Dokonale vypracované ruky do leta: Ako na to?

Dokonale vypracované ruky do leta: Ako na to?

  • Zdieľaj:
 • 5

K letu patria krásne vyformované ženské postavy opálené do bronzova. Počas tréningu však netreba zabúdať na žiadnu časť tela. Lýtka, stehná, zadok, bruško, chrbát a, samozrejme, naše ruky. Niektoré z nás na ne však zabúdajú a nevenujú im dostatočnú pozornosť. Zároveň so svalmi na rukách cvičíte aj prsné svaly. Kto by nechcel mať krásne vyformované prsia?

Písali sme už o tom, ako dosiahnuť bezchybne krásne bruško. Teraz sme si našli čas práve na naše ruky. Ťažká práca patrí ku krásne vypracovaným rukám. Keďže my ženy sa ťažkej práci nevenujeme toľko, čo muži, naše ruky sú výrazne oslabené. Aj keď tašky plné nákupu a pobehujúce dieťa sa tiež počítajú.

Pozri aj: Jablkové šupky: 3 tipy, ako ich využiješ vo svoj prospech!

cviky na ruky

Zdroj: Shutterstock®

Kliky pre začiatočníkov

Počuli ste už o začiatočníckom push-upe? Možno áno. Ide o kliky na kolenách. Ženám sa tento cvik precvičuje ľahšie, keďže nemusia celú svoju váhu prenášať na ruky. Takže namiesto chodidiel použite na stabilitu svoje kolená. Tento cvik je nenáročný hlavne pre začiatočníkov. Akonáhle budú vaše ruky silnejšie, môžete prejsť na klasické kľuky.

tréning na ruky

Zdroj: Shutterstock®

Dvíhanie činiek

Na začiatok postačia aj tie najľahšie hmotnosti, 1 alebo 1,5 kg. Postupne túto váhu treba zvýšiť, aby si svaly uvedomili, čo majú robiť. Tuk sa tak premení na krásne plné svaly. Pri cvičení s činkami je najlepšia improvizácia. Smiete robiť každý pohyb, ktorý vám práve zíde na um. Zovrite činky pevne do dlaní a dajte ich k telu do normálnej polohy. Začnite pohybovať do strán alebo upažte ruky pred seba. Optimálna poloha je poloha ramien. Nezabúdajte však na to, aby ste mali vystreté lakte, iba tak zapracujete na tých správnych svaloch.

formovanie postavy

Zdroj: Shutterstock®

Nožnice

Ďalší skvelý spôsob, ako sa zbaviť tuku rýchlo a efektívne. Tento cvik pripomína otváranie a zatváranie nožníc. Stojte rovno, ruky natiahnite priamo pred seba do výšky ramien. Nezabúdajte mať vystreté a spevnené ruky po celú dobu. Pohyb do strany a zase späť. Tak aby pravá ruka prekrývala ľavú. Opäť nasleduje pohyb do strany a prekrývanie rúk. Opakujte minimálne 20-krát.           

Zdajú sa vám tieto cviky obtiažne? Sama som ich skúsila a myslím, že je to azda to najľahšie cvičenie. Ak sa vám podarí vtesnať tieto cvičenia do vášho každodenného života minimálne po dobu 10 až 15 minút, rýchlo si všimnete zmeny na svojich rukách. Tak ako pri formovaní bruška, aj pri formovaní rúk je dôležitá vytrvalosť a pravidelnosť. Nemôžete chcieť zo dňa na deň dokonale vypracované paže.

Máte nejaké ďalšie triky na krásne vypracované ruky? Skúste sa s nami o ne podeliť.

Odporúčame: Trendy v šperkoch podľa znamenia zverokruhu: Čo sa hodí k tebe?


  • Zdieľaj:
 • 5
Návrat hore
Autor článku

 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

5 komentárov

Miroslava Dováľová 02.05.13 09:36

MD
karma
-1.00

Ja namiesto klasických klikov mám taký trik, že tvárou sa postavím k stene, postavím sa na špičky a robím ako klasické kliky, len som opretá o stenu. Vydržím oveľa viac, svaly sa namáhajú a je to rovnako účinné :)

 • 0
Odpovedať

Jana Komadová 23.11.13 17:05

JK
karma
100.00

ešte sa tak donútiť cvičiť

 • 0
Odpovedať

Soňa Krátka 24.05.16 19:58

SK
karma
113.00

leto sa blizi, treba spevnit aj ruky a ramena

 • 0
Odpovedať

Čo čítajú ostatní

Dlhotrvácny rúž: stále ste nenašli „ten pravý“?
Novinky

Dlhotrvácny rúž: stále ste nenašli „ten pravý“?

 • 2
 • 25.11.2022
Zdravé a krásne vlasy vďaka sile byliniek
Vlasy

Zdravé a krásne vlasy vďaka sile byliniek

 • 0
 • 28.10.2022
Domáci prírodný botox: Vyrob si ho sama iba z troch prísad!
Vyrob si sama

Domáci prírodný botox: Vyrob si ho sama iba z troch prísad!

 • 2
 • 07.11.2022