Vyskúšali ste už FITjazz?


    • Zdieľaj:
  • 1

Možno ste už počuli o modernom tanci FITjazz. Je to tanec pre všetky generácie – študentky, mamy aj seniorky. Tanec, ktorý prináša radosť a odbúrava stres.

Pomocou techniky džezového tanca ovládnete svoje telo. Vďaka cvikom kompenzačného bloku si spevníte svaly a vyformujete postavu.

V tanečných variáciách sa naučíte koordinovať pohyb, počas relaxácie odbúrate stres. A to všetko za tónov príjemnej soulovej, popovej a džezovej hudby. V knihe Fitjazz nájdete všetko o tejto tanečnej technike – vznik, ako správne stáť, praktické rady, základné pozície a polohy.

Toto je základ FITjazzu.


• Lekcia fitjazzu: zahriatie, tanečná technika, kompenzačný blok, tanečné variácie,                                         relaxácia
• Hudba: inšpiruje k tancu, ovplyvňuje charakter pohybu, určuje rytmus a tempo
• Pohyb: dosahujete až 70 % maximálnej pulzovej frekvencie, čo je najefektívnejšia zóna                   na spaľovanie tukov
• Prínos: správne držanie tela, skvelá postava, pružná chrbtica, fyzická aj psychická                           rovnováha, zoštíhlenie

Fitjazz je teda aj vynikajúcou prevenciou bolestí chrbta a kĺbov, spôsobených nesprávnymi návykmi, a neraz poskytuje aj veľkú úľavu pri miernych bolestiach chrbta a kĺbov.

Odporúčame vyskúšať: 10-dňový detox – recepty pre zdravie

fitjazz

Praktické rady

 


Na hodinu fitjazzu si vezmite pohodlné oblečenie, ktoré vás nebude obmedzovať v pohybe. Môžete si zvoliť športový alebo tanečný úbor. Tancuje sa zväčša naboso, v chladnejších dňoch v ponožkách. Existuje však aj vhodná obuv.

 


Užitočnou pomôckou je protišmyková podložka, ktorá chráni pred chladom od zeme a zabraňuje, aby sa nám pri harmonickej polohe pokĺzli nohy. Pri cvičení si na podložku položte uterák, ktorý vsiakne prípadnú vlhkosť tela.

 


Určite nezabudnite na fľašu s vodou, aby ste si počas tanca mohli doplniť tekutiny.

 

 

 

Filozofia a spôsob pohybu


Uvoľnenie


Hlavným cieľom hodiny fitjazzu je uvoľniť sa. Zabudnúť na všedné starosti a najmä na sebaposudzovanie. Byť tu a teraz a venovať sa len sebe.

 

 

Odtlačenie chodidla


Základným prvkom celého systému je špecifické postavenie chodidiel a ich odtlačenie od zeme. Snažte sa čo najviac aktivovať oporné body. Čím silnejšie počas hodiny tlačíte do zeme, tým viac svalov zapojíte a tréning bude o to intenzívnejší.
Prostredníctvom odtláčania môžete zažiť aj stav hlbšieho uvedomenia si samých seba, absolútneho pokoja a prítomnosti, pocítite tok energie cez svoje telo, ale aj hlbokú radosť.

 

 

Sústredenie

 

Pri tanci sa treba sústrediť na spôsob stvárnenia jednotlivých prvkov. Nejde ani tak o to, koľko ráz prvok zopakujete, ale skôr o to ako. Základnou podmienkou úspechu je vaša vedomá zaangažovanosť. Kvalitu pohybu môžete stále zdokonaľovať, vždy je kam smerovať. S vedomou prácou bude účinok na zdravý postoj a formovanie postavy oveľa výraznejší.
Je trocha paradoxné, že čím dlhšie a častejšie sa budete venovať fitjazzu, tým bude tréning náročnejší. Je to dané rozvojom schopnosti odtlačenia sa od troch bodov, zapojením a ovládnutím väčšej skupiny svalov i skvalitnením pohybu.

 

 

Predstavivosť

 

Čím presnejšie vidíte vo svojej mysli priebeh pohybu a jeho výsledok, tým lepšie budete tancovať. Venujte pozornosť svalom, ktoré pracujú. Predstavujte si samých seba tam, kam sa chcete dostať. Môžete sa vidieť, ako robíte dokonalú piruetu alebo perfektne zvládate tanečnú variáciu.

 

 

Hudba

 

Dôležitou a neoddeliteľnou súčasťou fitjazzu je hudba. Podnecuje do tanca, ovplyvňuje charakter pohybu, dodáva rytmus a tempo. Ale predovšetkým odlišuje tanec od cvičenia.

Všetko o modernom tanci Fitjazz nájdete v novej knihe.

 

 

Odporúčame vyskúšať:  Originálne šperky z FIMO hmoty


    • Zdieľaj:
  • 1
Návrat hore
Autor článku

  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

1 komentár

Martina Begalova 27.03.15 11:32

MB
karma
108.00

skusime, vyzera zaujimavo :)

  • 0
Odpovedať

Čo čítajú ostatní