Korenia, ktoré pomáhajú redukovať váhu

Korenia, ktoré pomáhajú redukovať váhu

Naša váha je fakt, ktorý asi najčastejšie riešime. Ešte som sa nestretla s človekom, ktorý by bol natoľko sebavedomý a maximálne so sebou spokojný. Veď vždy nájdeme na sebe niečo, čo by sa dalo a mohli by sme zmeniť.

Ak sa vám stalo, že sa ručička na váhe posunula o trošičku smerom nahor a vy ste sa rozhodli začať držať diétu, tak by ste to mali skúsiť inak. Načo sa obmedzovať na 30-dňové diéty, ktoré nakoniec spôsobia jojo efekt, keď do svojho jedálnička môžete zaradiť prírodne spaľovače tuku. Medzi ne patria napríklad aj rôzne korenia. Ktoré budú nápomocné pri redukcii váhy?

Odporúčame tiež: Ako využiť tekvicovú sezónu v kuchyni?

Korenia, ktoré pomáhajú redukovať váhu

Zdroj: Shutterstock®

Zázvor

Zázvor obsahuje množstvo prospešných látok, ktoré sú nápomocné pri boji s chrípkou, nádchou a podobne. No zázvor obsahuje aj látku gingerol, ktorá je štipľavá, a preto napomáha metabolizmu pri spaľovaní tukov, tiež zabezpečuje správne fungovanie celého tela, a preto je nápomocný aj pri chudnutí.

Ženšen

Samotný ženšen pomáha pri chudnutí dvoma spôsobmi. Pri prvom spôsobe môže roztočiť váš spomalený metabolizmus, a preto dokáže všetku potravu, ktorú prijmete rýchlejšie spáliť. Pri druhom spôsobe vám ženšen dodá množstvo energie, ktorú môžete využiť pri fyzickej záťaži vo fitku. 

Odporúčame tiež: Krajší dekolt vďaka cvičeniu? Ide to!

Korenia, ktoré pomáhajú redukovať váhu

Zdroj: Shutterstock®

Kajenské korenie

Toto korenie je v podstate prášok z pomletých čili papričiek. Tie obsahujú pálivú zložku – kapsaicín, ktorý podporuje látkovú výmenu, vďaka čomu dokáže telo spaľovať tuk o 20-30% rýchlejšie. Pôsobí na receptory tepla, prostredníctvom ktorých „prikazuje“ telu spaľovať viac energie, čím dochádza k odbúravaniu tukov z tela.

Čierne korenie

Za dosiahnutie tzv. "chudnúceho efektu“ s týmto korením zodpovedá látka piperín, ktorú čierne korenie obsahuje. Práve táto látka dáva čiernemu koreniu jedinečnú arómu. Rovnako aj toto korenie sa podieľa na zrýchlení metabolizmu, a preto je tiež nápomocné pri chudnutí.

Odporúčame tiež: Zdravé ovocné oleje: maliny, ríbezle, jahody

Korenia, ktoré pomáhajú redukovať váhu

Zdroj: Shutterstock®

Kurkuma

Korenie, ktoré obsahuje kurkumín – látku, ktorá má antibakteriálne, protizápalové a antioxidačné vlastnosti. No podľa najnovších štúdií je kukruma vhodná aj na chudnutie. A to tým, že zabraňuje tvorbe nových krvných ciev v tukovom tkanive, čím pomáha chudnúť.

Tieto korenia, resp. prírodní pomocníci však nespravia všetku prácu za vás. Teda nestačí ich len zaradiť do jedálnička. Dôležitá je vždy správna životospráva a správne nastavený jedálniček a samozrejme veľa pohybu!

Odporúčame tiež: Najúčinnejšie prirodzené spaľovače tukov


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

6 komentárov

Martina Zahoranová 07.10.16 08:17

MZ
karma
92.00

korenia používam stále hlavne čierne korenie a kurkumu

  • 0
Odpovedať

Soňa Krátka 07.10.16 08:19

SK
karma
114.00

...dá sa povedať, že všetky máme doma, z kurkumy,medu a škorice si robievam pastu a a v takomto počasí postačí preventívne jedna lyžička denne v boji proti nachladnutiu

  • 0
Odpovedať

Iveta Moravčíková 07.10.16 11:32

IM
karma
100.00

ono sa hovorí, že štiplavé spaluje kalorie

  • 0
Odpovedať

Miroslav Hajzuš 07.10.16 12:51

MH
karma
-1.00

velmi zaujímavé poznatky, čierne korenie používam rád

  • 0
Odpovedať

Anna Kristova 30.10.16 11:16

AK
karma
100.00

kari korenie milujem

  • 0
Odpovedať

Kristína Rusinková 05.12.16 06:30

KR
karma
-1.00

Z týchto uvedených som slúšala kajenské korenie. Pila som ho s javorovým sirupom vodou a citronom ale žiadne zmeny som si nevsimla :)

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní