Ako si vybrať rastliny do bytu? Skús to podľa nálady!

Ako si vybrať rastliny do bytu? Skús to podľa nálady!

Rastliny a kvety dokážu s obydlím naozajstné divy. Zútulnia ho aj skrášlia a za túto oddanú službu chcú na oplátku len jedno - vhodnú starostlivosť. Pri výbere rastlín však môže nastať malý zádrhel, pretože mnoho ľudí nevie, čo taká starostlivosť o kvet obnáša. V prvom rade často siahame po kúskoch, ktoré sa nám do bytu hodia najviac po estetickej stránke, potom si vyberáme podľa toho, koľko času kvetu treba venovať. Ako si vybrať rastliny do bytu podľa vášho psychického stavu, to je však celkom iná téma, ktorú si spoločne rozoberieme v tomto článku.

Zaujme ťa: Vieš, čo zaberá na bolesť zuba? Túto rastlinu určite neprehliadni!

ako sa starať o levanduľu

Zdroj: Shutterstock®

Niečo pre nerváka

Najprv sa pozrieme na to, aká rastlina je najvhodnejšia pre ľudí, ktorí majú problém s výbušnosťou. Niekto vás troška podpichne či nahnevá a už je oheň na streche, ste rozčúlený a bez seba... Potom je pre vás najvhodnejšia upokojujúca levanduľa. Mať po ruke vždy kvet, ktorý vo vás po pár nádychoch vzbudí pocit, že ste v oáze pokoja, sa naozaj oplatí. A najmä pre cholerikov a chorobných nervákov. K levanduli vám stačí niekoľkrát privoňať a staviť na ňu môžete, aj keď sa vám nedarí zaspať. Starostlivosť o levanduľu je pritom jednoduchá. Má rada svetlo a zalievanie s mierou. Príliš veľa vody jej skracuje život.

ako sa starať o svokrin jazyk

Zdroj: Shutterstock®

Zažeňte depresiu!

Možno sa to bude zdať ako poriadny paradox, no ako pripomienku toho, že nie ste sami vo chvíli, keď vás prepadne smútok a depresia, si zakúpte svokrin jazyk. Tento kvet sa pôvodne nazýva sansevieria a podrží vás aj v ťažkých obdobiach vášho života. Svokrin jazyk má schopnosť vytvárať kyslík aj v noci a preto je akousi povzbudivou rastlinkou. Aby vám dala rastlina čo najviac, umiestnite ju do izby, v ktorej trávite veľa času. Ďalšou výhodou tejto rastliny je, že vám na depresii nepridá, pretože je veľmi ťažké ju zničiť. Len udržujte jej zeminu vlhkú. Stačí ju teda polievať raz za dva týždne a aj to veľmi mierne.

ako sa starať o eukalyptus

Zdroj: Shutterstock®

Prebudenie do života

Potrebujete občas nakopnúť k životu, keď sa cítite neproduktívna alebo lenivá? Eukalyptus je ten pravý partner pre vás. Keď si privoniate k eukalyptu, ucítite súčasnosť a nebudete sa viac zaoberať tým, čo bolo alebo bude. O eukalyptus sa nezabudnite dôsledne starať. Potrebuje veľa slnka a taktiež pravidelné polievanie, takže toto nie je kvet pre tých, čo na rastliny v byte občas na týždeň-dva zabudnú.

Vyskúšaj: Recept na čakankový sirup: Zázračný sirup, ktorému nik neodolá!


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

4 komentáre

Ľubica Šťastná 12.09.18 07:06

ĽŠ
karma
100.00

Vybrať rastliny do bytu podľa psychického stavu, to je celkom iná téma, v každom prípade prospešná a príjemná.

  • 0
Odpovedať

Anton Marek 28.09.18 13:48

karma
127.00

už som o svokrinom jazyku počul, že je veľmi prospešný, mali sme ho zafixofaný ako kvet z éry socializmu a na nejaký čas stratil popularitu.

  • 0
Odpovedať

Alžbeta Remencová 06.10.18 18:24

AR
karma
103.00

Milujem svokrine jazyky! Myslím, že si musím konečne túto rastlinku zadovážiť :)

  • 0
Odpovedať

Anton Marek 18.12.18 13:01

karma
127.00

Asi si zaobstarám ten svokrin jazyk

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní