Prirodzený detox pre vaše telo

Prirodzený detox pre vaše telo
 • 19.08.2015
 • Andrea Lukáčová

  • Zdieľaj:
 • 1

Detoxikácia. Moderný pojem. Zahŕňa očistu tela od všakovakých nánosov, toxínov a neduhov. Kedy je na ňu vhodný čas? Toto sa nedá nijako zovšeobecniť. Ľudia pristupujú k detoxikácii buď na pravidelnej báze, povedzme každú jar, alebo keď pociťujú vnútornú potrebu, nutkanie urobiť niečo pre svoje telo. Je jedno, ktorý spôsob si vyberiete. Podstatné je, ako sa k nemu postavíte.

Môžete poctivo hladovať, piť detoxikačné čaje, spirulinu a chlorellu. Ale môžete to poňať aj v príjemnom, nenásilnom móde, prirodzene a tak nejako podvedome. Tento článok ponúka spôsoby, ako detoxikovať svoje telo prirodzene, bez násilných zásahov, alebo krutých diét.   

detoxikácia tela

Zdroj: Shutterstock®

Spánok

Jedna z vecí, ktorá môže naozaj  škodiť telu a brániť mu od vypratania jedov  je nedostatok spánku. Ak ste vystresovaná a spíte zle, telo má problém prirodzene odbúravať toxíny. Snažte sa niekoľko dní získať aspoň 8 hodín spánku. Čím viac odpočinku, tým viac odbúraných toxínov.  

Voda naša každodenná

Voda je jedným z najdôležitejších vecí, ktoré udržujú telo v čistote a správnom procese. Voda pomáha odplaviť toxíny z tela a rovnako pomáha vo všetkých metabolických procesoch v tele. Je tiež skvelá pre  celkový pocit zdravia. Čím väčšie množstvo vody pijete, tým menej je pravdepodobné, že vás bude baviť pitie presladených limonád. Na čerstvú vodu sa ľahko zvyká smiley

Vyškrtnite fermentované potraviny

Veľmi jednoduchý a pritom veľmi účinný krok. Vylúčte všetky spracované potraviny plné éčok, cukru, tukov, škrobov a chemikálii. Telo sa doslova zresetuje a začne vylučovať všetky toxíny. Vo veľkom.

Zelená je dobrá

Hlavne to platí o zelenom čajíku. Ak máte radi kávu a chcete sa detoxikovať, nahraďte ju zeleným čajom. Zelený čaj obsahuje kofeín, ktorý stimuluje,  antioxidanty, ktoré budú detoxikáciu tela urýchľovať a udržiavať vo vás  skvelý pocit. Určite ho však neslaďte. Bez cukru. 

Odporúčame prečítať:Horúčavám sa prispôsobujú aj bary, ponúkajú viac zliav na drinky

zelený čaj

Zdroj: Shutterstock®

Probiotiká pomáhajú

Vec, ktorá môže naozaj pomôcť očistiť a zlepšiť fungovanie vášho tráviaceho traktu sú probiotiká. Probiotiká sú dobré baktérie, ktoré majú schopnosť zbaviť sa zlých baktérií v tele. To je dobré, ak máte zažívacie problémy a môže to  byť jednoduché, keď si dáte jogurt , alebo dva jogurty denne. Môžete si tiež vziať probiotické kapsule, pokiaľ vám jogurt až natoľko nechutí.

Potiť sa čo najviac

Najmä počas cvičenia. Nič nevyplavuje toxíny tak dobre, ako poctivé cvičenie. Krv, ktorá vtedy raketovou rýchlosťou pendluje telom odvádza so sebou všetky nečistoty a jedy. Snažte sa cvičiť čo najviac. yes

Detoxikačná masáž

Ponúka ju čoraz viac masážnych salónov. Zverte sa do rúk profesionálom a nechajte sa rozmaznávať. Existujú tlakové body, všade na našom tele. V nich sa niekedy zvyknú toxíny hromadiť a usadzovať. Práve tieto druhy masáží ich spoľahlivo eliminujú.

Domáca lekáreň

Teda bylinky. Medzi spoľahlivé čističe patrí púpava, pŕhľava, ostropestrec mariánsky. Pite denne dve šálky, dokopy pol litra až liter čaju po dobu 2 týždňov. Následne prerušte kúru na týždeň a opäť dva týždne. Budete ako vymenená. smiley

Odporúčame prečítať: Ako zachrániť poškodenú manikúru rýchlo a zaujímavo?

púpava lekárska

Zdroj: Shutterstock®

Vláknina

Vláknina pomáha udržať tráviaci systém v pohybe a funkčný. Vzhľadom k tomu,že  zažívací systém je hlavným skladiskom, kde mnoho toxínov a chemikálií skončí, je dôležité, aby boli pravidelne odvádzané z tela von. Vláknina môže tiež pomôcť, ak ste sa stretli s problémami so zápchou.

Zbavte sa stresu a alkoholu

Obmedziť, alebo úplne vynechať alkohol je najlepším prostriedkom ako začať detoxikáciu. A keď už sa zbavíte alkoholu, nechajte za sebou aj stres smiley

Karfiol  a cesnak – detoxikačné zázraky

Karfiol (vo všetkých svojich farbách) bol preukázaný, ako silne detoxikačná zelenina, pretože posilňuje prirodzený detoxikačný systém vášho organizmu. Je tiež skvelý pre zápal a má veľa vitamínov a minerálov. Karfiol je skvelý prirodzený spôsob, ako  dostať  zdravé potraviny do svojho jedálnička.

Máte nejaké vlastné rady na detoxikáciu? smiley

detoxikácia tela

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto: www.thinkstockphotos.com

  • Zdieľaj:
 • 1
Návrat hore
Autor článku

 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

1 komentár

Gabriela Vrabľová 06.10.15 12:57

GV
karma
83.00

detox organizmu je veľmi vhodný najmä na prelome ročných období

 • 0
Odpovedať

Čo čítajú ostatní

Vyprážané syrové guľky ako pochúťka či jednohubka na oslavy
Jednohubky

Vyprážané syrové guľky ako pochúťka či jednohubka na oslavy

 • 2
 • 24.01.2023
Ázijská kuchyňa – recepty na TOP jedlá, ktoré si musíš doma pripraviť!
Bezmäsité jedlá

Ázijská kuchyňa – recepty na TOP jedlá, ktoré si musíš doma pripraviť!

 • 2
 • 19.01.2023
Francúzska kuchyňa – recepty na najväčšie špeciality, ktoré musíš skúsiť
Bezmäsité jedlá

Francúzska kuchyňa – recepty na najväčšie špeciality, ktoré musíš skúsiť

 • 1
 • 20.02.2023