10 tipov, ako na perfektné bruško: Tie musíte poznať!

10 tipov, ako na perfektné bruško: Tie musíte poznať!

Dnes spoločne zistíme, ako sa dostať k sexy brušku. Leto je už síce za nami, no útočí na nás plesová sezóna. A v krásnej róbe chce každá z nás zažiariť a predviesť svoje ladné krivky. A tak tu máme 10 tipov, ktoré nám pomôžu schudnúť a cítiť sa viac sexy. Sú to naozaj jednoduché kroky, takže to zvládne každá z nás.

1. Jedzte jedlo, ktoré prospieva svalom

Jablká, tvaroh a špenát – to sú suroviny, ktoré by nemali chýbať v žiadnej kuchyni. Najideálnejšie by boli čerstvé priamo zo záhrady. Neobávajte sa zájsť na trh a nakúpiť si naše domáce produkty, ktoré sú koľkokrát oveľa chutnejšie. Jablká nám dodajú potrebnú vlákninu v plnej miere. Tvaroh je dobrým prostriedkom na príjem čistých bielkovín. Špenát je zdrojom vlákniny a bielkovín. Minimálne raz do týždňa si ho doprajte v surovej alebo varenej forme.

Pozri aj: Bobkový list: S jeho pomocou sa zbavíš bolesti aj kašľa!

kokosový olej

Zdroj: Shutterstock®

2. Pite kokosový olej

Za účinky kokosového oleja sa postavili aj celebrity, ako napríklad Angelina Jolie. Obsahuje mastné kyseliny, ktoré pomáhajú pri chudnutí a sú ľahko stráviteľné. Kokosový olej zvyšuje metabolizmus a urýchľuje spaľovanie energie.

3. Prejdite na vaječné bielky

Z času na čas je správnou voľbou omeleta čisto z vaječných bielkov. Vaječné bielka obsahujú menej cholesterolu. Dodajú nám potrebné bielkoviny. Naše telo ich rýchlo strávi a navyše našim svalom dodajú kyselinu listovú. Vaječné bielky majú ešte jednu výhodu – pri ich príprave nestrávime toľko času, ako pri celom vajíčku.

4. Vynechajte soľ

Soľ v našom tele zadržuje vodu. Príliš veľa soli v potravinách spôsobuje pocit smädu. V konečnom dôsledku budeme ešte viac smädné. Naše telo si začne vodu ukladať. Zadržiavanie vody je častý problém pri pocite nafúknutosti. Takže soliť by sme mali čo najmenej.

5. Seďte rovno!

Správne držanie tela je veľmi dôležité aj pre naše brušné svaly, či už pri sedení alebo státí. Mnohé z nás sú zvyknuté sedieť akokoľvek sa dá. Preto sa posaďte do kresla tak, aby sa vaša váha rovnomerne rozložila na obe časti zadku. Rovnako sa vystrite aj počas státia. Niekedy je dobré trošku precvičiť ramená. Toto cvičenie nezaberie veľa času. Ženy, ktoré kráčajú vzpriamene pôsobia sebavedomejšie. Takže hor sa do rovných chrbátikov a plochých brušiek!

Odporúčame: Ako často prať oblečenie a iné veci? Nepreháňaš to náhodou?

dostatok vody

Zdroj: Shutterstock®

6. Pite správne množstvo vody

Optimálny príjem vody na deň je dva litre. Tento objem sa považuje za najzdravší pre naše telo. Vďaka nemu bude telo hydratované po celý deň.

7. Buďte trpezlivé

Bohužiaľ, genetiku žiadna z nás neovplyvní. Je to faktor, ktorý nemožno zmeniť. Treba mať však pevnú vôľu. Pokiaľ ste jedna z tých šťastnejších a ste prirodzene skôr štíhla, výsledok začnete badať už po 6 až 8 týždňoch.

8. Neverte rýchlym riešeniam

Reklamy na zázračné chudnúce tabletky a kokteily sa šíria po svete rýchlosťou svetla. Tie z vás, ktoré si myslia, že tieto chemikálie vyriešia problém s nadváhou, sú na veľkom omyle. Každý plán vyžaduje určitý čas, ktorý pre svoju postavu musíte obetovať. Plán pozostáva zo správnej stravy a pohybu.Tabletky pôsobia dokonca negatívne na náš žalúdok a pečeň.

tanec

Zdroj: Shutterstock®

9. Začnite tancovať

Základom je naladenie sa na správnu melódiu. Do vašich mp3 prehrávačov si nalaďte hudbu, ktorá vám hneď spraví náladičku. Pri vreštiacej a melancholickej hudbe sa naozaj dostaneme len k depresívnej nálade. Svet hudby nám ponúka širokú škálu žánrov. Stačí si nájsť ten svoj a nechať sa unášať. Do tanca zapojte celé telo. A čo je super, tancovať je povolené prakticky všade.

10. Začnite plávať

Pevný chrbát a pekné prsia dosiahnete pomocou plávania. Nájdite si bazén, ktorý je v blízkosti miesta, kde sa najčastejšie zdržiavate. Plávanie pôsobí nielen na chrbát a prsia, ale aj ruky a nohy.

Pozri aj: Ako využiť mrazničku v domácnosti? Toto ťa šokuje!


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

0 komentárov

Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní