Uľahčite si jarné upratovanie domácnosti. Čo pomôže?

Uľahčite si jarné upratovanie domácnosti. Čo pomôže?

Jar sa prestala schovávať a užívame si ju, ako sa len dá. Jarné upratovanie berieme ako samozrejmosť a súčasť očakávaného otepľovania. Pre niekoho je to nutné zlo, pre niekoho radosť, no v každom prípade ide o činnosť, na ktorú potrebujeme veľké množstvo energie a trpezlivosti. Človek má pocit, že nikdy neskončí – doupratuje dom a na rad prichádza okolie domu, záhrada či auto.

Pozri aj: Šokujúce štatistiky: Je sedavý spôsob života nebezpečnejší než HIV?

čistiace pomôcky

Zdroj: Shutterstock®

Nebuďte otrokom svojej domácnosti

Zamysleli ste sa niekedy nad tým, koľko času trávite upratovaním, a to nielen pri príchode jari? Žijeme predsa v 21. storočí a drhnúť kachličky, tepovať koberce, alebo celý deň leštiť všetky okná v dome je pre mnohých z nás nočnou morou a stratou času. Výrobkov a prípravkov na upratovanie je mnoho. Môžeme si zaplatiť upratovací servis, ale lacná záležitosť to rozhodne nebude. Najuniverzálnejším a najefektívnejším riešením je bez pochýb používanie parných čističov. Dajú sa použiť takmer na všetky povrchy a sú nenahraditeľné, ak sa v rodine vyskytujú alergici či astmatici. Máme svoje zaručené postupy, ktoré pri upratovaní uprednostňujeme, ale prečo si neuľahčiť život a k tomu ušetriť čas a peniaze? Vlastníme notebooky a tablety, ale keď sa púšťame do upratovania domu, vyťahujeme handry, chemikálie a nemotorné prístroje, ako pred dvadsiatimi rokmi.

čistenie domácnosti

Zdroj: Shutterstock®

Využite pokroky doby aj v okolí domu

Každý, kto má možnosť vychutnať si kávu na terase domu či zorganizovať grilovačku s priateľmi, vie, že to nie je len tak zadarmo. Okolie domu je potrebné neustále zveľaďovať. Koseniu, údržbe záhrady, udržiavaniu čistoty a mnohým ďalším činnostiam sa nevyhneme. V prípade, že máte problémy s vašimi strojmi, zavolajte Kärcher servis Bratislava.

Väčšina z nás jarné upratovanie realizuje pomocou toho, čo má doma, prípadne si dokúpime nejaké prostriedky. Pre usilovnejších a pedantnejších budú lahôdkou profesionálne čistiace nástroje Rothenberger. Keďže existujú rôzne typy čističov, je na vás, aký si zvolíte za najvhodnejší vzhľadom k vašim konkrétnym potrebám. Denne si uľahčujeme život novodobými vymoženosťami. Stačí sa rozhliadnuť a zamyslieť, či nie je vhodné urobiť pokrok aj v tejto oblasti.

Pozri aj: Bielkovinová diéta od A po Z: Chudne sa z nej a je naozaj zdravá?!


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

4 komentáre

Helena Kravcová 15.04.13 19:18

HK
karma
100.00

Zaplatit upratovaciu čatu by bolo prepych. Na to nemám. Urobim si všetko sama. Mám tiež osvedčené svoje uľahčovacie metody pri upratovaní...

  • 0
Odpovedať

Jana Komadová 28.10.13 20:40

karma
100.00

upratujem stále dookola

  • 0
Odpovedať

Blažena Sádovská 17.01.14 20:58

BS
karma
100.00

Som spokojná, iba keď si poupratujem sama, prípadne keď pomôžu synovia, každý aspoň svoj priestor, vedia kde si čo dajú, veď už nie sú malí...

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní