Najkrajšie letné kvety do bytu: Tieto sa budú vynímať v každej váze!

Najkrajšie letné kvety do bytu: Tieto sa budú vynímať v každej váze!

Letné mesiace sú najkrajšími v roku, pretože sú zaplavené slnkom a pozitivitou. Túto krásu si radi prenášame aj do našich obydlí a v lete, ako nikdy inokedy v roku, máme vo váze na stole v kuchyni čerstvé kvety na okrasu. Veď je ich toľko, z ktorých si môžeme vyberať a jedny sú krajšie ako druhé. Pozrite sa, aké sú najkrajšie letné kvety do bytu, ktoré mu dodajú tú pravú letnú atmosféru.

Niečo z lúky

Natrháte ho len tak na lúke. Takže o to, koľko stojí jedna kvetinka vlčieho maku, sa báť nemusíte. Aj keď to nie je najdrahšia kvetinka plná luxusu, je to kvet pokorný a napriek tomu nádherný. Divoký mak môžete pokojne skombinovať aj s inými kvetmi a vytvoriť si tak kytičku. Z lúky do vázičky môžete využiť napríklad aj zvončeky či nevädze, ktoré tiež môžete kombinovať aj s makom. Domácnosti dodajú letný šmrnc. Ak máte lúky ešte stále málo, vázu dozdobte stebielkami trávy.

Inšpiruj sa: Rôzne druhy vločiek - ako si vybrať tie najlepšie? Zabudni na otrepanú klasiku!

najkrajšie kytice kvetov

Zdroj: Shutterstock®

Zlatá stredná cesta

Na kvety nechodíte na lúku, ale do kvetinárstva, no nechcete tam nechať polovicu výplaty? Vydajte sa zlatou strednou cestou a siahnite po nesmrteľných chryzantémach. Nájdete ich v každom kvetinárstve v tých najrôznejších farbách. Chryzantémy nemusia vo vázičke stáť osamote. Hodia sa k nim aj ďalšie letné kvety – záhradné ruže. Stále nemáte dosť letných kvietkov za rozumnú cenu, prípadne zo záhrady? Hortenzie sú ďalší skvelý adept do vázy a pripájajú sa k nim krásne georgíny.

letná kytica

Zdroj: Shutterstock®

Nádych luxusu

Existujú aj gazdinky, ktoré vo váze milujú luxus. Ide zväčša o kvietky veľmi drahé, také, za ktoré niekedy dáte aj niekoľko eur za jeden kus. Vytvoriť z nich kyticu do vázy môže byť teda finančne náročné. Presne také sú pivónie, ktoré často svietia v kyticiach nevestám. Majú nádherné veľké hlavičky, preto ich veľa do majestátnej kytice netreba, čo je ich výhoda. Takýmito kvetmi sú aj orchidey, ktoré sa zväčša kupujú v kvetináčoch a pohybujú sa v desiatkach eur. Orchidey sú však teraz moderné aj vo váze a cena za takúto kytičku sa môže vyšplhať celkom vysoko.

Pozri aj: Populárne vitamínové vody: Trend, ktorému sa radšej vyhnúť?


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

5 komentárov

DARINA Peknušová 29.05.19 15:08

DP
karma
-1.00

Mám rada všetky kvety ktoré kvitnú, lebo farbou kvetou sa nám prihovárajú

  • 1
Odpovedať

Ľubica Šťastná 04.06.19 06:49

ĽŠ
karma
100.00

Krásne kvety, ktoré sa budú vynímať v každej váze!

  • 1
Odpovedať

Jana Komadová 04.06.19 20:53

JK
karma
100.00

Milujem kvety či v záhrade na lúke izbové robia nám neskutočnú radosť

  • 0
Odpovedať

Katarína Konečná 07.06.19 15:47

KK
karma
111.00

páčia sa mi všetky kvety od karafiátov až po ruže, ale je mi ich ľúto natrhať do váze, v ktorej mi vydržia týždeň a v záhrade by mi kvitli oveľa dlhšie

  • 0
Odpovedať

Žofia Mažáriová 07.06.19 18:45

ŽM
karma
115.00

Každý kvet vo váze poteší

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní