Aero joga – zdroj mladosti. Skúsiš cvičenie vo vzduchu?

Aero joga – zdroj mladosti. Skúsiš cvičenie vo vzduchu?
  • 20.06.2014
  • Silvia Karasová

Samotné cvičenie joga istotne poznáte, ak nie na vlastnej koži, minimálne ste už o nej niečo počuli či čítali. Joga nie je len cieleným cvičením, pre tie, ktoré chytí za srdce, sa stáva životným štýlom. Také rána bez Pozdravu Slnku si už mnohé milovníčky jogy nevedia ani len predstaviť. A tak ako so všetkým, aj v joge sa začali objavovať rôzne štýly. Jedným z nich je aero joga, pre niekoho skôr zábava, každopádne však séria cvikov, ktorými si dôkladne precvičíte všetko svalstvo tela a zároveň svoju psychiku kvalitne zharmonizujete. 

Aero joga, alebo tiež antigravity joga, je v súčasnosti taký boom, ktorý si získava stále viac priaznivcov. Ak ste zvedavé, čo vám môže poskytnúť a ako sa cvičí, rady vám to prezradíme.

Pozri aj: Zisti, čo je alkalická diéta: Prečo ju odporúčajú TOP celebrity?

antigravity joga

Zdroj: Shutterstock®

Aero joga vo vzduchu

Ako už možno aj tušíte na základe samotného názvu, toto cvičenie prebieha nad zemou. Lietať síce nebudete, ale hompáľať sa, to áno. Cvičí sa na látkových pruhoch – na hamake, ktoré visia zo stropu, podobne ako hojdačky. A tak ako pri hojdačkách, aj tu sa viete pohodlne usadiť a len tak si poletovať. Ale keďže nejde len o zábavu, ale aj o cvičenie, nebude to ledajaké poletovanie. Na začiatočníčky čaká zopár jednoduchších cvikov, s posilňovacím, aj naťahovacím efektom. Veď posúďte samy:

A keď sa budete aero joge venovať pravidelnejšie, časom zvládnete istotne aj takéto kreácie:

Čo vám môže vadiť?

Ak ste na detskom ihrisku nepatrili k tým deťom, ktoré sa s veľkou chuťou vešali na preliezky tak, aby mali hlavu dole, pripravte sa na prípadné závraty. Na druhej strane, ak nevyskúšate, nedozviete sa, či vás práve toto cvičenie neopantá natoľko, že si minimálne jednu takúto hamaku zaobstaráte domov.

Pozri aj: Farbenie obočia v pohodlí domova: Ako na to?


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

1 komentár

Jana Komadová 16.07.14 18:12

JK
karma
100.00

tak toto nie je pre mňa ale mladé kočky a ženy to zvládnu bez problémov hoci to vyzerá náročne

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní