Ako na správnu hygienu?

Ako na správnu hygienu?

  • Zdieľaj:
 • 0

Starostlivosť o osobnú hygienu by mala byť neoddeliteľnou súčasťou každého bežného dňa. Je dôležité pamätať si, že tieto návyky nespočívajú len v tom, ako vyzeráme navonok. Správna hygiena začína pri umývaní rúk. To je zároveň najjednoduchší, najrýchlejší a nejefektívnejší spôsob, ako si chrániť zdravie.

V priebehu dňa nám prejde rukami mnoho predmetov, dotýkame sa rozličných povrchov vnútri aj vonku, podávame si ruku s inými ľuďmi. Tak sa na našich dlaniach hromadia baktérie a vírusy, bez toho aby sme si to uvedomovali. A preto by sme mali umývaniu a dezinfekcii rúk venovať pozornosť. Ako teda môžeme zlepšiť našu hygienu?  

Klasické tuhé mydlo aj pumpička tekutého mydla môžu podporovať šírenie baktérií, pretože sa ich dotýkame špinavými rukami. Premýšľali ste o tom?

dettol no touch

Zdroj: Shutterstock®

Dettol prináša riešenie tohto problému. Bezdotykový dávkovač mydla totiž dávkuje tekuté mydlo vďaka pohybovému senzoru. Toto jednoduché riešenie tak ponúka efektívny spôsob, ako predísť šíreniu baktérií – nemusíte sa totiž už dotýkať pumpičky. Stačí jednoducho nastaviť ruku pod dávkovač a ten automaticky uvoľní potrebnú dávku mydla. Potom už ostáva len umývať ruky po dobu 20 sekúnd. Nový dizajn dávkovača je navyše menší a užší ako ten predošlý. Lepšie tak zapadne do interiéru vašej kuchyne alebo kúpeľne. Kúpiť si ho môžete v striebornom a bielom prevedení.

Je tiež ideálny pre deti. Celý proces umývania rúk sa stane hrou. Deti sa na to budú tešiť a vy už ich nebudete musieť zložito prehovárať, aby si umyli ruky. 

dettol no touch

Zdroj: Shutterstock®

Vyberte si vôňu podľa svojho vkusu

Dettol bezdotykový dávkovač mydla je k dispozícii v troch voňavých variantoch a dvoch farebných prevedeniach: striebornom s Aloe Vera a Vitamínom E a bielom so sviežou vônou uhorky alebo zeleným čajom a zázvorom. Môžete si teda vybrať vôňu podľa svojho vkusu a dávkovač, ktorý najviac ladí s vašim interiérom. Náhradné náplne kúpite vo všetkých troch spomínaných variantoch alebo môžete vyskúšať ten s vôňou Grapefruitu. Pre fungovanie prístroja potrebujete dve tužkové batérie, ktoré sú súčasťou balenia. 

dettol no touch

Zdroj: Shutterstock®

Odporúčaná cena bezdotykového dávkovača mydla Dettol: 10,99 EUR.
Odporúčaná cena náhradnej náplne: 2,99 EUR.

Používajte biocídne prípravky bezpečne. Pred použitím si vždy prečítajte údaje na obale a priložené informácie o prípravku.


  • Zdieľaj:
 • 0
Návrat hore
Autor článku

 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

0 komentárov

Čo čítajú ostatní

Vyprážané syrové guľky ako pochúťka či jednohubka na oslavy
Jednohubky

Vyprážané syrové guľky ako pochúťka či jednohubka na oslavy

 • 2
 • 24.01.2023
Ázijská kuchyňa – recepty na TOP jedlá, ktoré si musíš doma pripraviť!
Bezmäsité jedlá

Ázijská kuchyňa – recepty na TOP jedlá, ktoré si musíš doma pripraviť!

 • 2
 • 19.01.2023
Francúzska kuchyňa – recepty na najväčšie špeciality, ktoré musíš skúsiť
Bezmäsité jedlá

Francúzska kuchyňa – recepty na najväčšie špeciality, ktoré musíš skúsiť

 • 1
 • 20.02.2023