New York Times: Skutočne revolučná diéta

New York Times: Skutočne revolučná diéta
  • 14.11.2013
  • PR článok

Nie je to opäť nejaký nový boom, módny výstrelok, ktorému podľahnú tisíce žien. Nová diéta 5:2 prináša zásadne iný spôsob uvažovania nad stravovaním a životný štýl, ktorý môže zmeniť vaše zdravie. Základná otázka totiž znie - je možné päť dní v týždni normálne jesť a pritom schudnúť a cítiť sa zdravšie?

 

Jednoduchá odpoveď znie: áno. Počas 2 dní v týždni obmedzíte denný prísun kalórií – na 500 kalórií ženy a na 600 kalórií muži. S novou diétou 5:2 schudnete rýchlo a bez veľkej námahy.

nova dieta 5:2

Zdroj: Shutterstock®

Netreba sa riadiť žiadnymi komplikovanými pravidlami. Nová diéta 5:2 neobsahuje každodennú drinu s rátaním kalórií. Áno, jej súčasťou je pôst, no nie v takej forme, ako ho poznáte. Nebudete v daný deň umierať od hladu.

 

Výskum prerušovaného pôstu ukazuje, že občasné hladovanie nielenže pomáha chudnúť, ale tiež znižuje riziko vzniku mnohých chorôb od diabetu až po kardiovaskulárne ochorenia a rakovinu. „Existujú dôkazy o tom, že občasný pôst môže zlepšiť zdravotný stav,“ hovorí Dr. Mark Mattson, ktorý je šéfom Laboratória neurologických vied v Národnom Inštitúte starnutia a profesor neurologických vied na Univerzite Johna Hopkinsa.

 

„Skutočne revolučná diéta.“
The New York Times

kniha receptov nova dieta 5:2

Zdroj: Shutterstock®

Kniha Nová diéta 5:2 prináša výsledky nového prelomového výskumu vo forme stravovacieho programu, ktorý sa dá ľahko zahrnúť do každodenného života. Nájdete v nej štyridsať 500 a 600 kalorických jedál, ktoré pripravíte rýchlo a ľahko, poznatky získané najnovším výskumom, na základe ktorých bol program navrhnutý alebo počítadlo kalórií na uľahčenie dodržiavania programu.


K tejto knihe vyšla aj Kniha receptov Nová diéta 5:2, v ktorej nájdete 150 chutných nízkokalorických receptov.

Zdroj foto: www.mumsnet.com, www.getthegloss.com

  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

2 komentáre

Alena Cabakova 15.11.13 20:39

karma
86.00

Znie to zaujímavo... stálo by to za prečítanie a vyskúšanie

  • 0
Odpovedať

Blažena Sádovská 16.01.14 21:02

BS
karma
100.00

Tiež ma tá kniha zaujíma.

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní