Kuchynské a jedálenské trendy na rok 2017

Kuchynské a jedálenské trendy na rok 2017

Tento rok prináša oveľa viac voľnosti. Aké vybrať farby a materiály? Pozrite sa na niekoľko tipov ako docieliť, aby vaša kuchyňa spĺňala všetky predpoklady byť in aj v roku 2017.
 

Uhladenosť verzus nesúlad

Minulý rok prevládala pri zariaďovaní kuchyne istá uhladenosť. Odborníci odporúčali zjednotiť materiál kuchynských skriniek, doladiť jedálenské stoly a stoličky a všetko to prepojiť s podlahou v rovnakom či podobnom prevedení. Rok 2017 prináša oveľa viac voľnosti. Môžete kombinovať zdanlivo nekombinovateľné materiály či farby. Jednoducho, siahnite po všetkom, čo sa vám páči, bez ohľadu na to, v akom to je štýle. Nezabúdajte však na to, že aj takto vybraný nábytok či doplnky musia byť nejako prepojené – jednotná farba alebo tvar.

Odporúčame prečítať: 10 vecí, ktoré by ste nemali uskladňovať v kúpeľni!

Kuchynské a jedálenské trendy na rok 2017

Zdroj: Shutterstock®

Od pastelových farieb ku čiernej

V roku 2016 bola medzi farbami najobľúbenejšia biela. Kombinovali sme ju s prírodnými farbami, neutrálnymi pastelovými farbami, svetlomodrou či zelenou. Na kuchynských linkách sa preferovalo svetlé drevo. Výraznejšie farby sa používali len ako doplnkové.

Budúcoročnými trendmi sú čierna a sivá. Môžete kombinovať zdanlivo nekombinovateľné materiály či farby. Jednoducho, siahnite po všetkom, čo sa vám páči, bez ohľadu na to, v akom to je štýle. Nezabúdajte však na to, že aj takto vybraný nábytok či doplnky musia byť nejako prepojené – jednotná farba alebo tvar. Ak si nie ste istí čiernou, voľte sivú, prípadne kombináciu týchto dvoch odtieňov s kontrastnou bielou.

Odporúčame prečítať: Inšpirujte sa! - Vytvorte si z pracovného stola kreatívne miesto

Kuchynské a jedálenské trendy na rok 2017

Zdroj: Shutterstock®

Tvrdené sklo utvrdzuje svoju pozíciu

Už tento rok odborníci na kuchyne presadzovali ako zástenu tvrdené sklo. Je odolné voči poškriabaniu a nárazu. Pôsobí elegantne a čisto. V kombinácii s LED podsvietením dosiahnete maximálne moderný look. Ak trváte na pracovnej doske ako zástene, budete trendy aj v roku 2017. Tiež si obháji svoje miesto medzi odporúčanými materiálmi.

Odporúčame prečítať: Pár dôvodov, prečo sa obklopiť živými kvetmi!

Kuchynské a jedálenské trendy na rok 2017

Zdroj: Shutterstock®

Do kuchyne sa dostanú nové materiály

 • V návrhoch kuchýň pre rok 2017 sa stretávame s rôznymi doteraz málo používanými materiálmi. Jednou z nich je oceľ. Je hygienická, ľahko udržiavateľná a pôsobí elegantne. Hodí sa do kuchýň v industriálnom štýle.
 • Betón je možné použiť na zástenu, ale aj ako pracovnú dosku. Betónová doska môže mať povrch hrubý a textúrovaný. No môže byť i dokonale hladká, vyleštená. Často sa do nej vybrusujú zaujímavé vzory. Dosky nie sú iba sivé a na skrášlenie betónu sa používajú farebné pigmenty.
 • Ďalším z preferovaných materiálov je mramor. Nájdeme ho zvyčajne v exkluzívne zariadených domácnostiach, pri ktorých zariaďovaní sa nešetrilo financiami. Pekný interiér nie je však len otázkou ideálne naplánovaného rozpočtu, ale predovšetkým súhrou toho najlepšieho z oblasti dizajnu a dobrého vkusu majiteľov, ktorí si neváhali prizvať na pomoc skúsených profesionálov.
 • Detaily, doplnky či armatúry by mali mať zlatý povrch. Vítané sú tiež iné vzácne kovy ako mosadz alebo meď.

Kuchyňa je srdcom domácnosti. Platí to dnes a rovnako tomu bude aj v roku 2017. Nie všetky trendy vám musia byť po chuti a určite nemusíte všetky aplikovať do vašej novej kuchyne. Vyberte si, čo sa vám páči najviac. Mali by ste sa v nej hlavne dobre cítiť!

Viac inšpirácií nájdete na: www.temponabytok.sk

Foto: Nábytok Tempo Kondela

Zdroj: www.lenita.sk


 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

8 komentárov

Erika Špacírová 24.01.17 10:24

karma
93.00

krásna kuchyna je základom domu :)

 • 0
Odpovedať

Mária Terefenková 24.01.17 13:02

MT
karma
86.00

Bielošedá kuchyňa sa mi veľmi páči. Škoda, že nemám nato, aby som si kuchyňu stále menila, keď stále sú krajšie a krajšie.

 • 0
Odpovedať

Mária Maxianová 24.01.17 13:39

MM
karma
100.00

nemám rada sterilné kuchyne, riadim sa heslom "špinavá" kuchyňa - šťastná rodina :-)

 • 3
Odpovedať

Soňa Krátka 24.01.17 22:42

SK
karma
114.00

pekné kuchyne s jedálňou, my máme rustikálnu, nám sa taká páči...

 • 0
Odpovedať

simona vician 25.01.17 11:04

SV
karma
100.00

mam rada jednoduchost v priestore, nemam rada precackane, preplnene police , miestnosti.. potrebujem priestor, preto sa mi velmi paci skandinavsky dizajn, kuchynu mam bielu a priestrannu :)

 • 0
Odpovedať

Mária Frnová 26.01.17 11:39

MF
karma
-1.00

aktuálne a inšpirujúce,keďže momentálne zariaďujem nový bytík :-)

 • 0
Odpovedať

Iveta Moravčíková 26.01.17 12:20

IM
karma
100.00

zariadujeme si novu kuchynu no pre mna biela akosi nie

 • 0
Odpovedať

Ivan Navrátil 13.07.18 20:28

IN
karma
-1.00

Vďaka za tipy. Prekrásne kuchyne. :) Ja tiež zrovna pred pár mesiacmi kupoval novú kuchynskú linku. Ak si neviete rady s tým, akú vybrať, tak určite odporúčam mrknúť sem: Majú tam super porovnanie rôznych liniek. :)

 • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní