Makačka pre celé telo: Nauč sa, ako robiť skoky Jumping jacks!

Makačka pre celé telo: Nauč sa, ako robiť skoky Jumping jacks!

Leto už nie je len za dverami, ale je naozaj tu. Ak ste ešte nezačali robiť nič so svojou postavou, potom je načase začať. A myslíme tým, že už včera bolo neskoro… Preto by ste mali nasadiť taký tréning, ktorý zaberie rýchlejšie, ako iné.

Existuje cvik, ktorý posilňuje svaly, srdce aj pľúca. Zaberá na svaly zadku, stehenné svaly, flexory na bokoch, ale aj na brušné svaly a svaly ramien. Naučte sa s nami, ako robiť skoky Jumping jacks, ktoré sa naozaj oplatí zaradiť do svojho zvyčajného tréningu.

Pozri aj: Tmavé škvrny na lakťoch a kolenách: Ako na ich domáce odstránenie?

cvik Jumping jacks

Zdroj: Shutterstock®

Čo sú Jumping jacks?

Ako sme už naznačili vyššie, Jumping jacks sú skoky, ktoré posilňujú takmer celé telo. Nejde o náročný cvik a pokiaľ ho budete robiť správne, uvidíte výsledky. Zlepší sa vám celková kondička a výdrž. Skoky Jumping jacks patria medzi plyometrické cviky, ktorých cieľom je naučiť vás skákať vyššie a bežať rýchlejšie. Fungujú na princípe rapídneho rozťahovania a následného rapídneho sťahovania svalstva.

Zdravotné benefity Jumping jacks

Okrem toho, že vás Jumping jacks dostanú do formy, ponúkajú aj benefity pre váš organizmus. Spomínané posilňovanie srdca a pľúc vedie aj k ďalším pozitívam, ako je chudnutie, znižovanie hladiny zlého LDL cholesterolu a zvyšovanie dobrého HDL cholesterolu. Tieto skoky dokážu aj posilňovať kosti a znižovať krvný tlak.

ako sa robia Jumping jacks

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj: www.giphy.com

Ako robiť Jumping jacks?

Všetky benefity Jumping jacks si môžete naplno užívať len vtedy, ak ich robíte technicky správne. Vyhnete sa tak aj nepríjemným zraneniam, ako sú vyvrtnuté členky či iné zranenia dolných končatín. Predtým, než Jumping jacks zaradíte do tréningového plánu, uvedomte si, či ste vhodným kandidátom, prípadne sa poraďte s lekárom. Ide o veľkú záťaž na kĺby a toto cvičenie v plnej intenzite môže byť  nevhodné pre tehotné ženy.

  1. Postavte sa s nohami na šírku bokov, vystrite nohy, chrbát a aj ruky pozdĺž tela.
  2. Začnite so skákaním. Súčasne roznožte nohy širšie, ako sú vaše boky a súčasne vystrite ruky nahor nad hlavu tak, ako ukazuje pohyblivý obrázok.
  3. Skočte späť do pôvodnej polohy a opakujte.

Čo sa opakovaní týka, záleží na tom, aká je vaša športová kondícia. Skúsení športovci, ktorí cvičia pravidelne, môžu naraz spraviť až 200 opakovaní. Ak s cvičením len začínate, začnite s 20 opakovaniami, dajte si pauzu a pokračujte, kým budete vládať. Postupne si môžete cvičenie sťažovať a pridávať si opakovania.


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

2 komentáre

Marianna Rajniaková 03.06.18 10:37

MR
karma
109.00

naučila ma ich dcéra, vyzerajú jednoducho ale dajú zabrať..

  • 1
Odpovedať

Jana Komadová 10.06.18 21:09

JK
karma
100.00

Fúú tak toto prenechám mladším

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní