Ploché bruško bez cvičenia a krutých diét – ide to!

Ploché bruško bez cvičenia a krutých diét – ide to!
  • 11.12.2014
  • Andrea Lukáčová

Ploché, krásne brucho je túžbou každej ženy. Medzi nami ženami prevláda názor, že túto vymoženosť si musíme kruto „odmakať“. Najlepšie nejesť! Ešte lepšie nejesť a cvičiť do úmoru.

Niektoré dámske magazíny tieto názory masívne podporujú, samozrejme  nezabudnú ku každému článku predostrieť fotky modeliek s mierami XXS, až tak, že vás hneď prejde chuť na tie čipsy, čo držíte v ruke. Poznáme to. Ale dobrou správou je, že ploché, prirodzene ploché bruško môžeme mať každá.

Klamať telom je povolené. A občas aj nutné. Maličké triky, a silný efekt. Vyskúšajte a dáte nám za pravdu .

diéta

Zdroj: Shutterstock®

Zrovnaj sa!

Ako na telesnej výchove na základnej škole. Hlavu vysoko, stiahnuť lopatky, narovnať telo. Bruško získa okamžite príťažlivejší vzhľad. Pozitívnym plusom je, že pri tomto správnom postoji brušné svaly automaticky zaťahujete a tým posilňujete. Dve muchy jednou ranou...

Piť a veľa!

Naozaj, toto nie je len rada do vetra. Treba piť veľa tekutín, najlepšie čistej vody. Ak ste dehydrovaná, vystresované telo zadržiava vodu s tým, že ju musí šetriť. To má často za následok až 4 kilogramy váhy.  Hlavne okolo brucha. 2 litre denne sú podmienka. 

Odporúčame prečítať:  10 minút denne pre ploché bruško

pitný režim

Zdroj: Shutterstock®

Taká tá ošemetná téma..

Žiaľ, práve nedostatočné vyprázdňovanie často spôsobuje brucho nafúknuté a vzhľad ako v štvrtom mesiaci tehotenstva. Aj pri dnešnom hektickom životnom štýle je potrebné vyhradiť si čas na wc. Opakom je zápcha a tá nie je veru príjemná. Ani pre vaše telo, ani pre ploché bruško.

Jedzte rozumne

Hltavé jedenie má veľké nevýhody. Nielen že spolu s jedlom prehltnete obrovské množstvá vzduchu, čo sa zákonite prejaví plynatosťou a nafúknutým bruškom, ale "zarobíte" si aj na slušné tráviace ťažkosti. Žujte pomaly, potrava sa skvele rozloží a váš žalúdok nebude musieť pracovať nadčas. A bruško zostane ploché. 

Odporúčame prečítať: 6 overených cvikov na bruško

jedlo

Zdroj: Shutterstock®

Probiotiká

Využívajte ich skvelé účinky. Sú to dobré baktérie, ktoré pomôžu vášmu tráviacemu traktu „rozobrať“ potravu na maximum. Buď prirodzené probiotiká, ako jogurt, pohár cmaru, alebo aj pomocníkov v tabletkách. Možností je neúrekom. V prípade tabletiek hľadajte probiotiká, ktoré obsahujú kmene acidophilus, alebo bifidobacterium.

Prechádzajte sa, bežte, kráčajte

Hlavne sa hýbte. A skúste to potiahnuť na 30 minút denne.  Jednoduchá, ale efektívna podpora metabolizmu a spaľovania tukov práv v oblasti bruška. 

Odporúčame prečítať: Chôdza je základom pohybu

chôdza

Zdroj: Shutterstock®

Vzdajte sa žuvačiek

Práve pre efekt prehĺtania vzduchu. Aspoň ich teda obmedzte. 

Doplnky stravy

B komplex, D glukarát. Tieto doplnky stravy by nemali chýbať vo vašej domácnosti. Pomáhajú eliminovať prebytočný tuk okolo bruška, spôsobený hormonálnymi nerovnováhami. 

Odporúčame prečítať: Spartan Race - blato, ostnaté drôty a pohyb

žuvačka

Zdroj: Shutterstock®

Relax

Keď ste vystresovaní a nabudení, telo vylučuje vysoké dávky stresového hormónu kortizolu a steroidov, ktoré veľmi negatívne pôsobia na tráviaci trakt. Spôsobujú zápchu.  Bráňte sa tomu a relaxujte. Veľa a často. Nielen kvôli plochému brušku, ale aj kvôli duševnej pohode. 

probio

Zdroj: Shutterstock®


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

4 komentáre

Martina Begalova 12.12.14 10:05

MB
karma
108.00

jajaj večný problém, ale aj tak s pribudajucimi rokmi to bez cvicenia veru nejde...

  • 0
Odpovedať

Andrea Štulajterová 14.12.14 19:43

karma
-1.00

Ale ako sa na takom peknom väčšom brušku dobre spí. Hotový vankúšik mi deti hovoria.Pripadám si ako pštros s dlhými a chudými nohami, velke brucho, najradšej by som strčila hlavu do piesku.Skusim niečo snád ten beh a prechádzky častejšie.

  • 0
Odpovedať

Ľubica Šťastná 18.03.15 07:25

ĽŠ
karma
100.00

Perfektný článok!!!

  • 0
Odpovedať

Soňa Krátka 18.12.15 19:34

SK
karma
114.00

pit a vela - moj vecny problem,cez leto este ano,ale teraz v zime je to horsie,musim sa polepsit

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní