Originálna soľnička ozvláštni každý jedálenský stôl. Presvedč sa!

Originálna soľnička ozvláštni každý jedálenský stôl. Presvedč sa!

Keď sa vrátime o niekoľko rokov späť, trh skutočne nehýril originalitou a dych berúcim dizajnom, pokiaľ ide o kuchynské či jedálenské doplnky. Dnes je všetko inak. Dôraz sa nekladie len na funkčnosť a úžitkovosť, ale aj na dizajn a originalitu. A rozhodne to platí aj v prípade takých doplnkov, akými sú soľničky alebo koreničky. Sú síce malé, no určite nemusia byť nenápadné a všedné.

Či už sú to výrobcovia zvučných mien alebo drobní handmade remeselníci, všetci prichádzajú s naozaj širokou ponukou. Drevené, plastové, sklenené či betónové... je z čoho vyberať. Inšpirujte sa!

Soľnička a korenička vedia oživiť aj ten najvšednejší stôl

Svetoví šéfkuchári alebo odborníci na výživu zrejme nie sú zástancami soľničiek a koreničiek na jedálenskom stole, ale bez ohľadu na to, ako často potrebujete svoje jedlo dochucovať, vedia byť úžasným a originálnym doplnkom. Vianočné, veľkonočné, jednofarebné, viacfarebné... motívov, tvarov, materiálov alebo farieb soľničiek je neskutočné množstvo. Tieto, na prvý pohľad obyčajné doplnky, vedia priniesť na váš stôl veľkú dávku originality, a to vďaka netradičnému dizajnu. Ak aj nie ste fanúšikom výstredných doplnkov a vaša kuchyňa a jedáleň dýchajú jednoduchosťou a funkčnosťou, dizajnovým prvkom v podobe soľničky a koreničky určite nič nepokazíte.

Odporúčame: Načo je toto čudo? Naj(ne)potrebnejšie vychytávky do kuchyne

ako spestriť stolovanie

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto: pinterest.com

Soľnička ako umelecké dielo

Nie, nepreháňame, už množstvo umelcov a dizajnérov sa realizovalo práve na týchto kuchynských doplnkoch. Vďaka ich bohatej fantázii a šikovným rukám uzrela svetlo sveta celá škála originálnych setov soľničiek a koreničiek. No povedali by ste, že aj taká drobnosť vie ozvláštniť vaše stolovanie či ohúriť návštevu? Ak ste milovníkmi prírody a prírodných materiálov, určite sa to odzrkadľuje aj vo vašej domácnosti. Preto je najvyšší čas odložiť vašu starú soľničku z umelej hmoty a nahradiť ju novou, napríklad drevenou. Takéto soľničky môžu mať naozaj veľa podôb, ale najoriginálnejšie sú tie zo spadnutých konárov či samorastov. Ich dizajn je maximálne autentický a prírodný a stane sa pýchou vašej kuchyne.

Na prvý pohľad dekorácia, na druhý užitočný predmet

Nebojte sa v kuchyni experimentovať. Nemáme však na mysli varenie, ale kuchynské doplnky. Veď aj ten najzarytejší minimalista rád siahne po extravagantnom kúsku, pokiaľ ide o bytový dizajn. Ak si trúfate, môžete si soľničku vyrobiť sami. Stačí mať kúsok fantázie, zaujímavý nápad, správny materiál a trpezlivosť. Ak vás však takáto sebarealizácia neláka, na trhu nájdete skutočne širokú škálu soľničiek a koreničiek s dizajnom, o ktorom by sa vám ani nesnívalo. A mimochodom, čo tak využiť toto predvalentínske obdobie a poobzerať sa po nejakom kuchynskom doplnku so zaláskovaným motívom?

Mohlo by ťa zaujímať: Prečo konzumovať cibuľu? Odteraz sa od nej staneš závislou!

ako oživiť kuchyňu

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto: pinterest.com


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

2 komentáre

Katarína Kusá 10.02.18 10:39

KK
karma
90.00

stále mám na jedálenskom stole položenú soľničku a preto sa snažím aby bola pekná, ale až takúto peknú ozaj nemám

  • 1
Odpovedať

Ľubica Šťastná 10.02.18 17:21

ĽŠ
karma
100.00

Vskutku originálne.

  • 1
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní