Nič pre nasrdených: Tento populárny druh jogy ťa dostane!

Nič pre nasrdených: Tento populárny druh jogy ťa dostane!

Aký druh jogy obľubujete vy? Či už ste sa zamilovali do power jogy, hot jogy alebo ashtanga jogy, každá z nich má rovnakú úlohu. Prepojiť telo a myseľ, telu poskytnúť relax i fyzickú námahu a pomôcť má i s viacerými zdravotnými ťažkosťami.

Joga je podľa mnohých odborníkov účinným nástrojom proti stresu, úzkostiam či depresiám a ukázala sa aj ako silný bojovník proti zápalom v tele. A teraz je na scéne nový druh, ktorý chytí za srdce najmä pozitívne naladených ľudí.

Smiaca joga

Najnovším druhom jogy sa stala smiaca joga, ktorá cvičiacich motivuje k tomu, aby sa náročky smiali. Nejde teda o nič čo by bavilo negatívnych ľudí a nájdu sa v nej najmä tí pozitívni.

Jej zástancovia tvrdia, že uvedomelý smiech poskytuje ľudskému organizmu rovnaké benefity ako ten spontánny a v kombinácii s ozdravujúcou jogou dokáže naozajstné divy. Napríklad i liečiť.

Bude sa ti páčiť: Prečo skúsiť cvik horolezec? Toto dokáže s telom a so svalmi na bruchu!

joga v obývačke

Zdroj: Shutterstock®

Benefity smiechu

V smiacej joge hrá najväčšiu rolu smiech ako taký. Určite dobre viete, že smiech má na ľudský organizmus naozaj enormný vplyv, čo dokazujú aj rôzne štúdie. V ich záveroch sa totiž dočítame, že každodenný smiech zlepšuje náladu, redukuje hladinu kortizolu v krvi a teda redukuje aj stres. Tí, čo sa viac smejú majú vraj menej depresií, bolesti a naopak viac endorfínov v krvi. V spojení s jogou sa účinky smiechu len umocňujú a vzniká z nich pomerne silné duo. 

Napriek tomu, že smiaca joga má po svete tisíce sympatizantov, nájdu sa i jej odporcovia, ktorí tvrdia, že ide o subjektívny pocit a navyše o niečo, čo nie je podložené konkrétnym vedeckým výskumom.

Skúste ju aj vy

Keď teraz nabehnete do internetového prehliadača a naťukáte doň „smiaca joga Slovensko” asi vám nevybehne vôbec nič (verte nám, skúšali sme to). Aj keď možno hodiny smiacej jogy neposkytuje žiadne joga štúdio v našich končinách, vo svete sa jej venujú vo viac ako sto krajinách.

Kým teda koncept smiacej jogy dorazí aj k nám, trénovať ju môžete aj doma ideálne aspoň vo dvojici či v skupine. Nejde o jadrovú vedu. Cieľom smiacej jogy je len zahodiť ego za hlavu, odstrániť vnútorné bariéry a počas klasického cvičenia jogy skandovať, pravidelne dýchať, spievať a, samozrejme, smiať sa a cvičenie si užívať. Verte nám, že v pohodovej skupinke pôjde smiech, hoci aj ten na silu, oveľa ľahšie.

P. S: Ak hľadáte inšpiráciu, pozrite si typickú hodinu smiacej jogy vo videu vyššie.

Odporúčame ti: Nutnosť či vymoženosť? Zisti, či je potrebné prať nové oblečenie!

- Anketa

ČO POVIETE NA SMIACU JOGU?

Odpovedalo 6 ľudí  

Hneď by som ju vyskúšal/a!
100%
Znie to fajn ale nič pre mňa.
0%
Vyzerá to poriadne čudne!
0%

  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

4 komentáre

Katarína Konečná 14.03.21 08:42

KK
karma
109.00

už som o nej počula, vyzerá to zaujímavo, veď sa hovorí, že smiech lieči

  • 0
Odpovedať

Marián Podmanický 14.03.21 12:38

MP
karma
111.00

Smiech lieči, ale smeje sa iba človek , ktorý je šťastný. Priznajme si, že šťastných ľudí ubúda, čomu žiaľ, žiadna smiaca joga nedokáže zabrániť.

  • 0
Odpovedať

Mária Reibergerová 16.03.21 13:47

MR
karma
104.00

smiech lieči

  • 0
Odpovedať

Marta Kendrová 21.08.21 07:04

MK
karma
100.00

Ja si myslím, že je to učinné

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní