Pozor, nebezpečenstvo! Ktoré čistiace prostriedky nikdy nemiešať?

Pozor, nebezpečenstvo! Ktoré čistiace prostriedky nikdy nemiešať?

Najväčším nepriateľom správnej gazdinky je špina. Či už je to prach, mastnota, alebo pleseň, ženy v domácnosti si s nimi musia jednoducho poradiť. V takýchto (niekedy aj veľmi ťažkých) chvíľach, prichádzajú na scénu početné a často aj veľmi silné čistiace prostriedky.

Niektoré sú samé o sebe skvelými pomocníkmi a často aj záchranou života, no keď sa spoja s inou silnou chémiou, môžu pre človeka predstavovať veľké nebezpečenstvo. Tomu sa však môžete veľmi ľahko vyhnúť. Ktoré čistiace prostriedky nikdy nemiešať a prečo?

Zaujme ťa aj: Ako býva herečka Reese Whiterspoon? Jej krásny ranč ťa očarí!

čistiace prostriedky

Zdroj: Shutterstock®

Bielidlo a amoniak

Zmes bielidla a amoniaku môže vyparovať toxické plyny, ktoré môžu spôsobovať bolesti hrudníka. Možno si myslíte, že amoniak doma len tak pohodený nemáte, no amoniak obsahujú často prostriedky na čistenie okien.

čističe okien obsahujú amoniak

Zdroj: Shutterstock®

Čističe odtokov

Čističe odtokov sú veľmi silné a preto sa neodporúča kombinovať dve rôzne značky. Pozor si dajte aj na to, aby ste nepoužili rôzne čistice v odtoku hneď po sebe. Takáto situácia môže nastať, ak vyskúšate jeden produkt a nefunguje, preto chcete dať šancu inému. Nerobte to, môže to viesť k explózii.

Pozri aj: Mandarínkový ocot: Vďaka jeho účinkom nedáš naň dopustiť!

Peroxid vodíka a ocot

Peroxid vodíka aj ocot sú skvelými domácimi pomocníkmi, o tom niet žiadnych pochýb. V žiadnom prípade by však nemali tieto dva prostriedky prísť do vzájomného styku. Ich mixovaním vzniká kyselina peroctová, ktorá je toxická a môže sa prejaviť svrbením či podráždením očí, alebo môže spôsobiť problémy s dýchaním.

čistiace prostriedky nemiešajte

Zdroj: Shutterstock®


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

3 komentáre

Marta Bujdošová 08.02.18 08:01

MB
karma
98.00

ja si uz davam pozor, mne sa podarilo cistit savom a nasledne som vodny kamen odstranovala, tiez som sa poriadne pridusila v kupelni, zreaogovali mi a nedokaslala som sa.

  • 0
Odpovedať

Ľubica Šťastná 08.02.18 17:06

ĽŠ
karma
100.00

Super, ďakujem za rady!

  • 0
Odpovedať

Jana Komadová 25.09.18 14:34

JK
karma
100.00

Rada som si prečítala som slergička a musím dávať pozor ked čistím napr.savom a podobne hneď sa dusím

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní