Mätový olej a chudnutie? Určite vyskúšajte!

Mätový olej a chudnutie? Určite vyskúšajte!

V snahe o zhodenie zopár kíl sme ochotné urobiť čokoľvek. Rôzne prípravky z lekárne či diéty natrvalo ešte nepomohli nikomu. Preto sa čoraz viac z nás obracia na silu prírody, ktorá nám podáva pomocnú ruku pri riešení každého problému.

V prírode sa ukrývajú poklady, o ktorých účinkoch vedeli naši predkovia a my ich postupne znovu objavujeme. Jedným takýmto pokladom je aj mäta.

Svieža bylinka s prenikavou vôňou je príjemná pre naše čuchové, ale aj chuťové bunky. Mierne ochladzuje a chutí mentolovo – vďaka čomu pomáha osviežiť dych. Táto bylinka je pomerne jednoduchá na pestovanie, preto ju môžete pestovať v záhradke alebo doma na balkóne. Avšak čo ma spoločné mäta a chudnutie? Ako vám môže pomôcť pri zhadzovaní kíl?

Odporúčame: Tipy na originálne účesy - Bohémsky štýl, ktorý si zamilujete

Mätový olej a chudnutie? Určite vyskúšajte!

Zdroj: Shutterstock®

Mätový olej a chudnutie

Podľa mnohých vedcov je prvotnou príčinou obezity veľké množstvo cukru v krvi. Ak sa človek nedokáže zbaviť závislosti na sladkom, tak ani kilá pri akejkoľvek diéte nepôjdu dole. Aj to môže byť dôvod toho, že nie všetky vyzeráme ako modelky. Preto skúste domáci olej z mäty. Mäta má tiež široké využitie – pomáha pri ťažkostiach s trávením, pri bolesti zubov, kožných problémoch, rôznych zápaloch, vysokom krvnom tlaku, problémoch so žlčníkom. Proste všestranná bylinka.

Odporúčame: Najkrajšie svetové záhrady, ktoré sa oplatí aspoň raz za život vidieť

Mätový olej a chudnutie? Určite vyskúšajte!

Zdroj: Shutterstock®

Na výrobu domáceho mätového oleja potrebujete:

  • čerstvé listy mäty
  • olivový olej
  • mažiar (nádoba na drvenie korenín)
  • sklenenú vzduchotesnú nádobu

Najprv si opláchnite hrsť lístkov mäty a vložte ich do nádoby na drvenie. Poriadne ich podrvte a následne ich presuňte do pripravenej sklenenej nádoby. Podrvené lístky mäty zalejete olivovým olejom a nádobu uzavrite. Po 24 hodinách olej sceďte – avšak nevylievajte ho. Podrvte si ďalšie čerstvé lístky mäty a zalejte ich scedeným už mätovo-olivovým olejom. Celý tento proces opakujte 5 dní, počas ktorých sa olivový olej stane čoraz viac koncentrovanejší a viac mätovejší. Vytvorený mätový olej skladujte na chladnom a suchom mieste.

Odporúčame: Vrásky, akné, či jazvičky? Skúste túto domácu pleťovú masku!

Mätový olej a chudnutie? Určite vyskúšajte!

Zdroj: Shutterstock®

Ako tento domáci olej využívať

Olej vytvorený z mäty piepornej má naozaj širokospektrálne vyžitie. Dôležité je len dávkovanie – olej môžete užívať vnútorne po malých lyžičkách, alebo ho môžete použiť na rôzne zábaly. Zábal na bolesti, potieranie akné, či inhalovanie nad horúcou vodou.

Odporúčame prečítať: Jarná očista: Ako zbaviť telo toxínov


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

2 komentáre

Soňa Krátka 04.04.17 06:59

SK
karma
114.00

zaujímavý nápad na výrobu oleja

  • 0
Odpovedať

Anna Kristova 16.05.17 17:53

AK
karma
100.00

že by to účinkovalo?

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní