SODASTREAM Source výrobník sódy

SODASTREAM Source výrobník sódy
  • 09.06.2014
  • Petronela Kotlárová

Tentokrát to nebude nič z kozmetického súdka, no čosi si napíšeme o vynikajúcom výrobníku sódy značky Sodastream, ktorú verím, že pozná úplne každá z Vás a niektoré už ste mali aj tú česť osobne si tento výrobok vyskúšať!

Ja som sa na testovanie veľmi tešila, a ešte o to viac, keď som si škatuľu rozbalila a v nej sa nachádzal BIELY výrobník SOURCE, ktorý je k dostaniu ešte v čiernej a červenej farbe, čo sú všetko moje najobľúbenejšie farby, takže by som sa vlastne potešila akémukoľvek z nich.

sodastream-source-vyrobník-sody

Zdroj: Shutterstock®

Rozhodla som sa, že tu nebudem umiestňovať žiadne oficiálne informácie, pretože si ich môžete nájsť na www.sodastream.sk, kde nájdete všetky odpovede na Vaše otázky, a určite aj veľa informácií navyše, preto verím, že koho to bude zaujímať klikne si na web a všetko si preštuduje :)

sodastream-source-novinka

Zdroj: Shutterstock®

Ja som testovala SODASTREAM SOURCE, čo je nový revolučný prístroj vďaka tomu, že dáva STOP skrutkovaniu! Jednoducho stačí iba nasadiť fľašu, "zasunúť" do polohy v ktorej sa nápoj sýti, a po nasýtení iba vysunúť a fľašu vybrať. Teda netreba fľašu skrutkovať, tak ako to je potrebné pri všetkých zvyšných typoch prístrojov! Za toto dávam tomuto prístroju veľké plus, no poďme sa spolu pozrieť aj na iné vlastnosti...

sodastream-vyrobnik

Zdroj: Shutterstock®

Schválne som nefotila v interiéry, pretože prístroj nie je potrebné zapájať do elektriny, ani nič podobné, takže si ho jednoducho môžete vziať kedykoľvek a kamkoľvek so sebou a pripraviť si nápoj podľa chuti napríklad aj v prírode :) Navyše konkrétnen tento prístroj získal cenu Red Design Award za úžasný dizajn, ktorým už v týchto chvíľach krášli našu kuchyňu!

sodastream-na-sodu

Zdroj: Shutterstock®

Ako ste si iste stihli všimnúť, prístroj neobsahuje žiadne "gombíky" takže si s ním dokážu poradiť aj tí najväčší antitalenti, dokonca aj deti - samozrejme pre istotu v dozore dospelých... Pýtate sa ale čo všetko obsahuje balenie, ak sa rozhodnete kúpiť si ho? Skladá sa z prístroju, jednej bombičky, ktorá vystačí na výrobu až 80l sýtených nápojov a jednej fľaše na opakované sýtenie, ktorá je vyrobená z kvalitných plastov bez BPA.

sodastream-led-diody

Zdroj: Shutterstock®

Nápoje sa dajú sýtiť v troch rôznych intenzitách, no ja osobne vždy počkám, kým sa mi rozsvieti 5 kvapôčiek :)) To je však iba len na uvážení každého človeka, niekomu zase postačí úplne slabunké nasýtenie. A tak postupne môžeme prejsť k sirupom, ktorými si môžeme vodu ochutiť. Ja som testovala nasledujúce tri, a len tak pre zvedavcov ich napíšem v takom poradí, ako mi najviac chutili - RED BERRY, BLOOD ORANGE a COLA CHERRY.

sodastream-cherry-cola

Zdroj: Shutterstock®

Aby som bola konkrétnejšia, k výrobníku som dostala takýto box, ktorý obsahoval 3x fľaše a 3x chutné sirupy, no k dostaniu je obrovské množstvo príchutí, ktoré taktiež nájdete na webe - stačí si len vybrať tie správne, alebo jednoducho skúšať jeden po druhom a nájsť si tie, ktoré Vám najviac chutia...

sodastream-ako-vycvicit-draka

Zdroj: Shutterstock®

Každá fľaša má 1L, a ak si chcete vodu ochutiť postačí Vám necelý jeden vrchnáčik sirupu, ktorý jednoducho po nasýtení vody pomaličky vlejete do fľaše, pretočíte ju hore-dole a HOTOVO :) Ak ešte nemáte dosť, môžete si nápoj dochutiť a ozdobiť napr. mätou, medovkou, citrónom či limetkou, alebo jednoducho hocičím na čo máte chuť, a samozrejme v týchto horúcich dňoch mi je nápomocný aj ľad.

sodastream-dragon-fire

Zdroj: Shutterstock®

Možno sa pýtate, prečo práve siahnuť po Sodastream-e? Tu je niekoľko dôvodov:
1. Menej odpadu z plechoviek a fliaš
2. Menšie znečistenie ovzdušia spôsobeného prepravou fliaš s nápojmi od výrobcu do obchodov
3. Štúdie ukazujú, že výroba sódy v domácom výrobníku sódy zanecháva až 100x menší vplyv na životné prostredie ako malinovky vo fľašiach.
4. A v neposlednom rade je to naozaj originálny darček pre každého (svadobný dar, darček na Vianoce, atď.)

sodastream-red-berry

Zdroj: Shutterstock®

Na každej fľaške je vyznačená ryska, maximálne po ktorú sa má naliať čistá voda. Ak by ste naliali viac, mohlo by sa Vám stať, že pri prilievaní sirupu by Vám to jednoducho mohlo "vykypieť" von, preto si na to dávajte pozor, hlavne teda ak sýtite viacej rovnako ako ja. Verte mi, hovorím z vlastnej skúsenosti :)) Ale poučila som sa a už si to poriadne sledujem.

flase-na-sodastream

Zdroj: Shutterstock®

Ak si vravíte, dosť drahá sranda, môj názor je, že sa oplatí do Sodastreamu investovať. Konečne nebudete musieť z obchodov tahať ťažké fľaše, jednoducho a v pohodlí domova si vyčarí nápoj na aký si len zmyslíte - pravdaže, ak budete mať doma práve ten ktorý sirup :) Raz investujete, no potom už budete dokupovať iba bombičky a nápoje, prípadne, poznám mnohých ľudí, ktorý pijú iba čistú sódu bez príchute, takže v tom prípade by ste dokupovali iba bombičky.

sodastream-flase

Zdroj: Shutterstock®

Budem veľmi rada a vďačná, ak mi dáte vedieť prostredníctvom ankety, či už niektorý zo Sodastream prístrojov vlastníte, alebo zatiaľ nie. A teraz už len NA ZDRAVIE priatelia! :)

sodastream-prichute-sirupov

Zdroj: Shutterstock®

sodastream-dragon

Zdroj: Shutterstock®

sodastream-cherry

Zdroj: Shutterstock®

- Anketa

VLASTNÍTE SODASTREAM PRÍSTROJ?

Odpovedalo 15 ľudí  

áno
53%
nie
33%
plánujem si ho zakúpiť
13%

  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

3 komentáre

Martina Zahoranová 10.06.14 07:06

MZ
karma
92.00

sodastream ešte nemám ale určite by sa zišiel hlavne teraz v lete

  • 0
Odpovedať

Dominika Sedliaková 30.06.14 13:38

DS
karma
-1.00

Aj ja ho používam je to úžasná vecička :)

  • 0
Odpovedať

Milena Macková 09.07.14 13:55

MM
karma
-1.00

Už asi rok sa ho chystám kúpiť. Tak som opat navnadená...

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní