Povieme ti, ktoré potraviny nepatria do chladničky a prečo

Povieme ti, ktoré potraviny nepatria do chladničky a prečo

S jasnou vidinou predĺženia čerstvosti potravín ich najčastejšie strkáme priamo do chladničky. Pravdou však je, že niektorým týmto ťahom len a len poškodzujeme a na čerstvosti im skôr uberáme. Potom sa stáva, že končia v koši a s nimi aj naše vyhodené peniaze.

Naučte sa, ktoré potraviny nepatria do chladničky za žiadnych okolností a prečo to tak je. Potom už len rýchlo utekajte k tej vašej a povyberajte potraviny, ktoré tam nemajú byť. Ušetríte si veľa nervov, ale aj rodinných úspor.

Zemiaky, cibuľa a cesnak

Sú potraviny, ktoré síce zbožňujú chlad a tmu, no nie práve chlad, ktorý produkuje chladnička. Patria medzi ne napríklad zemiaky, ktoré v chladničke strácajú škrob, čo určite nikto z nás nechce.

Ďalšími adeptmi nevhodnými do chladničky sú cibuľa a cesnak, čo je zelenina, ktorá neznáša vlhko, najmä ak je ešte vcelku. Nenakrojenú cibuľu a neotvorenú hlavičku cesnaku nechajte na chladnom a suchom mieste. Inak hrozí, že z cibule sa stane plesnivá guľa s kašovitou konzistenciou a cesnaku bude chýbať povestná sila.

Zaujme ťa: RECEPT: Priprav si obľúbené a chutné Oreo cupcakes

cibuľa a cesnak

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto: www.pixabay.com

Paradajky či melón

Paradajky máme v chladničke všetci a my hovoríme, že je čas na zmenu, pretože vďaka chladničke strácajú chuť aj farbu. Nechajte ich vonku na kuchynskej linke, kde pekne dozrievajú. Ak sú už príliš mäkké, je čas ich spracovať.

Podobne je to s neotvoreným melónom. Ani ten nepatrí do chladničky, aj keď vieme, že v lete chutí najlepšie vychladený. Takto nestráca antioxidanty a chutí vynikajúco. Pozor, toto pravidlo sa netýka len červeného melónu, ale aj žltého a ostatných odrôd.

paradajky a melón

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto: www.pixabay.com

Vyber to ovocie!

Chutia lepšie, keď nie sú v takom extrémnom chlade. Reč je o niektorých druhoch ovocia, akými sú napríklad jablká. Načo ich dávať do chladničky, keď budú dlhšie čerstvé na kuchynskej linke? V prípade, že sa nezjedia do dvoch týždňov, potom ich dajte do chladničky, aby ste ešte predĺžili ich životnosť.

Posledným kúskom, ktorý do chladničky nepatrí (kým nie je príliš zrelé), je avokádo. Ak ho necháte vonku a spapáte včas, nič sa nevyrovná jeho chuti z kuchynskej linky. Zostane totiž pekne krémové. Keď už začne mäknúť, jeho životnosť predĺžite chladničkou, ale pozor, len na deň či dva!

Vyskúšaj: Reflexné body na ruke ako prvá pomoc pri bolestiach. Ktoré to sú?

avokádo

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto: www.pixabay.com


 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

9 komentárov

Milka Damašková 17.03.18 00:38

MD
karma
132.00

Kedysi som nechápala, prečo moja príbuzná vždy prinesie banány, ktoré sú celé čierne..potom som sa niekde dočítala, že sa to stáva, ak sa skladujú v chladničke- a záhada bola vyriešená :)

 • 0
Odpovedať

Lucia Šeptáková 17.03.18 08:40

karma
107.00

To ani do chladničky nedávam.

 • 0
Odpovedať

Katarína Kusá 17.03.18 10:40

KK
karma
90.00

jablká a rajčiny dávam do chladničky a postupne vyberiem na pár dní dopredu aby sa ohriali...ale 2 týždne nechať jablká v kuchyni to asi len keď sa kupujú ešte nedozreté

 • 0
Odpovedať

Mária Maxianová 17.03.18 15:45

MM
karma
100.00

nezistila som žiadny môj prehrešok v tomto článku

 • 0
Odpovedať

Pavlína Vaksmundská 17.03.18 16:27

PV
karma
113.00

Aha, zas som o niečo múdrejšia. Ja som dávala melon do chladničky, lebo som si myslela,že ked je na drese,tak zhnije.. A paradajky mám vždy v chladničke..No odteraz to zmením. Cibuľu a cesnak nedávam do chladničky, a zemiaky už vôbec nie .!!!!

 • 0
Odpovedať

Lenka Meravá 17.03.18 19:14

LM
karma
82.00

Takto to u nas funguje

 • 0
Odpovedať

Monika Červinková 17.03.18 21:24

karma
87.00

Ja som voľakedy banány tiež dávala do chladničky... ale už nie :) tiež boli veľmi skoro čierne

 • 0
Odpovedať

Elena Švachová 17.03.18 23:47

karma
109.00

poučný článok.Rajčiny veru tiež dávam do chladničky a tiež prekrojený melón.Budem to musieť zmeniť.

 • 0
Odpovedať

Michaela Horváthová 21.03.18 15:34

MH
karma
89.00

cibulu, cesnak a v lete melón mám v chladničke. ani som nevedela že je to nesprávne.

 • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní