TAJOMSTVÁ PRE ZDRAVÝ A ŠŤASTNÝ DOMOV

TAJOMSTVÁ PRE ZDRAVÝ A ŠŤASTNÝ DOMOV
  • 22.11.2014
  • Andrea Lukáčová

Domov. Miesto, kam by sme sa mali radi vracať, čerpať nové sily, zveľaďovať vzťahy so svojimi najbližšími a cítiť sa proste skvele. Väčšina z nás žien má tendenciu svoj domov skrášľovať, dávať mu svoju pečať, robiť ho útulným.

Milé čitateľky, predstavíme si pár tajomstiev, ako môže byť aj vaša domácnosť plná šťastia, zdravia a pohody.

 

Odporúčame prečítať: Tie správne tipy na krásne voňavé darčeky

Modrá farba

Vaša domovská základňa musí byť miesto, ktoré vás upokojí, naladí a prinúti vypnúť.  Tak, aby ste sa cítili zase skvele. Všetko vo vašom domove od osvetlenia až po farbu stien ovplyvňuje váš život, spánok, energetickú hladinu. Modrá farba upokojuje. To je overený fakt. Preto siahnite po modrých doplnkoch, vankúšoch, obliečkach.  

Harmónia, mier, pokoj

Trojica za milión. Predstavujú ju tri farby, v ktorých môžete tiež ladiť svoj interiér. Modrá, šedá, bledozelená. Znižujú vnútorné napätie, krvný tlak. Dnes nie je žiadny problém zohnať farby na steny, ktoré nedráždia sliznice a pracuje sa s nimi pomerne ľahko. Neváhajte a vymaľujte svoj domov!

Odporúčame prečítať: Pohánka - obilnina plná zdravia

Chlad

Štúdie ukázali, že prekurovanie škodí, znižuje koncentráciu a celkovo negatívne vplýva na človeka. Optimum je držať domov na približne 19 stupňoch. Horúca domácnosť je deprimujúca.

 
chlad

Zdroj: Shutterstock®

   

Čistota – pol života

Podľa odhadov približne 85 % nečistôt si prinášame do svojich domovov na topánkach, najmä také nečistoty, ktoré obsahujú olovo a iné nebezpečné látky. Riešenie nie je ťažké – dať rohože pred vchodové dvere, topánky utrieť tam a rovno sa vyzuť pred vstupom do domu. Tento jednoduchý krok pomáha znižovať nečistoty v domácnosti o približne 60%. A keď upratujete, zvoľte ekologické prostriedky, zbavíte sa jedovatého chlóru a iných chemikálií.

Izbové rastliny

Izbové rastliny čistia vzduch. Najmä rastlinka Epipremnum aureum ( Diabolský brečtan, šplhavník). Dokáže priam zázračne filtrovať formaldehyd a iné prchavé organické látky. Určite si ho zadovážte do spálne. A často vetrajte !

Odporúčame prečítať:  Za borovičku vďačíme ženám!

Ach, ten neporiadok ..

Neporiadok podporuje stres. Doslova. Zbiera prach, nečistoty. Pokiaľ máte neporiadok, dokonca jete viac ako by ste mali . Výskumníci z Univerzity v Chicagu zistili, že neporiadok v človeku evokuje únavu a pri únave sa „zapína“ hormón kortizol, zodpovedný za chuť do jedla.  Upracte, vyhoďte zbytočné veci a zjednodušte si život.

 
 
domácnosť

Zdroj: Shutterstock®

       

Vypestujte si zdravie

Bez debaty. Pestovanie svojej zeleniny , ovocia, vlastných potravín je zdravé. Zdravý je dokonca už iba pohľad na niečo zelené. Záhradu, stromy. Nemusíte byť ultra záhradkárka. Stačí črepník plný byliniek na okne, vlastné cherry paradajky. Tá chuť doma vypestovanej zeleniny sa nedá s ničím porovnať.

Po vašom !

Domov, ktorý odráža vaše vlastné ja, automaticky spôsobuje, že sa budete cítiť dobre. Komfort a šťastie nie je o veľkosti domu, ale o maličkostiach. Vyzdobte si dom tak, ako sa vám páči.

Odporúčame prečítať: Žite zdravšie, pripravujte si doma čerstvé šťavy

 
 
domácnosť

Zdroj: Shutterstock®

Svetlo

Vďaka prirodzenému dennému svetlu sa hojí myseľ, duša aj telo. Veľké okná, veľa slnka. AK máte okien málo, rozmiestnite strategicky zrkadlá.

Regeneračná miestnosť ? Spálňa !

Ak je miestnosť, ktorá by vás mala doslova nabíjať, je to spálňa. Preto ju využívajte iba na oddych. Vypracte zbytočnosti, kúpte si kvalitné matrace, mäkký koberec, príjemné tkaniny. V spálni sa musíte cítiť vždy pokojne.

 
 
domácnosť

Zdroj: Shutterstock®

   

rodina

Zdroj: Shutterstock®

   


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

0 komentárov

Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní