SodaStream - váš domáci výrobník sódy

SodaStream - váš domáci výrobník sódy
 • 05.01.2014
 • Lenka Brindáková

Mám pre vás super správu. Už si nemusíte kupovať limonády v plechovkách, alebo plastových fľašiach a napriek tomu si ich môžete vychutnať. Ušetríte životné prostredie a aj svoj chrbát.

Na trhu je úžasný prístroj, vďaka ktorému si môžete v pohodlí domova vychutnať nielen fajné sladené nápoje, ale aj príjemnú osviežujúcu sódu. Predstavujem vám príjemného domáceho spoločníka – SodaStream. Je to prístroj, ktorý vám premení vodu z vodovodu na šumivú osviežujúcu sódu, alebo na niektorý z vašich obľúbených nealkoholických nápojov v priebehu pár sekúnd.

SodaStream

Zdroj: Shutterstock®

SPOLOČNOSŤ SODASTREAM:

Je jedna z najväčších výrobcov a obchodníkom domácich výrobníkov sýtených nápojov, ktoré sú na trhoch už od roku 1903. Vďaka neustálym inováciám nám prinášajú pohodlnú zábavnú a ekologickú alternatívu k výrobe perlivej vody a soft drinkov, ktoré sú bežne predávané v plastových fľaškách alebo v plechovkách. 

POPIS SODASTREAMU:

SodaStream je úžasný prístroj a keďže pracuje na mechanickom princípe, znamená to, že vám v domácnosti nemíňa žiadnu energiu a dokáže premeniť čistú vodu z vodovodu na chutný osviežujúci nápoj bez batérii alebo elektriky. K jeho príprave vám stačí len prístroj SodaStream, bombička naplnená CO2 (býva súčasťou balenia) a voda z vodovodného kohútika. Za pár sekúnd máte nápoj pripravený a je už len na vás, či si ho ochutíte so SodaStream sirupmi a vykúzlite sladkú limonádu, alebo vám postačí sóda. Používaním jediného SodaStream prístroja ušetríte po dobu troch rokov približne 2000 PET fliaš alebo plechoviek. A to hovorím len o jednom prístroji. Predstavte si, keby tento prístroj začalo využívať viac ľudí. Naše životné prostredie by sa nám za to určite poďakovalo.

SodaStream

Zdroj: Shutterstock®

AKO SA PRÍSTROJ SODASTREAM POUŽÍVA:

Používanie tohto prístroja je veľmi jednoduché a ako som už v tomto článku spomenula, je hlavne ekologické. Hneď pred úplne prvým použitím prístroja by ste si mali prečítať návod na obsluhu prístroja, ktorý je súčasťou každého balenia. Keď ste sa už poučili ako jednoducho sa prístroj obsluhuje, nasleduje úplne prvé založenie bombičky do prístroja. V tomto prípade vám radím postupovať podľa obrázkového návodu, ktorý je taktiež súčasťou balenia. Predsa len ide o bombičku naplnenú CO2, preto musíte byť opatrní. Ale podľa vlastnej skúsenosti vám poviem, že to vôbec nie je zložité. Keď je bombička vložená, SodaStream je pripravený na používanie.

Fľašu, ktorá býva väčšinou súčasťou balenia naplníte vodou z vodovodu maximálne po rysku, ktorá je na nej naznačená. Ak by ste fľašu naplnili príliš málo, tak sa voda nenasýti a keď by ste prekročili rysku uvedenú na fľaši, hrozí, že vám voda pri výrobe sódy vyšumí von z prístroja. Keď máte fľašu naplnenú, tak ju podľa návodu zakrútite do SodaStreamu. Teraz stačí už len jednoduché stlačenie gombíka, ktorým vpustíte do vody z bombičky CO2. Jedným stisnutím gombíka si pripravíte jemne sýtenú sódu. Keď stisnete gombík druhý, prípadne tretíkrát, budete mať sódu viac perlivú. Táto príprava je už len na vás a vašich chutiach.

SodaStream

Zdroj: Shutterstock®

STAROSTLIVOSŤ O SODASTREAM:

Tak ako o väčšinu vecí a spotrebičov, aj o SodaStream sa treba postarať, aby nám slúžil tak ako by mal. Jeho údržba nie je náročná. Hlavne by ste mali dbať na čistotu fľaše, v ktorej si sódu denne pripravujete. Pretože ak sa o ňu nebudete starať, tak sa ľahko môže stať, že by vám vo vnútri narástol čierny povlak, a to by mohlo uškodiť vášmu zdraviu. Preto odporúčam fľašu po každom, hlavne sladenom nápoji poriadne vypláchnuť, najlepšie za použitia špeciálneho prípravku na to určeného.

SodaStream

Zdroj: Shutterstock®

MOJE TESTOVANIE SODASTREAMU:

SodaStream som testovala ako samostatná osoba v domácnosti. Aby som mohla dospieť ku  konkrétnemu výsledku, musela som ho testovať niekoľko týždňov. Nedalo sa to posúdiť za pár dní. Po dobu jedného mesiaca som si každý deň značila, koľko litrov sódy, alebo nápojov som si vďaka tomuto prístroju pripravila. Doteraz som denne kúpila a vypila v priemere približne 1 - až 1,5 litra perlivých alebo sladených nápojov v PET fľašiach. Počas testovania som si nekúpila ani jednu plastovú fľašu. A prečo? Pretože to nebolo potrebné. SodaStream mi ich úplne nahradil. Nepoužívam ho ako náhradu môjho denného pitného režimu, avšak na spestrenie dňa je úžasný.

Denne som si spravila v priemere jeden až dva litre sódového nápoja. Mám radšej viac sýtenú sódu, takže mi jedna bombička vydržala počas denného používania približne 6 týždňov. To, že sa už CO2 v bombičke minul zistíte buď na displeji prístroja, alebo jednoducho tak, že voda vo fľaši po stisnutí gombíka ostane nenasýtená. Výmena bombičky sa dá realizovať jednoducho v predajni, kde ste si prístroj zakúpili, či už v internetovom e-shope, alebo kamennej predajni. 

SodaStream

Zdroj: Shutterstock®

Pokiaľ je bombička prázdna, je možné ju vymeniť len za cenu plynu 7,50 € na viac, ako 400 výmenných miestach po celej SR. V záujme vlastnej bezpečnosti používajte vždy len originálne naplnené bombičky SodaStream označené originálnou plombou. Zoznam autorizovaných predajcov a výmenných miest nájdete na: www.sodastream.sk/prodejci.

Z prístroja SodaStream som úplne nadšená. Je pre mňa naozaj skvelým spoločníkom v domácnosti. Pochvaľujú si ho aj moji priatelia, ktorý keď prídu na návštevu, tak ich ponúknem osviežujúcim nápojom z tohto prístroja. Neskutočne mi uľahčuje život hlavne tým, že si už nemusím z obchodov vláčiť ťažké fľaše limonád a minerálok. Kedykoľvek chcem, mám sviežu sódu pripravenú vlastnoručne za pár sekúnd. Podľa svojej skúsenosti so SodaStreamom ho určite odporúčam!

SodaStream

Zdroj: Shutterstock®

PREČO SA ROZHODNÚŤ PRE SODASTRESAM?

 • SodaStream premení bežnú vodu z vodovodu za pár sekúnd na sódovku, alebo fajnú domácu limonádu,
 • S prístrojom SodaStream pripravíte čerstvé a chutné nápoje pre vašu rodinu,
 • Prístroj vám ušetrí aj chrbát – už nemusíte nosiť ťažké fľaše z obchodu domov a po spotrebovaní vracať alebo likvidovať prázdne fľaše,
 • 1 liter sódy vyrobenej SodaStreamom vyjde lacnejšie ako perlivá voda zakúpená v bežnom obchode,
 • Pripravte si nápoj tak, ako máte práve chuť – či už silne perlivý, jemne perlivý, sladší, menej sladký alebo light... je to už len na vás,
 • Výroba domácej sódovky, alebo domácej limonády je jednoduchá a zábavná aj pre deti.
SodaStream

Zdroj: Shutterstock®

Už čoskoro sa môžete tešiť na článok, v ktorom popíšem prípravu rôznych SodaStream sirupov a nápojov.


 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

8 komentárov

Anna Kristova 05.01.14 13:20

AK
karma
100.00

Ja mam doma tiez sodastream a neviem si ho vynachvalit-je to skratka jednicka v priprave napojov,jednoduchost a setrenie na tych spravnych miestach.

 • 0
Odpovedať

Terka Beňová 06.01.14 20:13

TB
karma
-1.00

Tento vynález nemá chybu,je to v podstate obnova starej sifonovej fľaše-ale,,Vydarená".A ten výber sirupov?,úžasné....

 • 0
Odpovedať

Jana Komadová 07.01.14 14:03

JK
karma
100.00

konečne ho mám doma je skvelý mala som aj starý na malé bombičky no technika ide stále dopredu a nemá chybu

 • 0
Odpovedať

Blažena Sádovská 07.01.14 14:17

BS
karma
100.00

môžem potvrdiť a tie sirupy sú super:))

 • 0
Odpovedať

jana žulová 08.01.14 19:01

karma
-1.00

my sme ho zakupili rodičoma je to super,okrem ineho sa nemusia tahat s flašami z obchodov.

 • 0
Odpovedať

Lucia Pirmanová 10.01.14 12:08

LP
karma
-1.00

súhlasím a všetkým čo kúpu zvažujú vrelo odporúčam. sodastream je prefektná vec. Množstvo plastových fliaš sme totálne minimalizovali.

 • 0
Odpovedať

Rastislav Pirman 15.01.14 12:50

RP
karma
-1.00

prakticke

 • 0
Odpovedať

Miriama Rusinová 19.09.14 10:53

MR
karma
-1.00

takéhoto pomocníka mať doma by bolo super.

 • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní