Cvičenie antigravity: Doslova odľahčí telo aj myseľ. Ako na to?

Cvičenie antigravity: Doslova odľahčí telo aj myseľ. Ako na to?

Posilňujete, aby ste si vyformovali postavu? Bicyklujete, aby ste sa zbavili bolesti chrbta? Navštevujete psychológa, aby ste si upokojili dušu? A čítate veľa vedeckých časopisov, aby ste si osviežili mozog? Že prečo toľko otázok? Nepýtame sa len tak, pre nič za nič. Pretože skvelú postavu, odstránenie bolestí chrbta, pokojnú dušu aj sviežu myseľ môžete získať na jednom jedinom mieste a len vďaka jednej jedinej činnosti.

O čom je reč? Cvičenie antigravity vás zaručene dostane do formy a výrazne skvalitní váš život. Zaujíma vás viac? Tak potom nikam neodchádzajte a porazte gravitáciu v našom „levitujúcom“ článku! :-)

Nie, v žiadnom prípade sa nenechajte odradiť fotografiami! To na nich nie sú nijakí profesionálni gymnasti a akrobati, ale obyčajní ľudia, ktorí podľahli cvičeniu antigravity, v skutočnosti oveľa jednoduchšiemu, ako by sa mohlo zdať na prvý pohľad. Antigravity je totiž pohyb, určený absolútne každému, kto má chuť sa hýbať a prospieť nielen svojmu fyzickému telu, ale aj psychike. Tento druh cvičenia vyhľadávajú najmä ľudia so sedavým zamestnaním. Je vhodné pre kohokoľvek, bez ohľadu na vek, pohlavie alebo hmotnosť.

Vyskúšaj: Dá sa pri joge schudnúť? Spoznaj 10 faktov, ktoré ti to prezradia!

antigravity fitness

Zdroj: Shutterstock®

Kto by sa mal tomuto cvičeniu vyhnúť?

Kto by sa však mal antigravity cvičenia na čas vzdať, to sú tehotné ženy, ako aj ľudia s vážnymi poruchami chrbta, kĺbov a miechy. Zároveň, ak sa liečite na vysoký krvný tlak alebo zvýšený vnútroočný tlak, tento druh cvičenia vopred skonzultujte s vaším lekárom. Antigravity cviky inak zvládne naozaj každý, vrátane detí a úplných nováčikov. Ide o kombináciu klasickej jogy, pilatesu, tanca a gymnastiky. Pohyby vychádzajú prevažne z brušného svalstva, takže sa čoskoro zbavíte aj nežiadúcich „pneumatík“.

Ako cvičenie prebieha?

Tomuto cvičeniu sa hovorí aj antigravity fitness a ide o cvičenie v špeciálnych plachtách, závesných sieťach, pripomínajúcich hojdacie siete (doma, v posteľnej plachte, zavesenej na lampe, to rozhodne neskúšajte!). Pri cvičení sa pohybujete približne meter nad zemou. Vaše zápästia alebo členky sú zavinuté v plachte, následne môžete visieť, stáť, ležať či sedieť. Nemusíte sa báť o svoju bezpečnosť, pretože horolezecké uzly a hliníkové skoby sú pevne zakotvené v stropnej konštrukcii, čo sa kontroluje pred každým jedným cvičením.

cvičenie na sieti

Zdroj: Shutterstock®

Zavesené dole hlavou

Na začiatku sa u vás môže dostaviť ľahké točenie hlavy, čo je len prirodzené, nakoľko pôjde o pohyb, úplne nový pre vaše telo. Avšak chce to pár lekcií a točenie hlavy bude minulosťou. Vďaka tomuto cvičeniu si posilníte svaly, aj také, o ktorých ste možno ani netušili, rozhodne sa vám spevní chrbtové svalstvo, zlepšíte si koordináciu. V neposlednom rade sa vám podarí odbúrať stres, napätie, nervozitu a posilniť duševnú sviežosť. Vaša postava sa už po pár hodinách cvičenia začne meniť na pevnú a pružnú.

Natiahnu sa vaše skrátené šľachy, podporí sa činnosť srdca a naučíte sa správne dýchať. Antigravity cvičenie dokonca podporuje trávenie a metabolizmus a celkovo má schopnosť organizmus detoxikovať. Navyše ste pod dohľadom inštruktorov, takže sa nemusíte báť, že si nejakým spôsobom ublížite. Antigravity cvičenie vám prinesie na jedinej hodine toľko zábavy a dobrodružstva, že nebudete chcieť prestať. :-)

- Anketa

VYSKÚŠALI (BY) STE ANTIGRAVITY?

Odpovedalo 20 ľudí  

Áno, mám s tým skúsenosti
25%
Áno, vyskúšal/a by som
70%
Nie, neláka ma to
5%

  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

3 komentáre

Ľubica Šťastná 05.11.18 06:27

ĽŠ
karma
100.00

Lákavé cvičenie, veľmi rada by som vyskúšala.

  • 1
Odpovedať

Lenka Čajová 05.11.18 09:59

karma
97.00

zaujímavý článok určite by cvičenie stálo za vyskúšanie :)

  • 1
Odpovedať

Dana Hanusková 09.11.18 15:41

DH
karma
-1.00

škoda že to nie je v mojom meste

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní