Prečo je dobré naučiť sa cvičenie Tai-chi? – časť I.

Prečo je dobré naučiť sa cvičenie Tai-chi? – časť I.
  • 21.08.2015
  • Silvia Karasová

Presne preto, prečo je dobré vo všeobecnosti cvičiť. Správne vykonávaný pohyb má pozitívne účinky nielen na našu postavu, ale aj na našu psychiku a zdravie. Mimoriadne dobré účinky práve na oblasť zdravia má cvičenie Tai-chi. Ide o taoistické cvičenie pochádzajúce údajne už z 9.storočia a ako už napovedá aj jeho názov prišlo k nám z Číny. Tai-chi má viacero štýlov a mnohí ho považujú za bojové umenie. Jeho druhý nepísaný názov je však aj „indická jóga“. Dôvod je jednoduchý, Tai-chi nás učí meditácii a vnútornému kľudu.

Relaxačný účinok pocítite už pri prvom cvičení. Mnohí z tých, ktorí toto cvičenie praktizujú sa po ňom cítia byť kompletne nabití energiou, akoby vypili poriadne silnú šálku kvalitnej kávy.

Niektorí liečitelia odporúčajú Tai-chi aj ako recept na vyliečenie širokej škály ochorení, cez ľahšie poruchy až po skutočne ťažké druhy ochorení, ako napríklad rakovina. 

Odporúčame prečítať: Nie je jóga ako jóga

Prečo je dobré naučiť sa cvičenie Tai-chi? – časť I.

Zdroj: Shutterstock®

Pre koho je Tai-chi vhodné? Úplne pre každého. Zdraví, chorí, všetky vekové kategórie. Nie je totiž veľmi náročné na kondíciu, ani si nevyžaduje svaly. Cvičí sa obvykle v pomalšom tempe, základom sú pravidelné kruhové pohyby. Nemusíte sa teda obávať žiadnych prudkých pohybov, ani výskokov, či nejakých náročných kreácií.

Základom cvičenia je správne dýchanie, ktoré musí byť hlboké a sústredí sa na brušnú dutinu. Za jeho pomoci povedané laicky, si postupne dokážete prečistiť všetky energetické dráhy v tele a zbaviť sa tak ochorení, dodať si energiu a skvalitniť si život.

Odporúčame prečítať: Jednoduché cvičenia na krivú chrbticu

Viac o vplyve Tai-chi na náš energetický systém si prinesieme nabudúce, teraz sa pozrime na to, ako vlastne praktizovanie takého Tai-chi vyzerá:

Zdroj foto: www.thinkstockphotos.com

  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

0 komentárov

Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní