Ako chudnúť šetrne, no účinne? Skús plávanie alebo cvičenie vo vode!

Ako chudnúť šetrne, no účinne? Skús plávanie alebo cvičenie vo vode!
  • 04.07.2014
  • Silvia Karasová

Stále nie ste spokojné so svojou postavou? Alebo sa vám nebodaj podarilo počas horúcich dní vďaka zmrzline, drinkom či sladkým ľadovým kávam nabrať pár neželaných kíl? Nehanbite sa a vhupnite do plaviek. Namiesto ležania na pláži si ale radšej choďte zaplávať, pretože vo vode sa chudne najlepšie!

Plávanie na spálenie kalórií

Plávanie je ideálnym aeróbnym športom. Vďaka nemu môžeme spáliť od 300 do takmer 500 kalórií za jednu hodinu rekreačného plávania štýlom prsia alebo kraul. 

Odporúčame prečítať: 5 krokov, ako dosiahnuť sexi ploché bruško

vodný aerobic

Zdroj: Shutterstock®

Účinky plávania

Pri plávaní zapracujete celé svoje telo, a takto jednoducho si formujete všetky partie, ktoré potrebujete a zároveň posilňujete aj tie, ktoré nemusíte. Na rozdiel od iných športov pohyb vo vode nezaťažuje vaše kĺby a je tak vhodné nielen pre tých, ktorí s nimi majú zdravotné problémy, ale aj pre tých, ktorí trpia nadváhou až obezitou. Stačí prekonať len zbytočný pocit hanby, čo je väčšinou kameňom úrazu pri plánovanej návšteve plavárne či kúpaliska.

Takýto pohyb vo vode zároveň pozitívne pôsobí aj na vašu psychiku, okrem kalórií, odbúrava taktiež stres, zlepšuje kondíciu, metabolizmus a zvyšuje tiež kapacitu pľúc, čo je veľmi dobré najmä pre tie dámy, ktoré sa nevedia zriecť cigaretky. Pravidelným plávaním si posilníte tiež imunitu, cievy a srdce. A okrem toho sa plávaním dopracujete tiež k štíhlejšej línii.

Skúsiť možno aj aqua aerobic

Ak vás plávanie ako také nudí a potrebujete trochu viac dynamiky, vyskúšať môžete napríklad aqua aerobic. Cvičíte vo vode, ktorá vám siaha cca do polovice hrudníka. Keďže je odpor vody mnohonásobne väčší ako odpor vzduchu, aeróbne cviky vo vode sú o veľa efektívnejšie. Výhoda cvičenia vo vode je, že sa nepotíte. Okrem toho môžete vďaka takémuto aktívnemu cvičeniu vo vode zredukovať svoju váhu až štyrikrát rýchlejšie ako na suchu.

Jednotlivé techniky aqua aerobiku sú rôzne. Vo vode môžete behať (aqua jogging), posilňovať (aqua fitness), tancovať (aqua dance), či dokonca bojovať (aqua kick box). Pozrite sa samé ako také aeróbne cvičenie vo vode prebieha:


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

2 komentáre

Martina Zahoranová 04.07.14 13:50

MZ
karma
92.00

plávanie mám rada ale iba také rekreačné, keby som chcela z plávania schudnúť musela by som určite viac zabrať, ale lepšie plávať aspoň občas a trochu ako vôbec :-)

  • 0
Odpovedať

ľubka Olexyová 24.08.14 09:53

ľO
karma
-1.00

aqua aerobik je výborný pohyb, aspoň pre mňa:-)

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní