Ako spraviť poriadok v skrini či šatníku? Poradíme ti super triky

Ako spraviť poriadok v skrini či šatníku? Poradíme ti super triky

Módny priemysel každoročne napreduje míľovými krokmi, čo znamená, že pri nakupovaní šiat míňame obrovské množstvo peňazí. Vedeli ste, že priemerná súčasná žena vlastní približne 30 rôznych outfitov, zatiaľ čo osem dekád dozadu vlastnila priemerná žena outfitov len deväť? Ak sa ešte stále čudujete, kde sa vo vašej skrini či šatníku berie toľko handier, spomeňte si, koľko času ste nakupovaním strávili za, dajme tomu, posledný mesiac. Asi vám vytrieme zrak tým, že priemerná žena nakupovaním strávi až osem rokov! A teraz k veci. Keď už toľko nakupujeme, naučme sa aspoň udržiavať naše fashion úlovky pekne na poriadku! Ako spraviť poriadok v skrini či šatníku?

Zaujme ťa: Džús alebo smoothie: Prečo to s ich pitím netreba preháňať?

poriadok v skrini

Zdroj: Shutterstock®

Asi vám došlo, že celá veda okolo poriadku v šatníku sa točí okolo správnej techniky skladania jednotlivých kúskov oblečenia. Možno aj vy máte zaužívaný spôsob skladania, ktorý vás ešte naučila mama, no to neznamená, že vlastníte recept na poriadok v šatníku. Práve naopak, niekedy nám zaužívané stereotypy robia v skrini akurát tak neporiadok. Poďme sa pozrieť na to, ako efektívne poskladať tričká tak, aby zabrali čo najmenej miesta! Tričiek s krátkym a dlhým rukávom, prípadne tielok, máme pravdepodobne najviac a teda zaberajú aj najviac miesta. Správnu techniku skladania vám prezradí video nižšie!

V skladaní je umenie

Stavíme sa, že ponožky po opratí a vysušení okamžite zrolujete do malých guľôčok. Robíme to tak všetci, no nie je to dvakrát dobré riešenie. Ani úsporné na miesto, ani šetrné k látke, z ktorej sú ponožky zhotovené. Nuž, nezostáva nám nič iné, len naučiť starého psa novým trikom. Poďme sa spoločne pozrieť na to, ako poskladať ponožky úsporne a šetrne!

Pozri aj: Trnky a ich účinky na zdravie: Prečo je škoda nechať ich na strome?

Koniec zhužvaným ponožkám

Aj skladanie riflí má svoje pravidlá, inak sa môže stať, že každé poskladáte iným smerom, čím sa na kôpke prejaví celkom veľa premrhaného priestoru. Finta je v tom, naučiť sa jeden postup skladania a ukladania a takto džínsy skladovať. Kôpka bude tak užšia, skladnejšia a vám nezaberú vaše džínsové úlovky polovicu skrine. Pozrite sa na to v treťom videu z Youtube kanála svetoznámej Marthy Stewart!

Bude sa ti páčiť: 7 dobrých dôvodov, prečo jesť olivy: Pomôžu ti viac, než si myslíš!

Rifle sú požierač miesta

Keď dodržíte tieto zásady správneho a úsporného skladania oblečenia, je dosť možné, že váš šatník či skriňa naberie celkom iný rozmer. Budete sa tešiť z toho, že na vás zo skrine nič nevypadne a vaše oblečenie bude oveľa prehľadnejšie, čo vám uľahčí napríklad aj prípravu do práce, ktorá môže byť pre nás ženy často stresujúca.

- Anketa

BOJUJETE S NEDOSTATKOM MIESTA V SKRINI?

Odpovedalo 45 ľudí  

Stále, úložné tipy mi naozaj padli vhod.
47%
Niekedy, ale snažím sa udržovať poriadok.
33%
Nie, nenakupujem veľa.
20%

  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

6 komentárov

Ľubica Šťastná 23.10.18 08:46

ĽŠ
karma
100.00

Efektívne rady, ďakujem!

  • 0
Odpovedať

Simona Káčerová 23.10.18 14:55

SK
karma
107.00

Skvelé tipy akurát sa chystám upratovať si v skrini veci.Vyskúšam metódu skladania tričiek,tielok a ponožiek ušetrím tým tak veľa miesta v skrini.A rifle skladám už dlho podľa tohto videa.:)

  • 0
Odpovedať

Helena Zobková Šimurdová 23.10.18 20:16

HZŠ
karma
100.00

Žasnem nad toľkou šikovnosťou a zručnosťou. Niečo skúsim.

  • 0
Odpovedať

Barbora Kubelková 24.10.18 09:20

karma
113.00

Našťastie nepatrím medzi tie nakupujúce ženy, takže nemám problém s úložným priestorom :) Ani nepodporujem veľmi nákupy. Čím viac nakupujeme, tým viac sa vyrába a potom si nevieme vybrať :D A vôbec..Potrebujeme toľko? :)

  • 0
Odpovedať

Daniela Bieliková 30.10.18 19:54

DB
karma
117.00

to skladanie ponožiek ma zaujalo, vyskúšam

  • 0
Odpovedať

Anton Marek 18.12.18 13:36

karma
127.00

k tomuto treba silnú motiváciu

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní