelenina s vysokým obsahom vody: Máte ju rady?
  • 01.08.2012
  • Ingrid Maderičová

O význame vody pre naše telo a hlavne našu pokožku sme už písali. Voda je ale dobrým pomocníkom aj pri chudnutí. Kto konzumuje vo veľkej miere potraviny bohaté na vodu, môže počítať s nižším BMI. Voda dokáže zasýtiť, preto sa odporúča veľa piť počas celého dňa, hlavne pred jedlom, rovnako tak konzumovať potraviny bohaté na vodu, pretože potom jeme menej. Najviac vody obsahuje ovocie a zelenina, ktoré sa všeobecne odporúčajú pri rôznych diétach či očistných kúrach. Dnes si povieme, ktorá zelenina s vysokým obsahom vody vám pomôže schudnúť a tedy by nemala chýbať vo vašom jedálničku.

Kel

Kel je bohatý na antioxidanty, vitamíny C, A aj E či významný betakarotén. Posilňuje imunitný systém a chráni pred infekciami. Pôsobí protizápalovo a močopudne, rovnako dobre pomáha pri problémoch s trávením. A taktiež je bohatý na vodu.

Karfiol

Vysoký obsah vody má aj karfiol. Obsahuje až 90% vody, zdraviu prospešné vitamíny C a A, vápnik, železo a vlákninu, ktorá má blahodarný vplyv na naše črevá. Patrí k zeleninám, ktoré sú najľahšie stráviteľné, preto je vhodný aj pri zdravotných diétach.

Pozri aj: Užitočné rady, ako odstrániť lepok zo života: Buď gluten free!

brokolica

Zdroj: Shutterstock®

Brokolica

Chutná brokolica obsahuje veľa vápnika a vlákniny, rovnako aj vitamíny C a A a stopové prvky. Odporúča sa ako príloha k rybe, mäsu a do šalátov.

Listový šalát

Listový šalát je bohatý na vlákninu, vitamín B a kyselinu listovú. Je obzvlášť nízkokalorický a nemal by chýbať v žiadnom šaláte.

Reďkovka

Nájdeme v nej predovšetkým antioxidanty a kyselinu listovú. Rovnako je vhodná do šalátov či len tak na chlieb. Spoľahnúť sa môžeme na to, že naše telo hydratuje a má len máličko kalórií.

Špenát

Veľmi bohatý na zdraviu prospešné látky, ako sú železo, kyselina listová, vitamíny K a C, antioxidanty či betakarotén je aj lahodný špenát. A to sú dobré dôvody na jeho zaradenie do jedálnička!

Odporúčame: Prečo nikdy nevyhadzovať kôstky z čerešní? Je to najväčšia chyba, akú môžeš urobiť!


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

1 komentár

Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní