Vyskúšajte si nové druhy cvičenia. Prečo im povedať áno?

Vyskúšajte si nové druhy cvičenia. Prečo im povedať áno?
  • 21.09.2013
  • Aďa Knies

Ľudia po celom svete sa delia do dvoch skupín. Tí, ktorí milujú cvičenie a tí, čo sa ho za každých okolností stránia. Prvá skupina dbá o to, aby boli v neustálom pohybe a dbajú o seba. Ľudia z druhej skupiny sú k cvičeniu skeptickí a vždy si nájdu nejakú výhovorku. Dnes vám predstavíme novinky vo svete fitness – CrossFit a P90X. Tieto cvičenia si zamiluje každý!

Odporúčame: Jednoduché domáce cviky na zadok, s ktorými ho spevníš a zaoblíš!

CrossFit

Zdroj: Shutterstock®

CrossFit

V roku 2000 založil istý Greg Glassman a Lauren Glassman CrossFit Inc. CrossFit Inc bola spoločnosť, ktorá sa rozšírila po celej Amerike. Jedná sa o pohybové cvičenie, ktoré vychádza z gymnastiky, olympijskeho vzpierania a aeróbnych cvičení. Pomocou tohto cvičenia dosiahnete optimálne výsledky. Jeho hlavným cieľom je posilnenie tela. Ak patríte do skupiny večných workoholikov, tu vám výhovorka „nemám čas“ nepomôže. Tréning netrvá dlhšie ako 30 minút.

Tento tréning je však naozaj intenzívny a náročný. Vysoká intenzita cvičenia urýchľuje váš metabolizmus a spaľuje kalórie. V porovnaní s iným tréningom spálite o 50 až 55 % viac kalórií. Tréning pozostáva z rutiny, ktorá sa skladá zo skákania a lezenia cez lano, vzpierania, šprintu a používania posilňovacích zariadení, ako sú činky alebo gymnastické kruhy. Pri CrossFite ide hlavne o individuálnu stimuláciu, takže s nikým okrem seba nemusíte súťažiť.

cvičenie na doma

Zdroj: Shutterstock®

P90X v pohodlí domova

Diétny plán a cvičenie určené pre domáce prostredie? Áno, toto cvičenie je ako stvorené na doma. Program si jednoducho zakúpite na DVD, a tak ho môžete cvičiť kdekoľvek a kedykoľvek podľa vašich možností. Je známy po celom svete. P90X programový cyklus je navrhnutý tak, aby ste ho zvládli dodržiavať aspoň trinásť týždňov. K dispozícii sú tri programy, ktoré môžete striedať v závislosti na vašom cieli. 90 dní so vzpieraním, jógou a bojovými umeniami. Rovnako aj nutričný plán sa skladá z troch fáz. Pokyn na prvý mesiac znie, jesť viac bielkovín a menej sacharidov. Druhý mesiac sa odporúča vyšší príjem sacharidov. V poslednom mesiaci sa príjem sacharidov má opäť zvýšiť.

domáci tréning

Zdroj: Shutterstock®

Oba programy sú hlavne silové. S CrossFite a P90X si dokonale rysujete svoje svaly a urýchľujete metabolizmus. Ak chcete cvičiť vonku s ľuďmi, potom je CrossFit tou správnou voľbou. Ak sa vám však viac páči pracovať na sebe v pohodlí domova, potom je P90X presne pre vás. Pre začiatočníkov máme ešte jednu dobrú radu, nevzdávajte to! Oba druhy cvičenia sú náročné a celkom ťažké, pretože si vyžadujú odolnosť a intenzitu, ale výsledok bude stáť za to. Takže s úsmevom a trpezlivosťou do toho!

Pozri aj: Jednoduché domáce cviky na prsia pre ženy: Predíď ich ovisaniu!


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

0 komentárov

Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní