Čo nedávať do mikrovlnky ani za nič? Len alobal to nie je!

Čo nedávať do mikrovlnky ani za nič? Len alobal to nie je!

Mikrovlnku má v domácnosti azda každý. Ide o veľmi pohodlného pomocníka, vďaka ktorému sú naše pokrmy zohriate za niekoľko desiatok sekúnd. Áno, mikrovlnka je praktický spotrebič, no veľa ľudí netuší, ako ju správne používať. Tak napríklad takmer každý z nás vie, že do nej nepatrí alobal, no o iných zakázaných predmetoch či potravinách veľa z nás ani len netuší. Poďte sa pozrieť, čo nedávať do mikrovlnky za žiadnych okolností!

Vajcia či ovocie

Ak chcete zabrániť tomu, aby ste z vašej mikrovlnky museli odstraňovať zvyšky explodovaných potravín, vyhnite sa napríklad príprave vajíčka natvrdo v tomto praktickom spotrebiči. Vo vajíčku sa môže vďaka teplu nahromadiť para, čo môže spôsobiť jeho výbuch. Podobne je to aj s čerstvým ovocím v celku. Para sa môže hromadiť pod povrchom plodu, preto môže explodovať. Otázka je, na čo by ste vlastne chceli dávať ovocie do mikrovlnky, že áno?

Zaujme ťa: Nevieš, ako si privyrobiť popri práci? Tu sú tipy, ako zbohatnúť!

vajcia z mikrovlnky

Zdroj: Shutterstock®

Surové mäso

Koľkých z nás už mikrovlnná rúra zachránila vo chvíli, keď sme potrebovali urýchlene rozmraziť mäso na večeru? Pri rozmrazovacom programe mikrovlnky však kombatibilita s mäsom končí. Do mikrovlnky surové mäso nikdy nedávajte zohrievať a pri rozmrazovaní nezabudnite zvoliť vhodný program. Predídete tak rozmnoženiu baktérií na mäse a s tým aj prípadnému skazeniu mäsa.

Plastové či papierové obaly

Vkladanie potravín v papierových aj plastových obaloch do mikrovlnky je samostatnou kapitolou. Papierové tašky, v ktorých možno máte zabalené niečo, čo chcete vložiť do mikrovlnky, totiž väčšinou obsahujú spoje s lepidlom. Toto lepidlo sa môže teplom uvoľniť do jedla, čo nie je dobré najmä pre naše zdravie. O plastových obaloch hádam ani nemusíme hovoriť, a preto je lepšie ich do mikrovlnky vôbec nedávať. Inak riskujete dobre zohriaty pokrm, no s príchuťou nebezpečných chemikálií.

používanie mikrovlnky

Zdroj: Shutterstock®

Nebezpečná prázdnota

Na záver povieme niečo, čo je možno pre niekoho jasné ako facka, no pre niekoho novinka. Mikrovlnka sa nemá púšťať naprázdno, a to z jednoduchého dôvodu. Tento spotrebič ohrieva jedlo tak, že pomocou elektromagnetických vĺn zohrieva molekuly vody v jedle a nápojoch. Ak tieto vlny nemá čo absorbovať, vaša mikrovlnka môže jednoducho rezignovať. A verte nám, že to už nerozchodí.

Inšpiruj sa: Nakladaný cesnak a jeho účinky: Tomuto nebudeš chcieť veriť!


 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

9 komentárov

Lucia Šeptáková 05.05.19 06:29

karma
108.00

Dobre vedieť!

 • 0
Odpovedať

Jana Tonhauserová 05.05.19 10:59

karma
104.00

Dobré rady, ďakujeme

 • 0
Odpovedať

Zoran Majkovic 05.05.19 14:00

ZM
karma
87.00

Vsetky vyskumy potvrdzuju, ze mikrovlnka sposobuje nezelane chemicke zmeny v potravinach. Po zohriati v nej sa dokazala pritomnost chemikalii, ktore v potravine neboli a ktore pri klasickom ohrieveni nevzniknu. Preto kazdy, komu zalezi na svojom zdravi by mal mikrovlnku zaniest co najskor to elektroodpadu a uz nikdy ju nepouzit !

 • 8
Odpovedať

Jana Komadová 07.05.19 21:50

JK
karma
100.00

Rada som si prečítala

 • 0
Odpovedať

Regina Adamcová 13.05.19 23:30

RA
karma
-1.00

Radšej používam kryt na tanier - jednak sa mi jedlo zohreje bez vysušenia a rovnomerne a tiež pokiať dôjde k neželanému "výbuchu", tak je čistenie oveľa jednoduchšie.

 • 0
Odpovedať

Lenka Petrušová 15.05.19 22:21

LP
karma
-1.00

Poučné, človek sa učí celý život, posledná rada na nezaplatenie!!!!

 • 0
Odpovedať

Vlasta Mäsiarová 22.05.19 21:10

karma
100.00

Poučný článok. Nič iné ako tanier do mikrovlnky nedávam

 • 0
Odpovedať

Lenka Čajová 24.05.19 20:18

karma
97.00

Super to si zapamatam

 • 0
Odpovedať

Mária Chromíková 27.05.19 08:43

MC
karma
109.00

Ďakujem za rady

 • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní