Športujte aj na jeseň

Športujte aj na jeseň
 • 05.09.2014
 • Silvia Karasová

  • Zdieľaj:
 • 4

Jeseň je na športovanie úplne ideálna. Toto prechodové obdobie síce po lete prináša trošku šok aj obavy z už blížiacej sa zimy. Možno sa vám o postavu a kondičku nechce už postarať, veď svetre nejaké tie tukové vankúšiky zakryjú, a do obdobia plaviek času dosť... Na druhej strane ak zaberiete už teraz, v zime nemusíte nič ukrývať a na jar a v lete budúceho roku sa do formy budete dostávať ešte jednoduchšie.

Prečo ešte na jeseň športovať? 

Športujte aj na jeseň

Zdroj: Shutterstock®

Vhodne zvoleným pohybom si môžete kvalitne posilniť imunitu. A v zime – čase nachladení, aj chrípok a kadejakých vírusov, sa vám obranyschopnosť veru zíde. Najmä športovanie vonku vám pomôže k zosilnenej imunite pridať aj otužovanie, v zime tak budete menej náchylné na škodlivé prechody z tepla do chladu a naopak. Nehovoríme, že sa hneď musíte pridať k ľadovým medveďom, ale také otužovanie má naozaj priaznivý vplyv. Kým bude vôkol vás zúriť chrípka, a vaše kolegyne sa budú počas cesty na obed klepať od zimy, vy môžete vďaka otužovaniu zvesela odopnúť vrchný gombík na novom kabáte:) 

Odporúčame prečítať: Jesenný horoskop – časť I.

Športujte aj na jeseň

Zdroj: Shutterstock®

Obrníte sa aj voči stresu. Fyzická aktivita vám zvyšuje hladinu endorfínov v tele, zlepšuje tak náladu a pomáha odstraňovať negatívny stres. Vďaka športovaniu si zvýšite aj sebavedomie, kondíciu a vzhľad hádam ani netreba spomínať. Spevnenie svalstva vám dodá väčší sexappeal. Tým, že sa zbavíte stresu, znížite riziko infarktu, aj tráviacich ťažkostí. Bonusom môže byť aj fakt, že cvičenie v ktoromkoľvek ročnom období pomáha eliminovať srdcovo-cievne ochorenia.

Odporúčame prečítať:  Jesenný horoskop - časť II.


 

Ako si na jeseň zvýšiť kondičku? 

Športujte aj na jeseň

Zdroj: Shutterstock®

Odporúčame prečítať: Akupunktúrou ku zdraviu

Aktívnemu pohybu by ste sa mali venovať aspoň tri dni v týždni po dobu 15 – 30 minút. Jeseň je vďaka počasiu veľmi špecifickým obdobím. Kým babie leto je ideálne na tie „letnejšie“ športy, jeseň vo svojej sychravej podobe už neodporúča silové tréningy a športy, ktoré sú veľmi namáhavé. Kondíciu si môžete zvýšiť aj vďaka aktivitám ako je joga, či taiči. Postačí ale aj obyčajný beh, prípadne klasické plávanie. 

Športujte aj na jeseň

Zdroj: Shutterstock®

Jesenné počasie, kedy nám nie je veľmi horúco, ale za to nás netrápi ani treskúca zima k športovaniu teda priam vyzýva. Na aké druhy športu sa môžete počas tohto obdobia nechať nahovoriť sa dozviete TU.

Odporúčame prečítať: Granátové jablko pre zdravie aj krásu

Zdroj foto: www.thinkstockphotos.com

  • Zdieľaj:
 • 4
Návrat hore
Autor článku

 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

4 komentáre

Martina Zahoranová 05.09.14 07:22

MZ
karma
92.00

ano, ano šport - veru na jar sme sa začali bicyklovať ale potom v lete sme poľavili no a tak teraz sme už znovu začali, tak uvidím do kedy nám to vydrží :-)

 • 0
Odpovedať

Gabriela Vrabľová 09.09.14 15:47

GV
karma
83.00

V jeseni a v zime mám konečne viac času na cvičenie, už sa teším. Treba opäť začať s poriadnym tréningom :-)

 • 0
Odpovedať

Katarína Šutvajová 09.09.14 21:46

karma
-1.00

nikdy nie je neskoro začať,jeseň je ideálna

 • 0
Odpovedať

ľubka Olexyová 20.09.14 08:25

ľO
karma
-1.00

plávanie mám rada,ešte radšej cvičím zumbu aj na jeseň

 • 0
Odpovedať

Čo čítajú ostatní