Výbava do pracovne či kancelárie: Čo v nej nesmie chýbať?

Výbava do pracovne či kancelárie: Čo v nej nesmie chýbať?
  • 29.05.2013
  • Silvia Karasová

Máte pocit, že ste večné študentky? Nech už máte v občianskom preukaze zaznamenaný akýkoľvek dátum narodenia, ak momentálne študujete, chodíte na kurz, školenie, či sa venujete inému vzdelávaniu, alebo jednoducho pracujete z domu, bez niekoľkých pomôcok sa určite nezaobídete. Prečítajte si na čo by ste nemali zabudnúť.

Odporúčame: Sebarozvoj s koučkou: Ako udržať balans pri práci? Do života začleň týchto 9 zásad

notebook

Zdroj: Shutterstock®

Na čo nezabudnúť?

Notebook alebo počítač – bez jednej z týchto dvoch elektronických pomôcok sa v dnešnej dobe zaobíde skutočne len málokto. Pred kúpou nového počítača alebo praktickejšieho notebooku, veľmi dobre zvážte, na čo všetko svoj nový prístroj budete potrebovať. Pre jednoduché písanie vám totižto netreba extrémne vysoké požiadavky. Ak však plánujete svoje PC využívať napríklad aj ku grafickému spracovaniu, mali by ste na jeho parametre klásť vyššie nároky, čo sa môže odraziť aj na vyššej cene.

Tlačiareň – iste, potrebné dokumenty a študijné materiály si môžete dať vytlačiť v kampuse alebo v hociktorej tlačiarni. Ak však pravidelne potrebujete vytláčať viacero papierov (a veľakrát sa stane, že nielen výhradne na učebné účely), zaobstarajte si domov tlačiareň a, samozrejme, potrebné náplne do tlačiarne.

kancelárske potreby

Zdroj: Shutterstock®

Kancelárske potreby – nech je doba akéhokoľvek technického pokroku, bez klasických dobre známych kancelárskych pomôcok sa ešte stále nezaobídeme. Zaobísť by sme sa teda možno aj mohli, ale ruku na srdce, pero a papier majú predsa len stále svoje čaro. Podobne aj zvýrazňovacie fixky či farbičky, ktoré padnú vhod minimálne pri odreagovaní, kedy si bezmyšlienkovito kreslíme trebárs srdiečka, smajlíkov a kvietky.

Odporúčame: Paródie celebrít a filmov podľa ruského komika s nízkym rozpočtom

výbava do kancelárie

Zdroj: Shutterstock®

Časové pomôcky – aby ste sa nestratili v čase, dňoch a dátumoch, na vašom stole by nemal chýbať prehľadný kalendár (ak sa rady necháte viesť astrológiou odporúčame lunárny). Ku kalendáru pridružte tiež diár (čím viac povinností máte, tým nech je hrubší) a, samozrejme, budík alebo hodiny, ktoré vám v prípade výpadku elektriny zachránia realitu.

fitlopta

Zdroj: Shutterstock®

Niečo na relax – učenie a práca dokážu myseľ poriadne vyčerpať. Položte si na stôl vonné sviečky, prípadne prírodné vône v spreji, ktoré dodávajú energiu a prebúdzajú psychiku. Pre prsty unavené od neustáleho ťukania do klávesnice si zožeňte pomôcky pre gymnastiku rúk a prstov, ubolenému krku pomôže masážny vankúšik a boľavej chrbtici zas klasická fitness lopta či ergonomické kreslo.

Nech už vás počas vášho štúdia čaká akákoľvek náročná skúška, či už pôjde o diplomové práce alebo školské projekty, ťažké zápočty, skúšky či štátnice, nezabúdajte ani na starostlivosť o svoje zdravie. Pretože časť úspechu bude spočívať zaručene aj v kvalitnom spánku a zdravej životospráve.

Odporúčame: Vieš, aké sú príznaky syndrómu vyhorenia? Takto mu v práci predídeš!


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

1 komentár

Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní