Joga na zdravé vlasy: Ak jej dáš šancu, určite neoľutuješ!

Joga na zdravé vlasy: Ak jej dáš šancu, určite neoľutuješ!

Koruna krásy, ako sa v našich končinách zvyknú nazývať poetickejšie vlasy, je pre mnohé ženy pýchou. Stáva sa však pomerne často, že nastanú v živote obdobia, kedy nám vlasy robia skôr hanbu, ako by nás mali reprezentovať. V týchto temných časoch musíme vlasom dopriať starostlivosť navyše, ale teraz nehovoríme len o kvalitnej vlasovej kozmetike. Joga na zdravé vlasy je tou správnou odpoveďou, ktorá môže zmeniť vašu korunu krásy úplne na nepoznanie!

Ako to funguje?

Zdravé a krásne vlasy priamo súvisia s celkovým stavom organizmu. O tom niet žiadnych pochýb. Ak ste teda v dobrej zdravotnej kondícii, malo by sa to pozitívne prejaviť aj na vlasoch. V prípade, že vaše vlasy potrebujú trochu povzbudiť, obráťte sa pokojne na takmer všemohúcu jogu, ktorá s telom dokáže divy. Áno, aj s vlasmi. Súvisí to s precvičovaním takých pozícií, ktoré poriadne prekrvia pokožku hlavy a povzbudia vlasové folikuly.

Joga pozície na zdravé vlasy

Aby sme dostali do pokožky hlavy viac krvi, musíme logicky precvičovať viac pozícií, ktoré zapájajú aj hlavu. Ktorých päť je najúčinnejších?

 • Hlboký predklon  ide o jednu z najzákladnejších pozícií v joge, ktorú praktizujú jogíni v začiatočníckom aj pokročilom štádiu. Pozícia je skvelá na zdravie vlasov aj na povzbudenie ducha, ba dokonca aj na tráviace ťažkosti. Vykonávajte ju aspoň 15 až 30 sekúnd, ideálne s úplne prázdnym žalúdkom, teda nalačno alebo 4 hodiny po jedle.

Zaujme ťa: Čo pomáha na pálenie záhy? 7 overených trikov ako prvá pomoc!

hlboký predklon

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj: www.giphy.com

 • Strecha  pokračujeme v základných pozíciách jogy, a to pozíciou známou ako strecha. Vykonávajte ju po dobu 1 až 3 minút, ideálne nalačno. Vtedy môžete naplno využívať jej benefity –  prekrvenie mozgu, podporu trávenia aj relaxačné účinky.
joga pozícia strecha

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj: www.giphy.com

 • Ťava  otvorte svoje srdce v pozícii v záklone menom ťava. Je skvelá na uvoľnenie, ale aj trávenie či ženské reprodukčné orgány. V pozícii zotrvajte aspoň pol minúty, najlepšie však minútu.
joga pozícia ťava

Zdroj: Shutterstock®

 • Sviečka  alebo aj stoj na ramenách či predlaktiach sa najlepšie robí ráno, ako každá obrátená poloha. Robte ju pol minúty až minútu a dosiahnete strečing svalov ramien a krku, alebo zaženiete únavu.

Pozri aj: Daj na rady hair stylistov: Aké budú vlasové trendy v roku 2019?

joga pozícia sviečka

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj: www.giphy.com

 • Stojka – je to pomerne náročná pozícia a mali by ste ju praktizovať len ak je vaše telo pripravené, po dobu 1 až 5 minút, ale pokojne aj kratšie ako minútu. Stojka podporuje silu jadra, zvyšuje pozornosť a prekrvuje hlavu. Môžete ňou vyliečiť dokonca aj nepríjemnú apatiu.

Vyskúšaj: Novoročná očista domácnosti: Týchto zbytočností sa ihneď zbav!

stoj na hlave

Zdroj: Shutterstock®

Nezabúdajte na základy

Žiadne zanedbávané alebo príliš namáhané vlasy nebudú krásne, tým si môžete byť istí. Preto sa držte starých dobrých rád a babských zásad. Vlasy umývajte vlažnou vodou skôr než horúcou, používajte šetrné prípravky a nešampónujte príliš často. Naopak, na kondicionér nezabúdajte nikdy. Vlasy si nedávajte usušiť do turbanu z uteráka a pozor aj pri sušení fénom –  teplota by mala byť tak akurát. Majte na pamäti, že dôležité je aj vlasy pravidelne podstrihávať a na farbenie používať kvalitné výrobky.


 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

8 komentárov

Ľubica Šťastná 09.01.19 06:59

ĽŠ
karma
100.00

Joga je skvelá vo veľa prípadoch, takže určite i na zdravé vlasy je tou správnou odpoveďou.

 • 0
Odpovedať

Lenka Čajová 09.01.19 08:12

karma
97.00

Joga je výborna už som mala možnosť ju skúsiť len ťažko sa hľadá kvalitné centrum kde sa dá cvičiť

 • 2
Odpovedať

Jana Komadová 09.01.19 10:28

JK
karma
100.00

Xaujímave tak to som netušila že joga az tak pomáha vlasom

 • 0
Odpovedať

Soňa Krátka 09.01.19 12:12

SK
karma
114.00

jogu mám rada, páči sa mi, aspoň tie ľahšie cviky...toto je však pre mňa novinka v súvislosti s vlasami, ale veď, keď sa nad tým zamyslím, všetko so všetkým súvisí...

 • 0
Odpovedať

Mária Maxianová 09.01.19 17:21

MM
karma
100.00

zaujímavý a poučný článok, veru by som sa mala dať na jogu, predsa len vlasy sú korunou krásy

 • 0
Odpovedať

Marie Gutmannová 22.01.19 17:25

MG
karma
104.00

Článok ma zaujal...aj cviky

 • 0
Odpovedať

Lívia Rusnáková Urbanová 13.02.19 13:08

LRU
karma
-1.00

Nemyslím si,že joga pomôže nejakým zásadným spôsobom vlasom, no skôr tam ide o prekrvenie pokožky,ktoré sa dá dosiahnuť aj masážou vlasov pri umývaní.

 • 0
Odpovedať

Anton Marek 12.04.19 14:55

karma
127.00

Nemyslel som si, že jóga je aj pre vlasy. Ale asi je dobrá na všetko.

 • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní