Geniálne triky: Vieš, ako využiť soľ nielen v kuchyni?

Geniálne triky: Vieš, ako využiť soľ nielen v kuchyni?

Soľ je nad zlato! Je to nenahraditeľná korenina, ktorá má ohromujúcu silu. Využívame ju pri varení, pečení, ale môžeme ju využiť aj úplne inak – a to v domácnosti. Síce patrí k najstarším dochucovadlám, bez ktorých by sme si nevedeli predstaviť naše jedlá, my vám ukážeme, že je oveľa užitočnejšia, než len v samotnej kuchyni. A kde hľadať takéto geniálne triky, ak nie u našich starých rodičov?

Zabudni na skysnutú smotanu a mlieko!

Kto z nás nenakupuje v zľave? A kto nenakupuje vo väčšom množstve? Určite mnoho z nás listuje všetkými akčnými letákmi, ktoré zaplavujú naše poštové schránky. Akcia tu, akcia tam – no jednoducho nás to naláka a často kúpime väčšie balenia za výhodnejšie ceny. No čo s otvoreným mliekom alebo smotanou, ktorú nedokážeme hneď zužitkovať? Babička radí – pridajte trošku soli! Soľ nezmení ich chuť, ale zato ich „zakonzervuje“, vďaka čomu vám vydržia otvorené oveľa dlhšie, a to bez toho, aby skysli.

Zaujme ťa: Najnovšie vlasové trendy jari 2018, ktoré budeš chcieť vyskúšať

mäkký uterák

Zdroj: Shutterstock®

Mäkkosť a hebkosť uterákov

Poznáte ten príjemný pocit, keď sa zabalíte do nového uteráka, ktorý ste si priniesli práve z obchodu? Je mäkký a hebký. No po niekoľkých praniach sa to zmení. Viete, prečo? Totižto výrobcovia používajú rôzne zmäkčovadlá, aby uteráky vyzerali atraktívnejšie pre zákazníkov. Ak chcete túto mäkkosť uterákov zachovať, tak do prvého prania pridajte 1 šálku soli. Tá sa postará o odstránenie všetkých zmäkčovadiel a zároveň zanechá uteráky hebké a mäkké.

prskajúci olej

Zdroj: Shutterstock®

Olej všade navôkol? Nikdy viac!

Nájde sa tu niekto, kto by nemal rád vyprážaný rezeň? Ak zrovna nie ste vegetariánmi, tak si určite občas rezeň doprajete. No niekedy prskajúci olej pri vyprážaní dokáže znechutiť celú prípravu obeda. Mastný sporák, mastné obkladačky a mastná podlaha – áno, občas olej dokáže prskať naozaj všade. Nabudúce však do oleja pridajte trochu soli. Olej tak pri vyprážaní mäska nebude prskať a vy nestrávite minimálne hodinu následným odmasťovaním celej kuchyne.

vlasy v odtoku

Zdroj: Shutterstock®

Pomôže uvoľniť upchatý odtok

Odtok v kuchyni zaplnený malými kúskami potravy, odtok vo vani zapchatý vlasmi – čo s tým? Existujú špeciálne prípravky na čistenie odtoku, ale v súčasnosti existujú aj iné možnosti. Stačí, ak zmiešate ¼ šálky soli a ¼ šálky jedlej sódy. Zmes nasypte do odtoku a zalejte s ½ šálky bieleho octu. Nechajte pôsobiť aspoň 15 minút a následne do odtoku nalejte horúcu vodu. Všetky nečistoty sa rozpustia a navyše vyčistíte tak celé potrubie.

Neprehliadni: Vitamíny v jablkách: Vieme sa nimi predávkovať?


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

6 komentárov

Martin Klingac 09.04.18 17:49

karma
-1.00

To s tym odtokom musim hned aj vyskusat

  • 1
Odpovedať

Pavlína Vaksmundská 09.04.18 18:07

PV
karma
113.00

Ano ,aj ja používam na upchatý odtok , no teda skôr ako je upchatý,tak preventívne to robím.! No nevedela som , že mlieko neskysne,ak dám do neho soľ..a taktiež vyskúšam aj na uteráky - pridať soľ do prania.!

  • 2
Odpovedať

Oskar Slavik 09.04.18 18:18

karma
-1.00

Vyborny napad!

  • 1
Odpovedať

Mária Chromíková 09.04.18 21:00

MC
karma
109.00

ďakujem za dobré rady ,všetky sa dajú v domácnosti použiť.

  • 1
Odpovedať

Elena Švachová 09.04.18 21:04

karma
115.00

Skvelé rady,už ich mám zapísané,aby som nezabudla - hlavne ten odtok.Určite vyskúšam...

  • 1
Odpovedať

Libuše Šumná 09.06.18 15:56

karma
113.00

výborné rady na odtok dávám ocet, vyzkouším vaši radu

  • 1
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní