Oplatí sa utrácať za drahé skupinové cvičenia? Zisti pravdu!

Oplatí sa utrácať za drahé skupinové cvičenia? Zisti pravdu!

Pravidelný pohyb je jednou z najdôležitejších činností, a to najmä v prípade, ak to máte nasmerované k celkovo zdravšiemu životnému štýlu. Vo všeobecnosti platí, že k zdravšiemu organizmu dopomôže akýkoľvek pravidelný pohyb, ktorý praktizujete aspoň pol hodiny denne, no odborníci sa zhodujú na tom, že ak len chodíte, beháte či robíte iný individuálny šport, môže vám niečo chýbať. Prečo sa teda oplatí utrácať za skupinové cvičenia?

Výhody skupinových cvičení

Áno, musíte sa dostaviť na určité miesto, a to na určitý čas, musíte sa prispôsobiť, počúvať, čo tréner či precvičovateľ hovorí, sledovať, čo robí a ešte aj po ňom musíte alebo mali by ste opakovať. Nehovoriac o tom, že skupinové cvičenia nestoja malé peniaze. Toto všetko ku skupinovým cvičeniam patrí a odborníci sa zhodujú na tom, že určite majú viac výhod ako nevýhod.

  • Socializácia. Človek je človek spoločenský a väčšinou sa rád socializuje. A presne to je veľká výhoda cvičenia, ktoré neabsolvujete sami niekde v posilke alebo doma pred telkou. Nielenže si zacvičíte, ale sa pri ňom aj socializujete – stretnete nových ľudí a pokecáte.
  • Výzva. Skupinové cvičenia sú preukázateľne motivujúcejšie ako tie individuálne. Niekedy nás ostatní participanti alebo tréneri motivujú dosiahnuť lepšie výsledky.

Inšpiruj sa: Skvelé cviky na vonkajšie stehná: Skrášli svoje nohy správnymi cvikmi

najlepšie kruhové tréningy

Zdroj: Shutterstock®

  • Profesionalita a odbornosť. Tréneri na skupinových cvičeniach sú odborníci, ktorí vysvetlia, poradia a ukážu. Preto cvičíte kvalitnejšie, lepšie a najmä bezpečnejšie, čím sa znižuje riziko úrazu.
  • Pravidelnosť. Skupinovky vás prinútia sa vôbec na cvičenie dostaviť. Doma si často povieme, že cvičiť nestíhame alebo sa nám nechce, no vopred zaplatené skupinové cvičenie nás prinúti na sebe zapracovať. Motivuje nás aj to, že sa spoluúčastníci alebo tréner budú na ďalšej hodine vypytovať, prečo sme cvičenie minule vynechali.
kruhový tréning výhody

Zdroj: Shutterstock®

Výber nepodceňte

Keď už poznáte všetky benefity skupinového cvičenia, zostáva už len zvoliť také, ktoré bude vyhovovať vám a vašim konkrétnym potrebám. Tu platí, že by ste mali cvičenie vyberať s rozumom a zvážiť všetky pre a proti. Ak by ste tento bod zanedbali, hrozí vám, že vyhodíte peniaze za niečo, čo vám nevyhovuje alebo vás nebaví a navyše stratíte kopu drahocenného času, čo si v dnešnej dobe môže dovoliť len málokto. Ak potrebujete dodať svojmu telu viac ohybnosti, zvoľte joga alebo pilates cvičenie. Ak je vaším cieľom schudnúť alebo vycibriť kondičku, kardio skupinové cvičenia, ako je napríklad spinning, tanec či aerobic, sú ako stvorené pre vás. Ak potrebujete posilniť svalstvo, zvoľte gymnastické tréningy či skupinové tréningy v posilňovni. A čo je úplne najdôležitejšie zo všetkého? Aby ste na cvičenie chodili s radosťou a aby vás bavilo. Vtedy dosiahnete najlepšie výsledky!

Pozri aj: Čo je kardio a aké sú jeho výhody? Zopár minút denne a kilá pôjdu dole!

- Anketa

SKÚSILI STE UŽ NEJAKÉ SKUPINOVÉ CVIČENIE?

Odpovedalo 60 ľudí  

A niekoľko! Je to super.
47%
Na iné cvičenia ani nechodím.
5%
Som skôr na individuálne športy, ale skúsil/a som.
17%
Neskúsil/a ale skúsim.
2%
Nie a ani sa nechystám.
30%

  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

3 komentáre

Mária Maxianová 17.11.19 19:34

MM
karma
100.00

skúsila som tiež skupinové cvičenie, mne však nevyhovuje, mňa obmedzuje

  • 0
Odpovedať

Ľubica Šťastná 18.11.19 07:47

ĽŠ
karma
100.00

Ako všetko, má svoje výhody i nevýhody, závisí na jedincovi.

  • 0
Odpovedať

Mária Reibergerová 18.11.19 13:18

MR
karma
109.00

je pravda, že keď ste už tam tak cvičíte

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní