Čo o vás prezrádza vaša domácnosť a farby v nej?

Čo o vás prezrádza vaša domácnosť a farby v nej?
 • 02.06.2015
 • Silvia Karasová

  • Zdieľaj:
 • 1

Možno ste sa na interiér svojho bytu, alebo domu nikdy takto nepozreli, ale aj to v akých farbách máte svoju domácnosť zariadenú o vás druhým veľa napovie.

Obzvlášť farby, ale aj doplnky – to ako k nim pristupujete v jednotlivých izbách, či kladiete dôraz na poriadok, kde je to farebnejšie, kde to žije, kde je srdce vášho bývania.

Urobte si mini kontrolnú prehliadku u seba doma a pozrite sa na všetko okom prísnejším, ideálne pohľadom hosťa. 

Odporúčame prečítať: Prvá pomoc pri popáleninách

Čo o vás prezrádza vaša domácnosť a farby v nej?

Zdroj: Shutterstock®

Začnite už v chodbe.

Tá je vstupnou miestnosťou do nášho príbytku. Tmavá, neosvetlená, bez doplnkov nie je veľkým lákadlom pre oči. Pokračujte obývačkou, ktorá aj dnes slúži najmä ako spoločenská miestnosť, v ktorej usádzame svoje návštevy. Ak je spojená s kuchyňou, nezabudnite na dostatok odkladacieho priestoru, aby sa v nej nebil neporiadok s dizajnom. Ďalšie miestnosti, ktoré hostia určite navštívia je toaleta a kúpeľňa. Kedysi sa dosť podceňovali a prikladalo sa hlavne na funkčnosť. Dnešné kúpeľne si aj bez veľkého rozpočtu môžete zmeniť na mini wellness štúdiá a toalety môžu vytvoriť taktiež harmonické prostredie. Stačí len zvoliť tie správne farby.

Odporúčame prečítať: Ako pripraviť svoju pokožku na leto?

Čo o vás prezrádza vaša domácnosť a farby v nej?

Zdroj: Shutterstock®

Prírodné odtiene ako zelená, hnedá, béžová, krémová... tieto farby sú nepochybne v našich domácnostiach najobľúbenejšími. Z pohľadu psychiky na nás pôsobia harmonizačne, upokojujúco až relaxačne. Podporujú dobrú atmosféru v byte, ľahko sa kombinujú s inými farbami, nábytkom, aj doplnkami. O tých, ktorí majú obľubu práve v zelenej farbe sa hovorí, že sú starostliví – a to aj v role hostiteľa.

Medzi prírodné farby môžeme určite zaradiť aj modrú ako nebo, ako voda, ako more... Osoby, ktoré po nej siahnu nielen v doplnkoch, ale aj na stenách sa považujú za myslivcov, či intelektuálov. Závisí samozrejme aj od odtieňa, modrá farba pôsobí na ľudí v „belasej izbe“ upokojujúco, až uspávajúco. Pozor, aby ste ju nedali na steny miestností, ktoré sú otočené na sever – izba by bola ešte chladnejšia.

Odporúčame prečítať: Ako si v horúcich dňoch dopriať v byte chládok?

Čo o vás prezrádza vaša domácnosť a farby v nej?

Zdroj: Shutterstock®

„Srdciari“ a všetci milovníci dobrodružstva, adrenalínu, vášne, erotiky, romantiky aj lásky, u nich určite nájdete aspoň trošku z farieb ako červená, ružová, bordová, fialová... A samozrejme všakovaké ich odtiene. Na červenú ale pozor, aby nevyvolala namiesto vášne, agresiu a hnev. Čím je tmavšia a krikľavejšia, tým jednoduchšie sa to dá. Fialová o vás hosťovi napovie, že ste pohoďáčka, ktorá má prirodzenú zvedavosť a rada zabŕdne aj do sveta spirituality. 

Žltá je farbou všetkých kreatívcov, najlepšie sa vyníma v kuchyni, kde nám vďaka nej aj lepšie chutí. V pracovni, či v detskej podporí okrem fantázie, aj pracovitosť, pozornosť, pamäť. Jej ostré tóny, ale napríklad v spálni môžu vyvolať žiarlivosť. Zjemniť ju môžete marhuľovým odtieňom, o ktorom je známe, že vyvoláva šťastie, radosť, a dokonca podporuje aj plodnosť.

V akých farebných odtieňoch sa nachádza vaša domácnosť?

Odporúčame prečítať: Stredomorská diéta s kompletným jedálničkom

Zdroj foto: www.thinkstockphotos.com

  • Zdieľaj:
 • 1
Návrat hore
Autor článku

 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

1 komentár

Erika Špacírová 11.09.15 21:34

karma
93.00

prírodné odtiene mám najradšej

 • 0
Odpovedať

Čo čítajú ostatní

Ako uplatňovať Feng Šuej v praxi?
Inšpirácie

Ako uplatňovať Feng Šuej v praxi?

 • 2
 • 07.08.2021
Deň otcov 2021: Ako poďakovať svojmu otcovi v tento deň?
Inšpirácie

Deň otcov 2021: Ako poďakovať svojmu otcovi v tento deň?

 • 1
 • 20.06.2021
Ako zaujať muža? Vďaka týmto tipom ho zaručene dostaneš!
Pre ženy

Ako zaujať muža? Vďaka týmto tipom ho zaručene dostaneš!

 • 1
 • 30.08.2021
TOPlist