Horúčavy vyžadujú pitný režim

Horúčavy vyžadujú pitný režim

O tom, že je potrebné dodržiavať pitný režim, vie už každá z nás. A že je ľahšie si príjem tekutín strážiť vďaka piťiu vody z fľaše, vieme tiež. Preto je dobré začať každé ráno s plnou fľaškou vody, a tak si ľahko ustriehneme jej celodenný príjem. Ochutiť si vodu šťavou z citrónu, tiež nie je na škodu. Príjemne nás osvieži v momentálnych horúčavách a dodá potrebný vitamín C.

V našom článku zistíte ako často by ste mali piť a aj to čo v lete nepiť, čo naše telo zbytočne zbavuje vody, i keď si to možno ani neuvedomujeme. Čítajte ďalej a dozviete sa viac.

Piť treba pravidelne

Prísun tekutín do tela má byť rozložený rovnomerne počas celého dňa. Dospelý človek potrebuje prijať denne minimálne dva až tri litre tekutín, pri zvýšenej fyzickej záťaži dokonca až päť litrov. Čakať až na pocit smädu nie je vôbec rozumné. Ten je práve už výstrahou, že telu chýbajú tekutiny.

Piť treba aj v čase, keď smäd necítime. Nie je dobré ani vypiť liter vody alebo inej tekutiny, keď budete mať pocit, že ste nič nepili. Zbytočne by ste zaťažili žalúdok a organizmus by aj tak trpel nedostatkom tekutín. Najviac tekutín treba prijať približne do pätnástej hodiny, dovtedy ich náš organizmus dokáže najlepšie spracovať.

koľko vody treba denne vypiť

Zdroj: Shutterstock®

Tomuto sa radšej vyhnite

Káva, čierny čaj, alkohol a miešané nápoje s obsahom alkoholu nepatria do dodržiavania pitného režimu. Takisto ani mlieko a mliečne nápoje. Tie sa považujú skôr za jedlo. Za vhodné možno označiť nápoje ako voda, nesladené ovocné a bylinkové šťavy. Najvhodnejším typom vôd sú prírodné stolové vody, ľahké minerálne vody s vyrovnaným obsahom minerálnych látok do 500 miligramov na liter.

Preto milé dámy, nezabúdajte pravidelne dopĺňať vodu počas celého dňa a pokiaľ trávite veľa času vonku na slnku, pite o trošku viac.

Pozri tiež: Domáce pleťové masky – časť 2.


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

2 komentáre

Jana Komadová 18.02.14 21:17

JK
karma
100.00

piť treba snažím sa dodržiavať a upozornujem aj deti hoci sú už dospelé aby dodržiavali pitný režim aspoň ked sú horúčavy

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní