Soľná lampa ozdraví vašu domácnosť

Soľná lampa ozdraví vašu domácnosť
 • 10.03.2015
 • Silvia Karasová

  • Zdieľaj:
 • 2

Ak chcete vo svojej domácnosti bojovať proti elektrickému smogu, zaobstarajte si soľnú lampu. Jej účinky na zdravie vášho interiéru oceníte už veľmi skoro. Okrem iného tento druh lampy vplýva aj na vás. A to v tej najpozitívnejšej podobe. Dokáže ovplyvniť tak psychické, ako aj fyzické zdravie.

Soľná lampa prináša do domácnosti energetickú očistu. Jej kryštály dokážu sťaby vydezinfikovať vaše bývanie a odstrániť z neho akékoľvek negatívne energie. A pritom len stačí zažať.

Soľné lampy nie sú žiadnou novinkou. Len tak zo zábavy, alebo ako pamiatku si ich začali vyrábať baníci pracujúci v soľných baniach. Poslúžili im na to nádherné kúsky, ktoré našli pri svojej práci. 

Odporúčame prečítať: Farby podľa feng shui

Soľná lampa ozdraví vašu domácnosť

Zdroj: Shutterstock®

Soľné lampy sa aj dnes vyrábajú z himalájskych soľných kryštálov. Ich vlastnosti sa dokonca ešte viac podporia zahriatím, preto je soľná lampa ideálnou voľbou. Soľ pomáha zlepšovať ionizáciu vzduchu, čím sa ovzdušie znečistené elektrospotrebičmi prečistí. A to nie je všetko.

O ozdravujúcich účinkoch vedeli už naši pra pra prarodičia. Soľ je dokonca v niektorých náboženstvách aj základom pri výrobe svätenej vody. Jej kryštáliky sa používali pri vyháňaní zlých duchov, či posväcovaní miestností. Keď sa zistilo, že „zohriata“ soľ má intenzívnejšie účinky, začala sa medzi je kryštály dávať sviečka, neskôr žiarovka. Soľná lampa vám svojím spôsobom dokáže navodiť atmosféru mora a slnka. 

Odporúčame prečítať: Privolajte si do bytu jar

Soľná lampa ozdraví vašu domácnosť

Zdroj: Shutterstock®

Pri akých zdravotných problémoch soľná lampa pomáha?

Ocenia ju najmä alergici a astmatici. Kryštáliky soli zlepšujú dýchanie, pozitívne ovplyvňujú naše dýchacie cesty. Napomáhajú aj pri liečbe nádchy, chrípky, celkovo posilňujú imunitu. Svetlo zo soľnej lampy lieči taktiež psychiku. Upokojuje nervový systém, bojuje s nespavosťou, so stresom, dokonca aj s hyperaktivitou. Jej blahodárny vplyv spozorujete aj pri práci, či učení, zlepší sa vám koncentrácia, pocítite viac energie, budete menej podráždené.

Odporúčame prečítať: Dokonalá feng shui obývačka

Soľná lampa ozdraví vašu domácnosť

Zdroj: Shutterstock®

Soľnú lampu odporúčajú aj učenci feng shui, pomáha naprávať energiu v byte / dome a budovať harmóniu.

Kde je vhodné soľnú lampu umiestniť? Kamkoľvek v domácnosti, kde cítite, že energie stoja. Lampu si môžete dať na nočný stolík, ideálna je aj v obývačke, či pracovni. Určite by nemala chýbať v miestnostiach, kde je množstvo elektrospotrebičov.

V spálni – zregeneruje myseľ, odstráni zlé sny, pomôže zahnať nespavosť

V obývačke – dotvorí harmóniu, rozprúdi komunikáciu, vytvorí priestor pre pozitívnu náladu a pohodu

V pracovni – dodá energiu, odbúra stres, zaženie nudu a nesústredenosť

V jedálni – podporí chuť do jedla, čo ocenia najmä rodičia detí, ktoré odmietajú jesť

V predsieni – vrúcne privíta hostí, poskytne pocit bezpečia, aj útulnosti

NÁŠ TIP: Soľnú lampu umiestnite v čo najtesnejšej blízkosti elektrospotrebičov. Keď ju budete čistiť od prachu, tak iba so suchou handričkou. Vo vlhkej miestnosti, či častým umývaním mokrou handrou sa vám soľ môže postupne „vytratiť“. 

Zdroj foto: www.thinkstockphotos.com

  • Zdieľaj:
 • 2
Návrat hore
Autor článku

 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

2 komentáre

Martina Zahoranová 10.03.15 14:41

MZ
karma
92.00

máme ju doma a používame ju dosť často, spríjemní atmosféru a keďže pomáha aj pri zdravotných problémoch určite ju budeme používať aj naďalej :-)

 • 0
Odpovedať

anka - fb anka all saga saganová 10.03.15 14:53

A-FAASS
karma
-1.00

máme doma poznám , skvelá je :-)

 • 0
Odpovedať

Čo čítajú ostatní