Infrasauna – ideálny pomocník pre športovkyne

Infrasauna – ideálny pomocník pre športovkyne
  • 21.08.2014
  • PR článok

Športujete pravidelne? Potom pre vás bude ideálnym pomocníkom infrasauna. Môžete sa v nej zahriať pred plánovanou športovou činnosťou, alebo ju využiť na relaxáciu a rehabilitáciu po výkone. Svojimi účinkami zmierňuje svalové napätie, kŕče, prípadnú bolesť a zlepšuje psychiku.

Športovo založené dámy ju rady využijú počas celého roka. Tieto liečivé kabínky sa čím ďalej, tým častejšie objavujú i v bežných domácnostiach. Niet sa čomu čudovať. Dajú sa rýchlo a jednoducho zložiť, takže sa v nich môžete za malý okamih zrelaxovať v pohodlí vášho domova. 

Odporúčame prečítať:  Voňavá kokosová masáž

INFRASAUNA PRED A PO ŠPORTOVOM VÝKONE

Na rozdiel od klasických sáun, ktoré sú odporúčané len po menej náročných tréningoch a maximálne dvakrát týždenne, môžete infrasaunu používať pokojne každý deň. Saunovanie v infrasaune je vhodné pred športovou činnosťou, i po nej. Stačí 5 až 15 minút, ktorými vaše telo pripravíte na fyzický výkon, alebo si po ňom doprajete vytúženú relaxáciu. Po pobyte v infrasaune navyše nemusíte telo šokovať ľadovou vodou, stačí sa pohodlne osprchovať vlažnou. 

INFRASAUNA PRED A PO ŠPORTOVOM VÝKONE

Zdroj: Shutterstock®

AKO INFRASAUNA POMÁHA

Infrasauna efektívne predhrieva telo pred plánovanou športovou aktivitou. Dokáže plnohodnotne zastúpiť rozcvičku, pretože rovnako účinne zvyšuje prekrvenie organizmu, zabezpečuje látkovú výmenu a pulzovú frekvenciu. Infračervené žiarenie navyše predstavuje jeden z najlepších spôsobov obnovy poškodených či preťažených svalov po vyvinutej námahe. Preniká totiž priamo do nich, zahrieva ich zvnútra a stimuluje krvný obeh.

Odporúčame prečítať:  Masáž pre budúce mamičky

Vďaka zvýšenému prekrveniu dochádza k hojeniu a regenerácii. Infračervené žiarenie spôsobuje aj redukciu kyseliny mliečnej, takže znižuje napätie, kŕče a bolesť v svaloch, ktorá je známa ako „svalovica“. Infrasauny predstavujú ideálne riešenie aj pre športovcov s bolesťami kĺbov, chronickou bolesťou chrbta, stuhnutými končatinami či výronom.

Odporúčame prečítať:  5 najúčinnejších cvikov na stehná

Okrem fyzickej regenerácie po športe majú infrasauny aj blahodarný vplyv na psychiku. Zbavia vás pocitov úzkosti, odbúravajú stres, znižujú únavu a zmierňujú agresivitu. Veľkým plusom je aj ich schopnosť posilňovať imunitný systém a podieľať sa na detoxikácii organizmu.

Infrasauna Goddess Chalkidiki

Zdroj: Shutterstock®

INFRASAUNY ODPORÚČAJÚ DOKTORI I ŠPORTOVCI

Liečivé účinky infrasáun sa dnes využívajú v zdravotníctve, objavili ich i wellness a fitness centrá a čím ďalej, tým častejšie sa vyskytujú i v bežných domácnostiach. Známy americký chiropraktik pre športovcov a bývalý olympionik Dr. Jeffrey Spencer využíva infrasauny pravidelne pri práci so svojimi zverencami. Na zozname jeho klientov sa nachádzajú mená najúspešnejších športovcov ako napríklad Tiger Woods, NASCAR jazdec Bobby Labonte a ďalšie hviezdy z NBA, NHL či Formule 1. Jeho cieľom je udržiavať športovcov fit nielen fyzicky, ale i duševne. Cielene skracuje napríklad dobu na rekonvalescenciu po športovom výkone. K tomu využíva najnovšie metódy na trhu, vrátane infrasáun, ktoré považuje za kľúčové v procese zotavovania sa. V roku 2014 získal Dr. Jeffrey Spencer za svoju prácu a výsledky ocenenie „Športový chiropraktik roka“.

Odporúčame prečítať:  Kam sa podeli skutoční muži?

Liečivú silu infrasáun objavili i športovci z našich končín. Napríklad československá futbalová legenda, Antonín Panenka, má jednu doma, ktorú využíva pravidelne. „Doma mám infrasaunu značky Goddess, ktorú používam na zahriatie tela pred športom. Veľmi mi pomáha aj v regenerácii po športovom výkone,“ priznáva bývalý profesionálny futbalista Antonín Panenka.

panenka

Zdroj: Shutterstock®

AKO INFRASAUNA FUNGUJE?

Princíp infrasauny je založený na prenášaní tepla pomocou infračerveného žiarenia. Jedná sa o formu svetelnej energie, ktorá má silné prenikajúce vlastnosti. Prehrieva celé telo, nielen jeho povrch. Pôsobí hĺbkovo a dostáva sa až do kĺbov, svalov a tkanív, ktoré zahrieva zvnútra. Tak dochádza k rýchlejšiemu prehrievaniu a nástupu intenzívneho potenia než pri klasickom saunovaní.

Odporúčame prečítať: Čo možno neviete o telesnom tuku

Ďalšou výhodou infrasáun je aj nižšia teplota vzduchu v kabíne, ktorá sa pohybuje v intervale 50-65 °C. Tento typ saunovania je preto vhodný pre každého, kto nie veľmi dobre znáša vysoké teploty, alebo má ťažkosti so srdcom a vysokým krvným tlakom.

AKO INFRASAUNA POMÁHA

Zdroj: Shutterstock®

TIP: Uvažujete nad kúpou infrasauny?

Infrasauny Goddess sú vyrobené z exkluzívneho saunovacieho dreva hemlock (kanadská borovica), ktoré je odolné voči tvorbe a množeniu mikroorganizmov. Infrasauny sú tiež vybavené kvalitnými karbónovými ohrievačmi, ktoré v porovnaní s bežne používanými keramickými, zabezpečujú rovnomernejšie rozloženie tepla v kabínke, energetickú úspornosť, väčšiu bezpečnosť a rýchlejšie a účinnejšie prehrievanie organizmu.

Odporúčame prečítať:  Domáce masky na suché vlasy

Vo všetkých nami odporúčaných modeloch je navyše zabudovaný ionizátor, ktorý obohacuje vzduch o množstvo záporne nabitých iónov (aniónov). Takéto infrasauny prospievajú ľudom s astmatickými a alergickými ťažkosťami. Zároveň pozitívne pôsobia proti ochoreniam dýchacích ciest, migrénam a znižujú nespavosť. Navyše stimulujú myšlienkovú činnosť a zlepšujú pamäť. Preukázateľne zvyšujú aj duševnú a fyzickú výkonnosť. Inštalácia infrasáun Goddess nevyžaduje žiadne náročné stavebné úpravy. Jednoducho ich zložíte a zapojíte do zásuvky 230 V.

Odporúčame prečítať: Účesy česané na stranu

Všetky infrasauny Goddess dostanete v elektro predajniach DOMOSS, NAY a internetovom obchode Hej.sk. Viac informácií: www.goddess.sk

Zdroj foto: www.goddess.sk

  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

4 komentáre

Alena Cabakova 21.08.14 06:29

karma
86.00

Saunovanie je úžasná vec a keďže už máme po lete, opäť ho budem pravideľne vyhľadávať... Mať saunu doma by bolo uplne úžasné :)

  • 0
Odpovedať

Martina Zahoranová 21.08.14 08:54

MZ
karma
92.00

jediná sauna do ktorej chodím vždy keď mám príležitosť je práve infrasauna, je super a vždy si tam dobre oddýchnem

  • 0
Odpovedať

Katarína Šutvajová 21.08.14 09:54

karma
-1.00

mať tak väčší byt alebo dom, sauna by tam nechýbala

  • 0
Odpovedať

Lenka Kozempelová 21.08.14 21:41

LK
karma
-1.00

Takú saunu by som doma brala :-)

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní