Schudnite s jablčným octom

Schudnite s jablčným octom
  • 13.02.2015
  • Silvia Karasová

Existuje množstvo vychytávok, ktoré vám zaručene zaručujú úbytok hmotnosti sťaby mávnutím zázračného prútika. V niektorých prípadoch ide len o reklamné pokusy, na niektorých nájdete aj kúsok pravdy. Najlepším riešením je siahať po overených a prírodných produktoch. Aj pri chudnutí platí, že v jednoduchosti je krása. A podobne funguje aj jablčný ocot. 

Jeho základom je fakt, že podporuje trávenie. Pomáha taktiež naštartovať metabolizmus, vďaka čomu naše telo celkovo rýchlejšie spaľuje tukové bunky. Jablčný ocot tlmí chuť do jedla, aj vďaka tomu býva octová diéta tak obľúbená a úspešná. Ak si však naivne myslíte, že stačí popíjať jablčný ocot a nebude potrebná žiadna zmena jedálnička ste na omyle. Dokonca ani pri jablčnej diéte vás neminie potrebná dávka sebazaprenia, nevyhnete sa ani cvičeniu.

Odporúčame prečítať: Sladká ovocná diéta

Schudnite s jablčným octom

Zdroj: Shutterstock®

Čomu sa budete musieť vyhnúť? Ideálne úplne, ak prižmúrime očko tak odporúčame aspoň obmedziť: sladkosti, kávu, alkohol, s pečivom to tiež nemusíte veľmi preháňať.

Čo jesť? Hlavne by ste mali veľa piť – čistú vodu, ale tiež ovocné, zelené aj bylinkové čaje. Na diétnom jedálničku pokojne môže byť hydina, ryby, veľa ovocia, zeleniny. 

Odporúčame vyskúšať:

 Raw recept - Mrkvové muffiny

 Raňajková granola s kešu a brusnicami

 Recept na Domáce burgerové žemle

Schudnite s jablčným octom

Zdroj: Shutterstock®

Ako jablčný ocot užívať? Základom je kvalitný jablčný ocot, žiadne napodobeniny. Ak vám stačí dať si do poriadku trávenie, naštartovať metabolizmus a zhodiť kilo – dva, vypite každé ráno cca pol hodinu pred raňajkami pohár vody zmiešaný s lyžicou jablčného octu. Pokiaľ chcete na octovú diétu nastúpiť úplne, mali by ste minimálne týždeň užívať po lyžici octu – a to vždy pred každým jedlom. Denne by ste to s porciami nemali preháňať, od takej 17:00 – 18:00 by ste mali jesť maximálne ovocie, zeleninu, a hlavne piť veľa vody. Niektoré diéty s jablčným octom uvádzajú dĺžku trvania až šesť týždňov. Určite by ste sa mali poradiť so svojím lekárom, obzvlášť ak sa vám z octovej príchute robí nevoľno, alebo trpíte prekysleným organizmom. V prípade žalúdočných problémov by ste mali s diétou prestať, alebo si dať aspoň týždennú pauzu.

Schudnite s jablčným octom

Zdroj: Shutterstock®

Jablčný ocot môžete nahradiť tiež tabletkami – vhodné najmä pre tie z vás, ktorým ocot jednoducho nevonia. Občas môžete vypitie octu zakamuflovať a jablčným octom napríklad pokvapkať váš večerný zeleninový šalát.

Odporúčame prečítať: 7 tipov na prečistenie tela

Schudnite s jablčným octom

Zdroj: Shutterstock®

Jeho iné benefity. Okrem toho, že môžeme vďaka jablčnému octu zhodiť celkom pekné čísielko nadbytočných kíl, ocot môžeme použiť aj ako univerzálneho pomôcníka pri takmer čomkoľvek. Jablčný ocot má antiseptické účinky, pôsobí tiež antibakteriálne a dokáže odstrániť aj bolesti hlavy, hrdla, či kŕče. Jablčný ocot dokonca má aj preventívne účinky – zamedzuje vzniku rakoviny hrubého čreva. Keďže prečisťuje krv a zároveň pomáha ustáliť hladinu proteínov je cenným doplnkom aj pri znižovaní vysokého krvného tlaku. Okrem toho si vodou zmiešanou s jablčným octom môžete pravidelne preplachovať vlasy – zabezpečíte im prírodný lesk. 

Odporúčame prečítať: Ktoré aktivity nám spaľujú najviac kalórií?

Zdroj foto: www.thinkstockphotos.com

  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

3 komentáre

Silvia Čáranová 14.02.15 11:22

karma
-1.00

:)

  • 0
Odpovedať

Zuzana Stretavská 14.02.15 18:34

ZS
karma
-1.00

opäť zaradím k jedálničku jablčný ocot už som naň aj zabudla, fakt je na to niečo pravda :)

  • 0
Odpovedať

Kristína Sekeráková 24.05.20 12:52

KS
karma
133.00

Už som skúšala diétu s jablčným octom, je celkom dobrá a určite sa s ňou dá schudnúť. Horšie je si ale potom váhu udržať :-)

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní