Jesenné dekorácie z tekvíc: 10 originálnych nápadov bez vyrezávania

Jesenné dekorácie z tekvíc: 10 originálnych nápadov bez vyrezávania

Tekvice sú momentálne dostať na každom rohu, je totiž ich najväčšia sezóna. Stoja pár eur a keď ich patrične vyzdobíte, dodajú vášmu obydliu tú pravú jesennú či dokonca halloweensku atmosféru. Niektorí ľudia sú však kreatívnejší ako iní a vyrezávanie tekvíc jednoducho nie je ich parketa. Nevadí, pretože ani títo ľudia nie sú odkázaní na život bez tekvicovej dekorácie. My vás inšpirujeme a ukážeme vám dekorácie z tekvíc bez vyrezávania, ktoré sú menej náročné, no stále krásne.

Keď nôž vôbec netreba

Pri príprave tekvíc na Halloween je dobrým zvykom tekvicu vydlabať a následne vyrezať. To však chce dávku zručnosti s nožom či s iným ostrým predmetom. Tento spôsob spracovania tekvice je síce viac tradičný, no náročnejší a najmä nebezpečný pre deti. Ako teda tekvice ozdobiť bez použitia žiadneho ostrého predmetu? Odpoveďou je farba! Možno vám to doteraz nenapadlo, no farebné tekvice sú veľmi rôznorodé a vašej fantázii sú v tomto type dekorovania dvere otvorené dokorán. 

Spravte si tekvice podľa vlastného vkusu – veselé, strašidelné, umelecké a tak ďalej, a tak ďalej. Na tomto druhu dekorovania je navyše skvelé to, že nemusíte hľadať hodiny dokonalú symetrickú tekvicu, hodia sa naň totiž všetky druhy, či už guľaté, podlhovasté, malé aj veľké. A ak potrebujete troška inšpirovať, pozrite si našu galériu s 10 najkrajšími dekoráciami z tekvíc bez vyrezávania!

Pozri aj: Cibuľový čaj proti nádche aj chrípke: Vyber si z týchto receptov

1 z 10

Nalepujte

Okrem toho, že môžete tekvice dekorovať použitím farby, môžete ich následne aj oblepiť. Čím? To je úplne jedno! Nalepte na ne kvety, rôzne tvary z papiera, cukríky... Skrátka čokoľvek, čo vám napadne a zapadne to do vášho konceptu.


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

4 komentáre

Ľubica Šťastná 16.10.19 05:19

ĽŠ
karma
100.00

Originálne a naozaj krásne!

  • 0
Odpovedať

Katarína Konečná 16.10.19 12:34

KK
karma
109.00

aj ja už mám pred vchodom tekvice, ale nenapadlo ma namaľovať ich, vyskúšam

  • 0
Odpovedať

Ľubica Gajdáčová 17.10.19 13:18

ĽG
karma
-1.00

Krásne nápady, ďakujeme. Čiernu si určite urobím domov a tekvicu oblepenú servítkovou technikou ukážem dcére, ktorá ju môže urobiť v škole so svojimi prváčikmi.

  • 0
Odpovedať

Marika Michálková 18.10.19 12:29

MM
karma
107.00

originálne nápady

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní