Dýchajte! Je to revolučný spôsob chudnutia

Dýchajte! Je to revolučný spôsob chudnutia
 • 23.11.2015
 • Karolína Prokopová

  • Zdieľaj:
 • 2

Klasické diéty sú stresujúce. Čím viac si človek niečo odopiera, tým viac má na to chuť. 21. storočie však so sebou prináša revolučné techniky v chudnutí. Jednou z nich je pre nás úplne prirodzené dýchanie. Zdá sa, že je to až príliš jednoduché, aby to bola pravda.

Poďte sa spolu s nami pozrieť na to, ako stráviť 20 minút denne praktizovaním dýchania, ktoré vám pomôže zhodiť z váhy.

Stačí k tomu iba týchto 5 krokov:
 

 1. Je to veda

Celé čaro tejto metódy spočíva v takzvanej vnútornej oxidácii tukov, ktoré opúšťajú naše telo prostredníctvom exhalácií. Zámerné a sústredené dýchanie bolo teda navrhnuté tak, aby bol tento proces urýchlený. Výskum potvrdil, že dýchanie vonkajšieho - čerstvého vzduchu urýchľuje tento proces ešte viac, ako dýchanie vzduchu z vnútorného prostredia.

 

Odporúčame prečítať: Ako si správne vybrať hodinu ashtanga jogy?

chudnutie

Zdroj: Shutterstock®

2. Učme sa od detí

Keď si všimnete ako dýchajú malé deti, môžete vidieť, že ich bruško pekne stúpa a klesá. Ide o takzvané brušné dýchanie. Dospievaním však človek prechádza na plytké dýchanie, ktoré si už ani neuvedomuje. Nastal čas, aby ste sa k brušnému dýchaniu vrátili.3. Je to o štyroch sekundách 

Ak sa vám lepšie sedí, nájdite si stoličku na pokojnom mieste a sadnite si rovno. Ak je vám to pohodlnejšie ležať, tak si ľahnite na chrbát a pokrčte kolená, aby ste mali chodidlá na podlahe. Budete si počítať. Nadýchnite sa, aby ste cítili ako sa vám brucho nadvihuje. Vzduchom naplnte najprv brucho a potom pľúca, až kým v nich nebudete mať maximum. Nadýchnite sa počas doby 4 sekúnd a následne zadržte dych taktiež na 4 sekundy. Vydychujte  z brucha a pľúc, opäť 4 sekundy. Je dôležité, aby bol výdych skutočne pomalý. No a po výdychu zadržte dych na 4 sekundy.


Odporúčame prečítať: Akú regeneráciu dopriať telu na jeseň?

ako schudnúť pomocou dýchania

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto:  tumblr.com 

4. Myslite len na dýchanie

Na dýchanie zamerajte všetku svoju pozornosť. Nájdite si pokojné miesto, napríklad v prírode. Počúvajte zvuky a vypustite všetky zlé myšlienky. Pri dýchacom cvičení je dôležité myslieť na to, ako správne dýchať. Cvičenie praktizujte po dobu 5 minút, časom sa môžete dopracovať až na 20 minút denne. Okrem toho, že vám táto metóda pomôže pri chudnutí, naučíte sa aj správne ovládať vaše svaly a myseľ.

5.  Cvičte jogu

Joga je spôsob, ako stimulovať váš tráviaci systém v rôznych pózach, v kombinácii s rytmickým dýchaním. S každým dychom zapojíte vaše orgány do harmonickej práce a všetky zlé toxíny sa z tela odplavia. Únava a náladovosť budú pojmami, ktoré už nebudete poznať. Joga a správne dýchanie majú nespočetné množstvo výhod na našu fyzickú aj psychickú stránku. Tak dýchajte!  

Odporúčame prečítať: Spáľte tuk pomocou jogy!

chudnutie

Zdroj: Shutterstock®

Dýchanie má však ďaleko viac funkcií, ako je tá primárna - udržať nás živých. Môžete sa pomocou neho naučiť ovládať nielen temperament, náladu, ale aj chuť do jedla a zároveň vám pomôže zhodiť zopár kíl. Urobte niečo pre svoje zdravie!

Ide o 20 minút denne, vďaka ktorým sa budete cítiť dobre. 

 

Zdroj foto: www.thinkstockphotos.com

  • Zdieľaj:
 • 2
Návrat hore
Autor článku

 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

2 komentáre

Ľubica Šťastná 23.11.15 21:10

ĽŠ
karma
100.00

Výborný článok!

 • 0
Odpovedať

Jana Komadová 16.06.19 20:16

JK
karma
100.00

Rada dom si ptečítala

 • 0
Odpovedať

Čo čítajú ostatní