Prečo nemôžem schudnúť? Čo ak nepomáha diéta ani pohyb?

Prečo nemôžem schudnúť? Čo ak nepomáha diéta ani pohyb?

Pár dní po Vianociach váha asi nepatrí medzi veci, o ktorých spoločnosť stojíme. Na depresiu nám predsa stačia aj krátke dni a dážď do toho. Keď o ňu však predsa len zakopneme, väčšinou z nej zliezame s mobilom v ruke vyťukávajúc do “gúglu” čarovnú formulku – fakt zaručená diéta. Existuje však vôbec taká? 

Väčšina odborníkov nás nepoteší. Tvrdia totiž, že diéty nikdy dlhodobo nefungovali, nefungujú, ani fungovať nebudú. Ak by to totiž tak bolo, nebolo by ich toľko a nevznikali by nové. Takže sa neoplatí skúšať ďalšiu a treba sa naopak zmieriť s tým, že niekomu schudnutie nie je skrátka dané?

Neprehliadni: Ako na minimalizmus mimo šatníka? Odľahči si život od zbytočností!

ako schudnúť

Zdroj: Shutterstock®

Schudnúť dokáže každý

„Ale nie. Schudnúť dokáže každý z nás, väčšina ľudí si však neuvedomuje, že dôležitou časťou ich chudnutia je psychika, dokonca zásadnou. Mala som množstvo klientok, ktoré dodržiavali diétu, hýbali sa a kilá sa ich napriek tomu držali, kým si nevyriešili boľačky na duši, ktoré tam zostávali zablokované a ich chudnutiu bránili,“ vracia nám nádej koučka zdravého životného štýlu Lenka Černá, podľa ktorej máme síce tuk v tele kvôli ochrane vnútorných orgánov, ukázalo sa však , že rovnakú robotu robí aj pre naše emócie. „Ja dokonca tvrdím, že väčšina žien má skôr takzvaný „emočný“ tuk a to je ten, čo nám komplikuje život. Funguje totiž ako určitá ochrana emócií každej ženy, ktorá bola v minulosti nejakým spôsobom zranená.”

ako najrýchlejšie schudnúť

Zdroj: Shutterstock®

Čo nás trápi, to sa zaguľatí

Niektoré výskumy dokonca ukazujú, že tuk sa ukladá v konkrétnych častiach tela v súvislosti s problémom, ktorý ženu trápi. „Ak má napríklad žena tukové zásoby v oblasti stehien a panvy, ide o zranenia v partnerstve a ženských témach. Oblasť brucha je naopak oblasťou životnej stability a celkového postoja k životu. Jednoducho povedané, žena sa tukom chráni pred ďalším zranením. Dôležité je teda najskôr sa vysporiadať s týmito minulými bolesťami a traumami, ktoré nám spôsobili,“ radí odborníčka.

Pozri tiež: Ako ušetriť čas? Toto sú najzákladnejšie kroky k jeho úspore


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

7 komentárov

Ľubica Šťastná 18.01.19 06:56

ĽŠ
karma
100.00

Psychika je naozaj zásadnou časťou tohto procesu.

  • 0
Odpovedať

Helena Zobková Šimurdová 18.01.19 18:29

HZŠ
karma
102.00

To, že psychika je aj za týmto problémom som vedela, ale že má podelené oblasti ukladania tuku, to je pre mňa novinka. Musím sa nad tým pozastaviť.

  • 0
Odpovedať

Mária Reibergerová 21.01.19 11:44

MR
karma
114.00

psychiku veľakrát podceňujeme

  • 0
Odpovedať

Janka Jurasova 24.01.19 07:38

JJ
karma
90.00

veru všetko je to o psychike netreba po tom ísť a chcieť schudnúť za týždeň

  • 0
Odpovedať

Anton Mularčík 26.01.19 16:32

AM
karma
-1.00

psychiku veľakrát podceňujeme všetko je to o psychike

  • 0
Odpovedať

Miriama Tamasova 29.01.19 14:07

MT
karma
-1.00

Ach tá psychika :(

  • 0
Odpovedať

Anna Kristova 08.02.19 19:07

AK
karma
100.00

chudnutie začína v hlave

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní