Trendy tipy pre kuchyňu: Necháš sa aspoň jedným z nich inšpirovať?

Trendy tipy pre kuchyňu: Necháš sa aspoň jedným z nich inšpirovať?
 • 12.09.2020
 • Michaela Kožáková

  • Zdieľaj:
 • 4

Kuchyňa. Táto miestnosť je pracovným priestorom, kde trávime pomerne dosť času a preto by mala byť navrhnutá tak, aby spĺňala viacero funkcií. Aj tá malá kuchyňa musí byť praktická, so všetkými potrebnými spotrebičmi, s možnosťou dobrého vetrania. Samozrejme, určite nechceme, aby naša kuchyňa vyzerala ako závodná jedáleň a miestnosť, kde si chodíme iba navariť a najesť sa. Nielen my, ale i naša rodina a návšteva by sa v nej mali cítiť príjemne.

Nemusíte hneď utekať nakúpiť dizajnovú mikrovlnnú rúru a tie najdrahšie črepníky na bylinky. Svojej kuchyni môžete dodať krásny vzhľad vďaka vhodnej kombinácií farieb a doplnkov. Poďte sa s nami pozrieť na niekoľko trendov. Možno vás oslovia a s radosťou sa hneď pustíte do premeny vašej kuchyne. Nech sa páči. 

Neprehliadni: Japandi: Už si počula o tomto trende v bývaní?

Prírodné materiály

Zdroj: pinterest.com

Prírodné materiály

Ratanový nábytok, lampy, surové drevo, masív, prútené koše, podložky pod taniere – prírodné materiály sú tento rok veľkým hitom nielen v dizajne kuchyne. Vyberte si z vkusného prestierania, elegantných a moderných visiacich lámp, ktoré môžete umiestniť nad stôl. Použite prútené misy na ovocie, košíky na varešky či iné pomôcky. Vsaďte na tkané koberce, ktoré vašu kuchyňu zútulnia. Veľmi pekne ukážu i skrinky zo surového dreva, masívny stôl alebo hrubé police.

Čierna

Zdroj: pinterest.com

Čierna, čierna a ešte raz čierna

Čierna farba nie je asi zrovna tá, ktorú by ste si vybrali pre vašu kuchyňu. My vás však presvedčíme o opaku. Nechajte sa zlákať modernými čiernymi stoličkami, čiernymi lustrami alebo peknými dekoráciami ako napríklad taniere, misy, vázy, ktoré umiestnite na police. Tým odvážnejším určite zalichotí čierna kuchynská linka kombinovaná s bielou pracovnou doskou. Ak predsa nie ste veľmi na tú čiernu, doplňte vašu kuchyňu o malé, ale výrazne detaily ako sú čierne úchytky na skrinkách, matné vodovodné batérie, nástenné lampy. Idete do toho?

Dvojfarebná kuchynská linka

Zdroj: pinterest.com

Dvojfarebná kuchynská linka

Kuchynské skrinky v dvoch farbách sú v posledných rokoch jedným z najpopulárnejších trendov. Nemusí ísť zrovna o dva podobné odtiene. Vôbec sa nemusíte báť kontrastnej a zaujímavej kombinácie ako biela s čiernou, drevo a pastelová zelená či námornická modrá so šedou. Práve drevené skrinky vyniknú obzvlášť s bielymi mramorovými doskami a so starožitnou mosadznou alebo bronzovou výbavou a doplnkami. Prírodné drevo je tak krásne, že je atrakciou samo osebe. 

Neskutočne vkusne vynikne i kuchynská linka v tzv. pochmúrnych farbách – petrolejovo zelená, tmavé odtiene šedej a modrej, ktoré vám však určite nikdy nepokazia náladu. Ak sa rozhodnete pre takúto možnosť, tmavú linku doplňte o svetlú pracovnú plochu. Uistite sa, že miestnosť je dostatočne osvetlená a farbu steny tiež zvoľte vo svetlých odtieňoch. 

Police

Zdroj: pinterest.com

Police

Nie, nemáme na mysli tie police v skrinkách, kde je uložený všetok kuchynský riad. Už dávno nie je len obývačka priestorom pre dekorácie. Kuchyňa nadobúda nielen praktickú, ale i estetickú funkciu. Nádherné, mohutné police môžu slúžiť ako galéria pre váš starožitný riad po babičke, ukážka kryštálovej sady pohárov alebo na uloženie vašich obľúbených bodkovaných hrncov. Police môžete dozdobiť vázami so živými kvetmi, črepníkmi s bylinkami, obrazmi alebo tabuľkou s odkazmi, drevenými podložkami na krájanie, dózami s farebnými cukríkmi, koreničkami, knihami s receptami. Nám sa takýto nápad veľmi páči. A čo vám?

Obkladačky

Zdroj: pinterest.com

Obkladačky

Prírodný kameň, šesťuholníkové tvary, jedinečné výrazne farby – toto všetko sa od obkladačiek momentálne očakáva. V princípe, vzory prelomia to, čo sa tradične používalo v kuchyniach za posledných 50 rokov. Dajte svojej kuchyni viac osobného vkusu vďaka širokej rozmanitosti možností. Oživte ju krásnymi obkladačkami, ktoré vám bude každý závidieť.

Pozri aj: Ako zalievať izbové rastliny? Týchto zásad sa drž a toto nerob!


  • Zdieľaj:
 • 4
Návrat hore
Autor článku

 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

4 komentáre

Katarína Konečná 12.09.20 12:24

KK
karma
114.00

krásne kuchyne, určite by som si vybrala, ale zatiaľ som spokojná s tým čo mám

 • 2
Odpovedať

Ľubica Šťastná 13.09.20 07:33

ĽŠ
karma
100.00

Vedela by som si vybrať.

 • 2
Odpovedať

Daniela Bieliková 13.09.20 10:56

DB
karma
111.00

Nechám sa inšpirovať niektorými detailami týchto kuchýň

 • 2
Odpovedať

Mária Maxianová 13.09.20 19:22

MM
karma
118.00

vynikajúce inšpirácie, škoda, že nemám väčšiu kuchyňu

 • 0
Odpovedať

Čo čítajú ostatní

Ako byť zdravý a fit pred letom: Základom je disciplína a motivácia
Cvičenie

Ako byť zdravý a fit pred letom: Základom je disciplína a motivácia

 • 2
 • 03.06.2022
Hrčka na prsníku – poukazuje hneď na rakovinu? Spoznaj možné príčiny!
Pre ženy

Hrčka na prsníku – poukazuje hneď na rakovinu? Spoznaj možné príčiny!

 • 2
 • 03.07.2022
Ako si získať srdce svokry? Vyskúšaj tieto overené spôsoby
Inšpirácie

Ako si získať srdce svokry? Vyskúšaj tieto overené spôsoby

 • 0
 • 29.07.2022
TOPlist