Spáľte tuk pomocou jogy!

Spáľte tuk pomocou jogy!
 • 01.05.2015
 • Andrea Lukáčová

  • Zdieľaj:
 • 2

Chudnutie sa mi vždy spájalo s makačkou, odopieraním si stravy, proste s námahou. Preto fakt, že chudnúť sa dá pomocou jogy ma naozaj prekvapil. Poďte s KAMzaKRÁSOU zistiť, ako sa spaľujú tukové vankúšiky príjemným spôsobom!

Samozrejme, nedá sa očakávať, že zrazu z vás bude nová Naomi Campbell s jej mušou váhou, nakoľko aj sama joga učí, že ľudia sú váhovo zadelení do troch kategórii. Ale mať viac svalov ako tukov je tiež veľmi výhodný obchod, čo poviete? Základom pre každú „chudnúcu“ pózu je výdatný hlboký nádych. Pokiaľ budete pri jednotlivých pozíciách dýchať plytko, nebudú mať taký efekt. 

Bočný uhol

Pozícia bojuje s brušným tukom a súčasne predlžuje svaly na stehnách, čím ich robí opticky štíhlejšie. Držte pózu na tri nádychy a potom zhlboka vydýchnite. Postavte sa nohami ďaleko od seba, prstami na pravej nohe vpred. Znížte boky ako najviac to ide a umiestnite pravý lakeť na pravé koleno. Druhá ruka je voľne za chrbtom. 

yoga

Zdroj: Shutterstock®

Pluh

Upraví váš metabolizmus, vytrénuje brucho. Aktivuje trávenie a upraví žalúdočné šťavy. Pozor na bezpečnosť, neotáčajte hlavou zo strany na stranu. Buďte opatrné.

yoga chudnutie

Zdroj: Shutterstock®

Polmesiac

V joge sa táto pozícia používa na podporu trávenia. Strava, ktorá je bežne nahromadená na črevných stenách sa týmto spôsobom uvoľní. Začnite s nohami pri sebe. Urobte veľký krok vpred. Stlačte dlane pred svoje srdce a predkloňte sa. Chrbát je rovno! Hlboko dýchajte. 

yoga

Zdroj: Shutterstock®

Póza čln

Uvoľní chrbticu a spevní svaly okolo nej. Posaďte sa a ohnite nohy podľa obrázku. Udržte rovnováhu, hlboko dýchajte. Udržujte sa havne brušným svalstvom v danej polohe. Nohy od kolien sú vystreté rovnobežne s rukami. Pokrčilí môžu nohy vystrieť a držať smerom k stropu. Následne nohy spustite. Opakujte viac krát a vždy dýchajte v danej pozícii aspoň 3 dychy. 

yoga

Zdroj: Shutterstock®

Plank

Plank poznáme takmer každá. Jeden z najsilnejších cvikov na chudnutie. Vydržte v ňom čo najdlhšie. Musíte cítiť tlak v každom svale na tele. 

yoga

Zdroj: Shutterstock®

Póza tanečnica

Zapojíte celé telo. Pokiaľ túto pozíciu robíte správne, trénujete stehná, brucho, chrbát, zadok.  Pri tejto pozícii býva nutkanie zadržať dych. Odolajte mu a dýchajte. 

yoga požícia tanečnica

Zdroj: Shutterstock®

Stojka

Vyzerá desivo, ale nie je až tak ťažká. Základ je pozícia na štyroch. Postupným prehupnutím sa sa zdvihnite do stojky, následne je treba udržať rovnováhu. Uznávam, asi najťažší cvik. 

yoga

Zdroj: Shutterstock®

Póza orol

Ťažká póza, ťažkáá! Funguje na tej platforme, akoby ste sedeli na neviditeľnej stoličke. Táto póza priamo stimuluje krvný obeh, a tým aj metabolizmus. Taktiež podporuje imunitný systém. Oplatí sa naučiť ju. 

Odporúčame prečítať: Recepty: Liečivé šťavy, sirupy a odvary

yoga

Zdroj: Shutterstock®

Triangel

Táto póza udrží celé vaše telo v kondícii. Boky by mali byť v jednej pozícii. Postavte sa bokom s nohami ďaleko od seba. Prsty pravej nohy smerujú vpred. Vytočte trup do pravej strany, zdvihnite ľavú ruku. Treba udržať rovnováhu. 

yoga

Zdroj: Shutterstock®

Prasarita

Táto póza znižuje úzkosť a napomáha tráveniu. Postavte sa s nohami ďaleko od seba. Predkloňte sa hlavu položte na podlahu a oprite sa o ruky ako na obrázku.

Čo myslíte dámy, radšej posilku, alebo toto ? smiley

Odporúčame prečítať:  Zelená zelenina si so zdravím rozumie

ako s jogou schudnúť

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto: www.thinkstockphotos.com www.greenyoga.com

  • Zdieľaj:
 • 2
Návrat hore
Autor článku

 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

2 komentáre

Jana Komadová 07.05.15 08:50

JK
karma
100.00

Zaujímavý článok nikdy som jogu necvíčila

 • 0
Odpovedať

Zuzana Betáková 13.05.15 14:26

ZB
karma
-1.00

jogu cvičím takmer každý deň, nedám na ňu dopustiť....určite odporúčam :)

 • 0
Odpovedať

Čo čítajú ostatní