Cvičenie doma - ako na to?

Cvičenie doma - ako na to?
  • 21.11.2014
  • Silvia Karasová

Nechce sa vám v studenom počasí vystrčiť ani nos z vašej útulnej domácnosti, ale uvedomujete si, že patrilo by sa... Minimálne sa trochu prebehnúť, ponaťahovať kosti, svaly, aspoň na chvíľku, aby sme utíšili naše svedomie, ktoré ostro štrajkuje proti kalóriám, na ktoré sme prestali dbať... ale keď vonku je naozaj taká zima... V tom prípade ostaňte doma, ale predsa len sa nahoďte do športového.

Cvičenie doma je lacnejšie, pohodlnejšie, a vôbec si nevyžaduje drahé prístroje, ako by sa mohlo zdať.

Čo potrebujete?

Jednoduché cviky na doma

Zdroj: Shutterstock®

V podstate nič. Ale pre lepší pocit, aj pohodlie samozrejme nejaké to športové oblečenie. V outfite určenom špeciálne na cvičenie, naladíte na „fit vlnu“ aj svoju myseľ. Ak sa rozhodnete cvičiť v tom, v čom bežne po svojom byte, či dome pobehujete, môže sa stať že namiesto 100 brušákov, dáte len 20 a medzitým sa zapozeráte do nejakého sitcomu.

Jednoduché cviky na doma

Zdroj: Shutterstock®

Aby ste nemuseli cvičiť na studenej podlahe, či tvrdom koberci, zaobstarajte si karimatku. Nenahradíte ju ani dekou, pretože tá sa vám bude šmýkať. Naopak na karimatke, môžete robiť väčšinu cvikov, jej ďalšou výhodou je aj skladnosť. Ľahko ju zrolujete a uložíte do komory, či do skrine.

Jednoduché cviky na doma

Zdroj: Shutterstock®

Fit pomôcky na doma – odporúčame činky, fit loptu, švihadlo, rotačný kruh a nejakú fajn hudbu:) V závislosti od toho, aký tréning si doma dáte. Ak pôjde o relaxačnú jogu nalaďte si v rádiu radšej čosi meditačné, ak chcete byť dynamické, chce to tanečnú, ale ešte o čosi tvrdšie melódie. Pokiaľ chcete posilňovať špeciálne niektorú časť tela, hľadajte v športových potrebách v kamenných aj elektronických obchodoch. Divili by ste sa, ale posilňovacích doplnkov je na trhu neúrekom.

Jednoduché cviky na doma

Zdroj: Shutterstock®

Ani telka nemusí byť zlou pomôckou. Ak máte DVD prehrávač, prípadne nejakú hernú konzolu, viete si zároveň zacvičiť aj sa zabaviť. K dispozícii sú nielen tanečné cviky typu zumba a spol, ale tiež beh, box, či posilňovanie, joga, pilates... načo si len zmyslíte.

Jednoduché cviky na doma

Zdroj: Shutterstock®

Ale aj bez pohľadu na televízor sa dá zacvičiť. Najlepšie domáce techniky na cvičenie sú tie posilňovacie. Rôzne kombinácie cvikov môžete vyskúšať práve na fitlopte, k tomu si pridajte pár skokov cez švihadlo plus drepy, ruky vytvarujte vďaka činkám, klikom. 

Jednoduché cviky na doma

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto: www.thinkstockphotos.com

  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

3 komentáre

Martina Zahoranová 22.11.14 10:18

MZ
karma
92.00

doma by som sa veru cvičiť nedonútila, jediné čo môžem aj doma je stacionárny bycikel

  • 0
Odpovedať

ľubka Olexyová 07.12.14 15:32

ľO
karma
-1.00

rada využijem doma všetky pomôcky na cvičenie

  • 0
Odpovedať

Soňa Krátka 24.05.16 19:51

SK
karma
114.00

doma cvicim na podlozke, pri videoukazke, obcas pouzijem fitloptu, cinky

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní