Zostaňte v posteli dlhšie a precvičte si celé telo

Zostaňte v posteli dlhšie a precvičte si celé telo
  • 05.04.2016
  • Lucia Hausknechtová

S pravidelným cvičením má problém väčšina z nás. Rýchly životný štýl, nedostatok času alebo odhodlania sú najčastejšie dôvody, prečo cvičeniu venujeme tak málo času. Jednou z možností ako zaradiť pravidelný pohyb do nášho života je aj cvičenie v posteli. Ráno po prebudení môžete namiesto zbytočného vylihovania spraviť niečo pre svoje telo a uvidíte, že sa budete cítiť omnoho lepšie!

1. Poriadne sa natiahnite

Ako prvý cvik, ktorým by ste mali začať každé cvičenie v posteli je natiahnutie celého tela. S nádychom natiahnite ruky a nohy čo najviac do dĺžky a vydržte pár sekúnd. Potom s výdychom uvoľnite a zopakujte ešte dvakrát. Telo by ste si mali pretiahnuť aj šikmo do strán, takže čo najviac natiahnete pravú ruku a ľavú nohu, vydržte pár sekúnd a potom to isté zopakujte s opačnou stranou.

Odporúčame prečítať: Cvičenie v prírode je najprirodzenejšie

Zostaňte v posteli dlhšie a precvičte si celé telo

Zdroj: Shutterstock®

2. Posilnenie brušných svalov

Pekné brušné svaly si dokážete vytvarovať aj pravidelným cvičením v posteli. Ľahnite si rovno, ruky dajte za hlavu a s výdychom pritlačte bradu k hrudníku a vydržte pár sekúnd. Pritom nezabudnite nohy držať stále rovno na posteli. Tento cvik opakujte aspoň desaťkrát.

3. Cvik na chrbticu

Bolesťami chrbtice trpí v dnešnej dobe veľká časť populácie. Zbaviť sa nepríjemných bolestí môžete aj konkrétnymi cvikmi na chrbticu, ktoré ju dokážu uvoľniť a precvičiť. Toto je jeden z nich. Priblížte chodidlá k sedacím svalom, rukami sa chyťte za členky a dvihnite panvu čo najviac od postele. Lopatky priblížte k sebe a vydržte takto aspoň 20 sekúnd. 

Odporúčame prečítať: Fitness v tehotenstve? A prečo nie?

Zostaňte v posteli dlhšie a precvičte si celé telo

Zdroj: Shutterstock®

4. Spevnenie nôh

Pri jednoduchých cvičeniach v posteli sa snažte zamerať na každú oblasť tela. Pre krajšie a pevnejšie nohy si ľahnite na chrbát a jednu nohu zdvihnite čo najviac do výšky. Toto zopakujte aspoň desaťkrát a potom nohy vymeňte.

5. Pevný zadok

Jeden z najznámejších a najúčinnejších cvikov na zadok si môžete zacvičiť aj ráno v posteli. Ľahnite si na chrbát, nohy pokrčte v kolenách a dvíhajte panvu. Pri každom zdvihnutí poriadne zatnite sedacími svalmi. Toto zopakujte aspoň desaťkrát. Ak chcete, aby bol cvik účinnejší, položte si na panvu závažie a dvíhajte ju spolu s ním.  

Odporúčame prečítať: Fitness pre začiatočníčky - rady a tipy

Zostaňte v posteli dlhšie a precvičte si celé telo

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto: www.shutterstock.com

  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

4 komentáre

Soňa Krátka 05.04.16 08:38

SK
karma
114.00

rano po prebudeni sa tiez trosku ponatahujem, pocvicim chodidlami, rukami, potom idem cvicit na podlozku bud pilates alebo jogu asi 20-30 min, takto sa to deje od januara, tesi ma to, bavi ma to a hlavne mi je zdravotne lepsie

  • 0
Odpovedať

Julius Nagy 05.04.16 14:14

JN
karma
94.00

a ide sa cvictittt

  • 0
Odpovedať

Erika Špacírová 05.04.16 20:32

karma
93.00

zajtra vyskúšam :)

  • 0
Odpovedať

Mária Sivová 06.04.16 00:17

MS
karma
100.00

Ponaťahovanie po dobrom spánku príde vhod ale cvičím už radšej mimo postele.

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní