Cibuľa a cesnak v mikrovlnke: Nedocenený trik, ktorý jednoducho musíš vyskúšať!

Cibuľa a cesnak v mikrovlnke: Nedocenený trik, ktorý jednoducho musíš vyskúšať!

Už dlhú dobu sa vedú boje o tom, či je alebo nie je mikrovlnka naozaj škodlivá. Zatiaľ, čo niektorí veria, že mikrovlnka dokáže pozmeniť štruktúru potravín, teda aj hotových jedál, iní zase tieto reči berú ako výmysel. Mikrovlnke nemožno uprieť fakt, že je záchrancom našich hladných brúch. V priebehu niekoľkých sekúnd alebo minút dokáže ohriať vopred pripravené jedlo, vďaka čomu sa môžeme najesť kedykoľvek, keď sme hladní.

Okrem toho, že mikrovlnka zohrieva, tak dokáže jedlo aj vytvoriť. Skúšali ste už niekedy bábovku z mikrovlnky? Jej chuť je porovnateľná s tou, ktorú pripravujete desiatky minút v rúre. A to nie je všetko, mikrovlnka je takým malým veľkým pomocníkom, ktorý má svoje čestné miesto vo viacerých domácnostiach. V mikrovlnke sa dajú zavárať potraviny, ale tiež im môžete prinavracať čerstvosť a chuť. My dnes máme pre vás ďalší spôsob, ako využiť mikrovlnku v domácnosti. Jednoducho do nej vložte cesnak alebo cibuľu.

Pozri aj: Ako na zarastajúce chĺpky na nohách? Pomôže chlieb a mlieko?!

prečo dať cesnak do mikrovlnky

Zdroj: Shutterstock®

Cesnak v mikrovlnke

Napadlo by vám niekedy vložiť cesnak do mikrovlnky? Možno nie. No ak ho chcete obieliť, resp. zbaviť ho šupky, tak mikrovlnka je jedným z riešení, ako to urobiť bez veľkej námahy. Ak chcete očistiť väčšie množstvo cesnaku, napríklad ak si chcete spraviť nakladaný cesnak alebo cesnakový sirup, tak mikrovlnka vám bude veľmi nápomocná.

Stačí, ak cesnak vložíte do mikrovlnky na 20 sekúnd. Šupka zo strúčikov cesnaku zlezie oveľa ľahšie a niekedy aj úplne sama. 

prečo dať cibuľu do mikrovlnky

Zdroj: Shutterstock®

Cibuľa v mikrovlnke

Okrem cesnaku môžete skúsiť vložiť do mikrovlnky aj cibuľu. Veď cibuľa je jednou z mála vecí, ktoré dokážu rozplakať každého. Aj vy ste už mnohokrát zisťovali, ako krájať cibuľu bez sĺz a prečo plačeme pri krájaní cibule? Poznáme ďalší spôsob, ktorý dokáže zmierniť počet vyronených sĺz pri jej krájaní.

Z cibule najprv odrežte jej konce a následne ju vložte do mikrovlnky po dobu 30 sekúnd. Následne ju ošúpte a pustite sa do jej krájania. Cibuľa už nebude taká „agresívna“, pretože jej ohrev spôsobí rozpad enzýmov, ktoré uvoľňujú sírové plyny spôsobujúce dráždenie slzných kanálikov.

Do mikrovlnky tiež môžete vložiť zmäknuté zemiakové lupienky, ktoré opäť získajú svoju chrumkavosť alebo tiež starší chlieb. Poprípade v nej môžete vyskúšať pripraviť si quinou, či dať do nej citrón, z ktorého tak získate viac šťavy.

- Anketa

SKÚŠALI STE UŽ NIEKEDY VYUŽIŤ PODOBNÉ TRIKY S MIKROVLNKOU?

Odpovedalo 296 ľudí  

Áno, bežne si s mikrovlnkou pomáham.
23%
Ešte nie, ale podobné triky určite stoja za vyskúšanie.
43%
Nie, mikrovlnka by nemala byť v domácnostiach používaná.
33%

  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

8 komentárov

Ľubica Šťastná 29.08.19 03:56

ĽŠ
karma
100.00

Nedocenený trik, ktorý stojí za vyskúšanie!

  • 0
Odpovedať

Mária Maxianová 29.08.19 20:36

MM
karma
100.00

dobré tipy, ja zaváram v mikrovlnke vylúpané vlašské orechy, po otvorení sú voňavé a chrumkavé

  • 1
Odpovedať

Elena Švachová 29.08.19 22:46

karma
109.00

Toto som ešte neskúšala.Väčšinou používam mikrovlnku len na ohrev jedla.

  • 2
Odpovedať

Jana Komadová 30.08.19 08:49

JK
karma
100.00

Rada vyskúšam

  • 0
Odpovedať

Alžbeta Stanková 30.08.19 10:08

AS
karma
108.00

užitočné tipy, rada vyskúšam aj ja

  • 0
Odpovedať

Petra Becková 26.09.19 15:54

PB
karma
-1.00

Ďakujem za praktické rady v podobe cesnakových a cibuľových variácií prostredníctvom použitia v mikrovlnnej rúre . KAMzaKRASOU je studnicou nevyčerpateľného zdroja informácií, kvalitných článkov a skvelých súťaží. Preto navštevujem túto internetovú stránku častejšie ako susedu...

  • 1
Odpovedať

Katarína Kačuriková 26.09.19 19:29

karma
113.00

Ďakujeme, nesmierne si to vážime :)

  • 0
Odpovedať

Alena Hocková 23.10.19 10:28

AH
karma
-1.00

o tomto som ešte naozaj nepočula - dnes sa už variť nechystám, ale zajtra idem na to. A som naozaj zvedavá, keďže mňa cibuľa takmer vždy rozplače :-)

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní