4 cviky - 5 minút denne, ktoré vás zbavia tuku v podpazuší a na chrbte

4 cviky - 5 minút denne, ktoré vás zbavia tuku v podpazuší a na chrbte
 • 23.03.2022
 • Martina Berešová

  • Zdieľaj:
 • 10

Poznáme to všetky. Chudneme, no nie z tých partií, z ktorých by sme chceli. Nedarí sa vám pri chudnutí zbaviť sa tuku v podpazuší a na chrbte? Vyskúšajte tieto 4 cviky, ktoré stačí cvičiť len 5 minút denne.

S tukom v podpazuší a na chrbte bojujeme viac najmä my, ženy, a to pri výbere vhodného oblečenia či podprsenky. Môže však spôsobovať problémy aj pri obliekaní či celkovej pohyblivosti. Dôvodov, prečo sa nám práve z týchto partií nedarí schudnúť, môže byť niekoľko a záleží tiež od metódy chudnutia. Ak chudnete dodržiavaním rôznych diét, tuk v podpazuší a na chrbte mizne oveľa pomalšie než z ostatných častí tela. Ak chudnete pravidelným cvičením, je dobré zaradiť do svojho tréningu tieto cviky na chrbát i paže.

Všetky tieto cviky sa cvičia v stoji. Môžete ich cvičiť s náradím ako sú ľahšie ručné činky alebo s elastickou gumou. Tie pridajú trochu obtiažnosti pri cvičení. Cviky sa však dajú cvičiť aj bez náradia. Musíte si sama zvážiť, koľko zvládnete. Z oboch videí sme pre vás vybrali 4 nami overené cviky. No, samozrejme, pokojne pridajte aj tie ostatné, ak máte chuť na sebe poriadne popracovať. No hlavne si cvičenie poriadne užite :) 

1. Cvik - Simulovanie plávania

Od klasického plávania sa tento cvik líši tým, že nie sme vo vode. Okrem toho však nerobíme klasický krúživý pohyb rukami. Ruky najprv predpažte pred seba a následne ich rozpažte. Potom ruky prehnite v lakťoch a pritiahnite k sebe. V tejto pozícii sa snažte tlačiť ramená k sebe. Všetko to robte tak, aby ste mali svaly na rukách napnuté. Ak je tento cvik pre vás jednoduchý, vezmite si činky. Opakujte 6-krát v troch sériách.

Odporúčame: Týchto 9 potravín zaraďte do jedálnička a predídete chorobám srdca

2. Cvik - Rozťahovanie rúk s gumou

Tento cvik sa najlepšie cvičí s odporovou gumou (expandérom). Vezmite naťahovaciu gumu do rúk. Tie by mali byť ideálne od seba 30-40 cm. Ak si chcete cvičenie uľahčiť, zväčšite rozostup rúk. Naopak ak sťažiť, dajte ruky bližšie. Ruky predpažte, stojte vzpriamene a ruky rozpažujte tým, že budete naťahovať gumu. Tento cvik s gumou je veľmi jednoduchý a účinný, pretože precvičuje práve túto inkriminovanú partiu najlepšie. Opakujte 10-krát v troch sériách.

Odporúčame: Krásne dvojičky Twiinsky: Vďaka týmto osvedčeným trikom máme pevné boky

rozťahovanie rúk gumou - cviky na chrbát

Zdroj: Shutterstock®

3. Cvik - Bozk lakťov

Tento cvik na prvý pohľad vyzerá, ako keby ste cvičili na stroji v posilňovni. A vy ho môžete cvičiť v pohodlí domova. Ruky prehnite v lakťoch a v úrovni ramien ich majte pred sebou. Následne ich rozpažujte do strán a späť. Pre lepší výsledok si opäť vezmite činky. Opakujte 10-krát v troch sériách.

Odporúčame: Chcete schudnúť? Dodržujte týchto 5 pravidiel a kilá pôjdu dole!

4. Cvik - Upažovanie s gumou alebo uterákom

Tento cvik je trošku náročnejší a odporúčame si naň vziať buď naťahovaciu gumu alebo uterák. Rozostup medzi rukami by mal byť tak 40-50 cm. Ruky následne dvíhajte rovnomerne nad hlavu a späť k stehnám. Opakujte 8-krát v troch sériách.

Takže odteraz sa môžeme bez výhovoriek pustiť do jarného cvičenia. Cviky sú jednoduché a rýchle, počet opakovaní a sérií si zvoľte sama. Samozrejme, treba zhodnotiť vašu fyzičku a podľa toho sa prispôsobiť. Aby sa však dostavili výsledky, je potrebné byť trpezlivou a najmä cviky vykonávať svedomito, poctivo a pravidelne – každý deň a v pohodlí domova.

A ak sa pýtate, ako na štíhle ruky, pri ktorých vám nebude ovísať pokožka, tak okrem vyššie spomenutých cvikov môžete vyskúšať aj ďalšie. Pri cvičení s vlastnou váhou odporúčame skúsiť klasický plank, bočný plank alebo kliky (kľuky). 

Odporúčame: Najlepšie cviky s vlastnou váhou

Naposledy aktualizovaný článok: 23.3.2022


  • Zdieľaj:
 • 10
Návrat hore
Autor článku

 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

10 komentárov

Soňa Kelemenová 14.03.17 11:22

SK
karma
86.00

cvičenie je veľmi zdravé.. pohybovať sa treba, či už cvičenie z gumičkami, činkami, v posilovni, joga, pilates..... v lete ja osobne preferujem beh na hrádzi, korčulovanie, bicyklovanie... myslím si, že si treba precvičiť všetky partie tela....

 • 2
Odpovedať

Dana Hajzušová 14.03.17 12:19

DH
karma
79.00

zase som získala nove poznatky, ktoré sa mi velmi zíjde

 • 1
Odpovedať

Pavlína Vaksmundská 14.03.17 16:21

PV
karma
110.00

Super cviky.. Cvičím stále ako je to možné.. Tiež na tricepsy cviky robím ,lebo vekom už sú tie dolné časti ruky ochabnuté , ovisnutá koža..

 • 0
Odpovedať

Monika Filípková 16.03.17 08:40

MF
karma
56.00

Myslím, že na týchto častiach tela nemám nadbytočný tuk, ale oceňujem tieto tipy cvičenia, lebo všade sa píše len o cvikoch na brucho, nohy, zadok a na vyššie spomínané partie sa akosi zabúda. Možno sa mi tieto cviky zídu do budúcnosti.

 • 0
Odpovedať

Jana Pitonakova 07.06.18 07:48

JP
karma
100.00

nooo skúsim dačo nové, posledný cvik mi pripomína pilates

 • 0
Odpovedať

Zdena Paňková 12.06.18 07:18

ZP
karma
100.00

Tento typ cvičenia je veľmi dobrý a každá mladá dáma by mu mala venovať z času načas trochu viac pozornosti lebo zemská príťažlivosť nepustí - teraz to už viem.

 • 0
Odpovedať

Alžbeta Stanková 10.09.18 14:46

AS
karma
108.00

fajn, tieto cviky zvládnem aj ja-seniorka- idem na to

 • 0
Odpovedať

Jana Komadová 09.01.19 15:43

JK
karma
100.00

Rada niektoré cviky vyskúšam

 • 0
Odpovedať

Jana Brezovská 30.07.19 09:09

JB
karma
-1.00

ďakujem za tipy, určite vyskúšam

 • 0
Odpovedať

Jana Komadová 10.02.21 20:46

JK
karma
100.00

Cvičiť treba v každom veku

 • 0
Odpovedať

Čo čítajú ostatní

Vyhraj Toaletný stolík Emilie du Chatelet v hodnote 259 € od therese.sk
SÚŤAŽE

Vyhraj Toaletný stolík Emilie du Chatelet v hodnote 259 € od therese.sk

 • 9
 • 01.12.2022
Vyhraj 4x Eau de Parfum L´Exquis (15 ml) v hodnote 33,10 €
SÚŤAŽE

Vyhraj 4x Eau de Parfum L´Exquis (15 ml) v hodnote 33,10 €

 • 4
 • 14.11.2022
Vyhraj 3x balíček prípravkov NUANCE ABSOLUTE CAVIAR AND PEARL
SÚŤAŽE

Vyhraj 3x balíček prípravkov NUANCE ABSOLUTE CAVIAR AND PEARL

 • 4
 • 10.10.2022