Stačí pol minúty na zhodnotenie domu: Čo si všíma návšteva ako prvé?

Stačí pol minúty na zhodnotenie domu: Čo si všíma návšteva ako prvé?

  • Zdieľaj:
 • 1

Nezáleží na tom, či preferujete retro, škandinávsky alebo napríklad boho štýl. Návštevu na prvý pohľad zaujmú úplne iné veci. A počas chvíľky vás ohodnotí. Čo si všimne návšteva ako prvé? Prezradíme vám, čo by ste mali ustrážiť, aby sa u vás návšteva cítila dobre.

Vôňa rozhoduje

Zápach alebo silná vôňa udrie návšteve do nosa okamžite, ako prekročí prah bytu. Má väčší vplyv na pocit pohody než prípadný riad v dreze alebo neupratané detské hračky. Vôňa je teda najdôležitejšia vec. Hneď druhým faktorom, ktorý ovplyvní, či sa u vás návšteva bude cítiť dobre, je teplota. Ďalej pohľad skĺzne na podlahu a návšteva skontroluje, či máte povysávané, či sa niekde neváľajú vlasy či chumáče prachu. V obývačke zhodnotí nábytok a skontroluje čistotu linky. Celé to trvá priemerne asi 38 sekúnd. Len tak málo času stačí, aby sa prichádzajúci rozhodol, či sa mu u vás páči alebo nie.

Odporúčame: Ako na pokazené žalúzie? Niektoré vady zvládneš opraviť aj sama

návšteva hodnotenie

Zdroj: Shutterstock®

Ste tým, ako bývate

Domov je veľmi osobné miesto a pri bližšom pozorovaní o vás veľa napovie. Podľa toho, aký dojem váš byt urobí, si potom návšteva môže upraviť názor na vás. Áno, až tri štvrtiny ľudí hodnotí iných podľa stavu, v ktorom sa nachádza ich domov. Najčastejšie posudzovaným miestom je obývacia izba. Tretina ľudí svojmu hostiteľovi nepovie, že sa im ich bývanie nepáči. Našťastie, veľká časť ľudí je tiež ochotná zmeniť svoj názor, takže ak máte naozaj príšerný deň a upratať skutočne nestíhate, neznamená to, že sa v spoločnosti nadobro odpíšete.

10 vecí, ktoré u vás návšteva hodnotí

1. vôňa

2. teplota

3. či je povysávané alebo nie

4. ako pohodlný je nábytok

5. či máte umytý riad alebo plný drez

6. ako čisté máte okná

7. aké knihy vlastníte

8. ako kvalitný je nábytok

9. ako máte vymaľované

10. či je prach na policiach alebo nie

čo si všimne návšteva

Zdroj: Shutterstock®

Tipy na rýchle upratovanie, kým príde návšteva

S úplne nečakanou návštevou nič neurobíte. Tej musíte predstaviť svoj byt tak, ako práve je. Pokiaľ ale máte aspoň pár minút času, vytiahnite vysávač a rýchlo prejdite celú podlahu. Otvorte okná, vyvetrajte a pozbierajte neporiadok z jedálneho alebo konferenčného stola. Určite sa hodí mať doma vonnú sviečku alebo aroma lampu, ktorej vôňa bude príjemná a nevtieravá.

Oplatí sa rozhodne skontrolovať kúpeľňu i toaletu a zotrieť prípadné nečistoty. Vôňa do toalety príjemne prevonia vzduch v tejto miestnosti. Riad z drezu preložte do umývačky a zmeťte omrvinky z kuchynskej linky. Je jasné, že s čistotou okien narýchlo veľa neurobíte, ale zotrieť prach na tých najviac prístupných miestach by ste stihnúť mohli. Rovnako tak vyrovnať veci na poličke či obrázky na stene zaberie len sekundu.

Neprehliadni: Šikovný pomocník v domácnosti: Ako využiť soľ pri upratovaní?


  • Zdieľaj:
 • 1
Návrat hore
Autor článku

 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

1 komentár

Anna Tlachova 02.03.20 11:25

AT
karma
118.00

Skúsim sa poucit

 • 0
Odpovedať

Čo čítajú ostatní

Vyhraj 3x balíček pánskej kozmetiky NIVEA MEN
SÚŤAŽE

Vyhraj 3x balíček pánskej kozmetiky NIVEA MEN

 • 11
 • 13.01.2023
Vyhraj 2x darčekový balíček kvetinových vôd Alteya Organics od bioruza.sk
SÚŤAŽE

Vyhraj 2x darčekový balíček kvetinových vôd Alteya Organics od bioruza.sk

 • 5
 • 05.12.2022
Vyhraj 4x Eau de Parfum L´Exquis (15 ml) v hodnote 33,10 €
SÚŤAŽE

Vyhraj 4x Eau de Parfum L´Exquis (15 ml) v hodnote 33,10 €

 • 4
 • 14.11.2022